Moda Stilisti BA

Genel

3 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Bu kurs İngilizce dilinde yapılır.

Kursun eğitim amacı, moda endüstrisinde, bir markanın veya bir moda ürününün ve onun tanımlayıcı stil ve estetiğinin yaratıcı sürece, değer önerisine ve tanıtımına katılabilen profesyoneller yetiştirmektir. Multidisipliner ve analitik bir profil olan Moda Stilisti olmak, sağlam bir kültürel arka plan içermesi gereken çapraz bir eğitim yolunun tamamlanmasını ve fotoğraf, video yapımı ve moda dünyasının teknik araçlarının güçlü bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Moda Stilistleri, bir marka için geniş bir görsel ve estetik referanslar çerçevesi oluşturma ve trendleri yorumlama ve analiz etme becerisine sahiptir.

İkinci yıldan itibaren öğrenciler, entegre bir iletişim stratejisi oluşturmak ve yönetmek, bir reklam kampanyası yönetmek, medya ve sektör genelinde faaliyet gösterenlerle ilgilenmek, etkinlikler düzenlemek ve moda şovları değil, aynı zamanda bir ürün, tasarımcı veya marka planlayıp piyasaya sürün.

BA in Fashion Stylist Milano

Başlık - Birinci Seviye Akademik Diploma, MIUR (Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı) tarafından tanınır ve Üniversiteler tarafından verilen Lisans Diploması ile eşdeğerdir.

Bağlam - Son zamanlarda bu meslek, yetkinlik yelpazesini, koleksiyonların sanatsal yönü, entegre iletişim stratejileri, havalı avcılık ve trend belirleme konusunda temel bir rol oynadığı noktaya kadar genişletti.

Metodoloji ve yapı - Kurs, öğrencileri yöntemlerin, çalışılan araçların ve kültürel yönlerin pratik deneyimleriyle eğitir: projeler (kadın, erkek ve natürmort fotoğrafları) araştırma aşamalarını inceleyerek yapılır. geliştirme / ve gerçekleştirme ve çalışma dersinin temel yapı taşlarını temsil eder. Her konu projeyle ilgili olduğu için düşünülmüştür: teknik ve yaratıcı araçlar (yazılım, görüntülerin dijital düzeltmeleri, video oluşturma); kültürel sinyaller (çağdaş moda, fotoğraf, göstergebilim ve genel olarak görüntüleri yorumlayabilme).

Temel amaç, yaratıcı süreci, proje tasarım mekanizmalarını yönetebilen bir Moda Stilisti oluşturmak, modanın tarihsel olarak deneyimlediği farklı tarzları ve çağdaş trendleri tam olarak anlamak ve beceriyi kazanmaktır. yeni moda biçimlerini eleştirel olarak analiz edin.

Kariyer - Moda Stilisti, Marka Danışmanı, Kreatif Yönlendirme Koordinatörü, Moda Araştırma Uzmanı, Moda Yayın Uzmanı, Trend Tahmincisi

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Daha Az
Milan , Milan , Milan + 2 Daha fazla Daha az