Mimarlık ve Kentsel Tasarım Lisans

Genel

Program açıklaması

Lisans eğitim programı Mimarlık ve Kentsel Tasarım programına kaydolduktan sonra, bir mimarın mesleği için gerekli temel teorik ve pratik arka planı edinecek ve ilgili bilgi, beceri ve yeterlilikleri elde edeceksiniz. Mimarlık ve Kentsel Tasarım Çalışma Programı'ndan mezun olmanız, size daha fazla mimari çalışma için başvurmanızı sağlayan diploma sağlayacaktır ve Avrupa ve ötesindeki mimari stüdyolarda denetim altında mimari ve kentsel tasarım projelerinde işbirliği yapma hakkınız olacaktır. Bu kesinlikle Mimarlık Fakültesi'nde yüksek lisans düzeyinde mimarlık ve / veya şehir planlaması ve diğer Avrupa üniversitelerinde ilgili çalışma programlarında eğitim almaya hak kazanır.

Çalışmanın özü, öğrencilerin Yapı ve Teknoloji Temelleri, Mimarlık Tarihi, Tipoloji, Kentsel Tasarım, Anıtların ve Tarihi Yerlerin Restorasyonu, Tasarım Ekolojisi ve Tasarım Ekolojisi gibi konularda edindikleri bilgileri uyguladıkları Tasarım Stüdyolarında gerçekleştirilen proje tabanlı öğrenmedir. Sürdürülebilirlik, İç Tasarım ve Evrensel Tasarım. Öğrencilerin estetik ve sanatsal ifade duygularını geliştirmelerine yardımcı olmak ve onları mimari uygulamaya hazır hale getirmek için, bu program sanat dersleri (çizim ve 3D kil modelleme) ve çeşitli CAD ve BIM yazılım uygulamalarında dersleri içerir.

Çalışmanın ilk üç yılı zorunlu derslerden oluşmaktadır. Bununla birlikte, dördüncü yılda, Tasarım Stüdyoları ile konuya dayalı dokuz modül arasından seçim yapabilir veya Erasmus + değişim hareketliliği programları kapsamında çalışma değişiminden ve yurtdışında eğitimden yararlanabilirsiniz. Mimarlık Fakültesi, elliden fazla Avrupa üniversitesi ile yapılan ortaklık anlaşmalarından yararlanmaktadır. Son lisans tezi çalışmalarına teorik bir seminer eşlik eder ve sonuç mimari veya kentsel bir tasarımdır. Lisans çalışmalarınızda, ön planlardan ve şemalardan uygulama projelerine kadar, tasarım sürecinin tüm aşamalarında proje belgeleri yazma yeteneğini göstereceksiniz.

architecture, building, house

Serbest Fotoğraflar / pixabay

İş fırsatları

Bir lisans mezunu olarak, mimari tasarımlar geliştirmek ve basit yapılar için projeleri bağımsız olarak uygulamak için nitelikli. Yetkili bir mimar tarafından denetlendiğinde, daha büyük ölçekli mimari projeler, kentsel tasarım projeleri ve planları geliştirebileceksiniz. Ayrıca, eyalet ve bölge idaresindeki genç pozisyonları ve inşaat sektöründeki ve ötesindeki farklı yaratıcı, teknik ve iş pozisyonları için uygun olacaksınız. Mezunların tüm Avrupa Birliği'nde mesleğini icra etmelerine izin verilir.

Sonuçlarınıza, ilgi alanlarınıza ve kanıtlanmış çabalarınıza dayanarak, dönem ödevleri üzerinde pratik mimarlarla yakın işbirliği yaparak ve / veya stajınıza bir mimari stüdyoda hizmet ederek katılımınızı güçlendirebilirsiniz.

Slovak Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, öğrencilerin akademik alandan ve uygulamadan mentorların yakın gözetimi altında fikirlerini, tasarımlarını ve çalışmalarını daha da geliştirebilecekleri disiplinlerarası bir inkübatör girişimini de desteklemektedir. Bu şekilde, işlerini tanıdık bir ortamda başlatmaları ve başarılı bir kariyer başlatmaları teşvik edilir.

Başvuru için son tarihler

31 Mayıs 2020

Öğrenim Ücretleri

İngilizce dilinde okuyan öğrenciler: yıllık 3.500 €

Okul Hakkında

Neden Bratislava STU Mimarlık Fakültesi?

Mimarlık Fakültesi, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'ndeki yedi fakülteden (bundan böyle Slovak “Slovenská technická univerzita” dan itibaren STU olarak kısaltılacaktır). Slovakya'nın en büyük ve en eski mimarlık okuludur; mimarlık eğitiminin başlangıcı 1946/1947 akademik yılına kadar uzanır ve İnşaat Mühendisliği adlı çalışma alanı ile ilişkilidir.

Bugün Mimarlık Fakültesi, açık fikirli personeli ile yaratıcı ve rekabetçi bir kurumdur ve araştırma ve eğitimde uluslararası işbirliği olanaklarından başarıyla yararlanmaktadır. Özellikle Erasmus Plus hareketlilik programı sayesinde, fakülte tüm Avrupa'da 50'den fazla ortak kurumla değişim olanakları sunmaktadır. Her yıl onlarca öğrenci Mimarlık Fakültesi yurtdışında ve uluslararası öğrenciler Mimarlık Fakültesi'nde öğrenim görmektedir. Aynı zamanda Mimarlık Fakültesi'nde 29 uluslararası öğrenci öğrenim görmeye geldi.

Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri sadece öğretmen ve araştırmacı olmayan seçkin kişiliklerdir; çoğu aktif pratisyen mimarlar, şehir planlamacıları veya endüstriyel / ürün ve grafik / marka tasarımcılarıdır. Alınan ödüller ve ödüller ile Slovakya sınırlarını aşan tanınma ve temaslar, niteliklerinin en iyi kanıtıdır.

Ulusal uzmanların yanı sıra FA STU, yurtdışından gelen öğretim görevlilerini de davet ediyor: Jan Gehl, Marco Casagrande, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainer de Graaf (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patrik Schumacher (Zaha Hadid Architects) ) bugüne kadar Fakülteyi ziyaret etmiş olan çok sayıda önemli yabancı uzman ve çağdaş mimarinin sadece bir kısmıdır. Fakültenin uluslararası katılımı, uluslararası kuruluşlara üyelik ve Slovakya ve yurtdışındaki çok uluslu projelere katılım ile yansıtılmaktadır.

Orta ve Batı Avrupa'daki en küçük metropollerden biri olan hareketli Bratislava şehri, uluslararası öğrenciler ve gezginler için ilham verici ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir yeri temsil ediyor. Orta Avrupa'daki coğrafi konumu sayesinde Avrupa'ya açılan kapıdır. Mükemmel trafik bağlantıları ile Viyana, Budapeşte, Prag'a olan yakınlığının tadını çıkaracaksınız. Paylaşılan tarih ve yakın mesafeler bu başkentler için ortaktır ve kültürel, sosyal ve seyahat deneyimleri için birçok fırsat sunar. Bratislava'dan mükemmel otobüs ve demiryolu bağlantılarının yanı sıra Bratislava ve Viyana havaalanına kolay erişim, büyük Avrupa destinasyonlarına ucuz bağlantılar sunmaktadır.

Ne yapıyoruz ve nasıl?

Slovakya'daki en büyük ve en eski mimarlık okulunu arıyorsanız, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'nin bir parçası olan Mimarlık Fakültesi ile doğru noktaya gelmek üzeresiniz.

Burada Mimarlık ve Kentsel Tasarım, Endüstriyel ve Ürün Tasarımı okuyabilirsiniz. Bu çalışmaların karakteri, fakültenin temeldeki eğitim stratejisini, özellikle öğrencilerin yaratıcılığının ve eleştirel düşüncesinin gelişimine ve her mezunun henüz karşılaşmadığı geleceğin öngörülemeyen zorluklarına cevap verme becerisine odaklandığını belirlemiştir. Akademik ve profesyonel geçmişe sahip uzmanlar tarafından yürütülen proje tabanlı öğrenme ve uygulama ile sıkı işbirliği içinde koordine edilen projeler, “gerçek yaşam” deneyiminin sadık bir simülasyonunu sağlar.

Mimarlık Fakültesi, UNESCO Kültürel Miras şehri Banská Štiavnica'nın kalbindeki uzmanlaşmış Eğitim ve Araştırma Merkezinde odaklanmış çalışma olanakları da sunmaktadır. Otantik tarihi evde (aslında öğrenciler tarafından restore edilmiş) Fakülte, yıl boyunca atölye çalışmaları veya uzmanlık kursları sırasında 30 öğrenci ve 10 personeli barındırabilir.

Uygulamaya yaklaştıkça, öğrencilerin çok çeşitli yerel ve uluslararası yarışmalara katılmaları teşvik edilir. Okulun kalitesi esas olarak öğrencilerin başarılarıyla doğrulanır. Mimarlık Fakültesi, öğrencilerin çeşitli yerel ve uluslararası mimari-kentsel ve tasarım yarışmalarındaki başarılarıyla gururla övünebilir (örn. Inspireli Ödülleri, Xella, Isover, Tasarım için ulusal ödül, en iyi lisans çalışmaları için ABF Slovakya, prof. Lacko ödülü) en iyi diploma çalışması için) ve diğerleri.

Böyle bir anlayışla öğrencilerimizin yaklaşan Endüstri 4.0 bağlamında zor beceriler ve yumuşak beceriler alanındaki karmaşık hazırlıklarını hedefliyoruz.

Ancak, iyi bir eğitim yeterli değildir. İlk etapta bir topluluk oluşturmaya çalışıyoruz. Mimarlık Fakültesi zengin sosyal, araştırma, akademik ve spor hayatı sağlar. En büyük halka açık etkinliğimizi düzenleme konusunda uzun bir geleneğimiz var - Mimari ve Tasarım Gecesi. Etkinliklerin çoğu öğrenciler tarafından öğrenciler tarafından hazırlanır - örneğin, Manifest (ilk yıllarımız yeni meslektaşları tarafından sıcak bir şekilde karşılanır). Açık günler, öğrencilerin sergileri ve çalışmalarını sergileyen profesyoneller, masa tenisi hafta sonu, vb. Ve birçok yerel mimariyle, tasarım, sanat festivali ve pazarla (Urban Market gibi) sona eren profesyoneller, Bratislava şehir merkezine yakın stratejik konumu nedeniyle varlığı.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architect ... Devamını oku

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architecture, urbanism, and design. It was founded in 1947, and since then, it is based on the most talented Slovak architects and designers. Daha Az