Moda Tasarımı BA

Genel

3 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Bu kurs İngilizce dilinde yapılır.

Kurs, Moda Tasarımcılarını yenilikçi ürünleri tanımlama, hikayeler geliştirme ve pazara son bir ürün yerleştirme becerisiyle birleştirilmiş stilistik ve yaratıcı yeterliliklerle eğitir.

Farklı koleksiyonlar ve prototip üretimi, üç yıllık çalışma boyunca öğrencilere sağlanan ana uzmanlık alanlarıdır.

Kurs iki uzmanlık alanı sunar: Kişisel anlatımlarını bir giysi ve aksesuar koleksiyonuna çevirebilen profesyonelleri eğitmeyi amaçlayan Moda Tasarımı ve yalnızca İtalyan dilinde öğretilen, tasarım ve üretim teknikleri hakkında özel eğitim sağlayan Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı. ürünün özelliklerini dikkate alır.

BA in Fashion Design Milano

Başlık - Birinci Seviye Akademik Diploma, MIUR (Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı) tarafından tanınır ve Üniversiteler tarafından verilen Lisans Diploması ile eşdeğerdir.

Bağlam - Moda dünyası sürekli ve hızlı değişimlerle karşı karşıyadır. Geçtiğimiz birkaç on yılda, bir zamanlar Couturier olarak tanımlanan profesyonel, çok yönlü bir süreç içinde farklı alanları kapsayan karmaşık ve esnek bir role yol açtı: Moda Tasarımcısı.

Metodoloji ve yapı - Çalışma yolu, öğrencilere bir moda veya aksesuar koleksiyonunu uygun ve verimli bir şekilde oluşturmak ve çağdaş pazara yerleştirmek için gereken tüm araçları sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Tüm süreç, tüm sürecin temelini oluşturan ve ilk yıldan Final Projesine kadar öğrencilere öğretilen bir Tasarım Metodunun - tipik Made in Italy metodu - uygulanmasına odaklanır.

İncelenen tüm farklı koleksiyonlarla ilgili olarak, kalıp hazırlama ve dikiş becerileri, tekstil, deri teknolojisi ve işleme, tasarım teknikleri, moda illüstrasyonu, giysi ve aksesuarların üretim sürecine özel önem verilmektedir.

Teknik ve metodolojik disiplinlerin tamamlayıcısı, moda dilini tarihsel, sanatsal ve sosyal bir fenomen, bir trendler ve kodlar akışı, yaratıcı ve görsel bir anlatı ve bir ekonomik sistem olarak tanımlayan kültürel çalışmalara özel odaklanmaktır. bir üretim zinciri ve belirli pazarlama ve iletişim stratejileri tarafından öne çıkarılır. Öğrenciler el işlemeleri, trendlerin yazılı analizi, el triko, kürk gibi farklı atölyeler arasından seçim yapma olanağına (her yıl değişen) sahiptir.

Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı uzmanlığı kapsamında, farklı aksesuar türlerine (kadın ve erkek) adanmış koleksiyonların tasarlanmasının yanı sıra, yoğun atölye çalışmaları, kalıp yapım teknikleri ile çanta ve ayakkabının edinilmesi için alet ve makinelerin doğru kullanımını sağlar. imalat. Ayrıca kurs, özel teknik çizimler, farklı deri ve derilerin üretim ve kullanım süreçlerinin yanı sıra aksesuarlar için metal donanım tasarımına da odaklanmaktadır.

Kariyer fırsatları - Moda Tasarımcısı, Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcısı, Tekstil Tasarımcısı, Ürün Müdürü, Triko Tasarımcısı, Nakış Tasarımcısı.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Daha Az
Milan , Milan , Milan + 2 Daha fazla Daha az