BACHELORSTUDIES

Nükleer Enerji Mühendisliği Lisans Derecesi 2020

Lisans derecesi, öğrencilere seçilen bir alanda yoğun bir eğitim sunmak için tasarlanmış bir eğitim yoludur. Birçok öğrenci, lisedeki diplomayı aldıktan sonra bu dereceyi tercih eder. Bu derece, akademisyenlerin ileri derecede bir program hazırlamasına da yardımcı olabilir.

Nükleer Enerji Mühendisliği Lisans Diploması Nedir? Nükleer enerji mühendisliği, karmaşık ve çok yönlü bir mühendislik alanıdır. Bu konu, nükleer füzyon reaktörleri, tıbbi görüntüleme, fisyon reaktörleri ve diğerlerini içeren nükleer sistemler bağlamında geleneksel mühendislik kavramlarından oluşmaktadır. Bu derece derecesi, nükleer proseslerin temel bileşenlerini anlamak için fizik, elektronik ve termodinamik içerir. Dersler, radyasyon, güvenlik, enerji ve daha fazlası gibi nükleer enerjinin farklı yönlerine odaklanabilir.

Bu alandaki mezunlar genellikle nükleer mühendislik endüstrisinden daha fazla fayda sağlayabilecek güçlü analitik beceriler sergilerler. Bu öğrenciler aynı zamanda etkileyici problem çözme becerilerine sahipken oldukça ayrıntı odaklı olma eğilimindedirler.

Bir lisans derecesi kazanma maliyeti, derecesi tamamlamak için gereken ders sayısı ve programı sunan okul türü gibi birden çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Öğrenim hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğrenciler doğrudan okullarla iletişime geçmelidir.

Nükleer enerji mühendisliği alanında kariyer sıklıkla gelişmiş ve çok sayıdadır. Birçok öğrenci daha uzmanlaşmış kariyer için bu alandaki ileri derecede peşinde olmayı seçmektedir. Bununla birlikte, lisans derecesine sahip olanlar için çok sayıda kârlı giriş seviyesi mevkiler hala mevcuttur. Program mezunları, kamu ve özel kullanım için altyapı tasarlayan ve inşa eden mühendisler olarak görev yapabilirler. Diğer fırsatlar elektrik mühendisi, fizikçi, sağlık ve güvenlik mühendisi ve diğerleri.

Öğrenciler dünyanın hemen hemen her ülkesinden bir lisans kazanabilirler. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar çok üniversite çevrimiçi kurslar da sunuyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

3 Sonuçlar Nükleer Enerji Mühendisliği Filter

Nükleer ve Risk Mühendisliğinde Mühendislik Lisans

City University of Hong Kong
Lisans
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Bu ana öğrencinin nükleer mühendislik ve risk mühendisliği ile ilgili çok disiplinli konularda eğitilecektir. Binbaşı, nükleer mühendislik, nükleer tıp ve tıbbi radyasyon, mal ...

Devamını oku

Nükleer mühendislik bilim lisans

South Carolina State University
Lisans
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
Kampüs

Şu anda, Nükleer Mühendisliği Programı (YEP) North Carolina State University'de (NC State) ve Taze Birim Ağırlık hem ortaklık yapmaktadır. Bu anlaşmalarla, nükleer mühendislik ...

Devamını oku

Özel Nükleer Reaktörler ve Malzemeler

BAUMAN Moscow State Technical University
Lisans
01 Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
5 yıl
10 Tem 2020
Rusça
Kampüs

2020 yılında, E7 - “Nükleer Reaktörler ve Tesisler” Bölümü, 05/14/01 “Nükleer Reaktörler ve Malzemeler” uzmanlığında işe alım yapmaktadır.

Devamını oku