Makine Mühendisliği Bilim Lisans

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

  • Makine Mühendisliği Fakültesi
  • Elde edilecek derece: Mühendis
  • Süre: 3,5 yıl (7 dönem)
  • Dil ingilizce
  • ECTS puanı: 210

145014_pexels-photo-149387.jpeg

Lisans programının amacı, makine mühendisliği alanında en geniş anlamıyla, makinelerin yapımını, imalatını ve çalışmasını içeren uzmanları yetiştirmektir.

Çalışma programı, öğrencilere ilk dört dönem boyunca verilen makine mühendisliğinin temel konularındaki dersler, öğreticiler ve laboratuvar derslerini içerir.

Uzmanlık Tasarım ve Üretim Mühendisliği'nin mesleki seçmeli konuları son üç yarıyıl boyunca yürütülür.

Program, CDIO felsefesine dayanmaktadır, yani Tasarla, Tasarla, Uygula ve Çalıştır.

Temel konular arasında mekanik, malzemelerin mukavemeti, makine tasarımı, malzeme bilimi, üretim teknikleri, akışkanlar mekaniği, termodinamik, elektroteknik ve elektronik, kaynak teknolojisi, hidrolik ve pnömatik gibi konular sayılabilir.

Giriş koşulları

  • Ortaokul bitirme belgesi.
  • Çok iyi İngilizce bilgisi.
  • İyi matematik veya fizik bilgisi.

Kariyer fırsatları

İstihdam fırsatları, küçük ve orta ölçekli işletmelerden, makine parçaları üretimi, çelik konstrüksiyonlar, otomotiv endüstrisi, tersaneler, rafineriler, soğutma sistemleri, klima ve havalandırma sistemleri, hidrostatik tahrik gibi geleneksel makine mühendisliği şirketlerine kadar çok geniş bir yelpazeye yayılmıştır. sistemleri veya hizmet veren şirketlerin çok sayıda şubesi.

Bu fırsatlar tüm olası kariyer seçeneklerini kapsamaz. Mezun, inşaat ofislerinde iş bulabilir veya makine mühendisliği veya ilgili alanlarda ikinci aşama çalışmaları sürdürebilir.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

Gdańsk University of Technology (Polish name: Politechnika Gdańska) is one of the oldest universities in Poland and the largest technical university in Northern Poland. It was established in 1904 and ... Devamını oku

Gdańsk University of Technology (Polish name: Politechnika Gdańska) is one of the oldest universities in Poland and the largest technical university in Northern Poland. It was established in 1904 and since then has been educating world-class engineers in various areas of science and technology. Located in Gdańsk – a city with a thousand-year tradition and the gate to the Polish coastal line – it is the perfect place to study and enjoy student life. Daha Az