Filter
Lisans
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Nükleer Enerji Mühendisliği Lisans Derecesi 2019

Lisans derecesi, öğrencilere seçilen bir alanda yoğun bir eğitim sunmak için tasarlanmış bir eğitim yoludur. Birçok öğrenci, lisedeki diplomayı aldıktan sonra bu dereceyi tercih eder. Bu derece, akademisyenlerin ileri derecede bir program hazırlamasına da yardımcı olabilir.

Nükleer Enerji Mühendisliği Lisans Diploması Nedir? Nükleer enerji mühendisliği, karmaşık ve çok yönlü bir mühendislik alanıdır. Bu konu, nükleer füzyon reaktörleri, tıbbi görüntüleme, fisyon reaktörleri ve diğerlerini içeren nükleer sistemler bağlamında geleneksel mühendislik kavramlarından oluşmaktadır. Bu derece derecesi, nükleer proseslerin temel bileşenlerini anlamak için fizik, elektronik ve termodinamik içerir. Dersler, radyasyon, güvenlik, enerji ve daha fazlası gibi nükleer enerjinin farklı yönlerine odaklanabilir.

Bu alandaki mezunlar genellikle nükleer mühendislik endüstrisinden daha fazla fayda sağlayabilecek güçlü analitik beceriler sergilerler. Bu öğrenciler aynı zamanda etkileyici problem çözme becerilerine sahipken oldukça ayrıntı odaklı olma eğilimindedirler.

Bir lisans derecesi kazanma maliyeti, derecesi tamamlamak için gereken ders sayısı ve programı sunan okul türü gibi birden çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Öğrenim hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğrenciler doğrudan okullarla iletişime geçmelidir.

Nükleer enerji mühendisliği alanında kariyer sıklıkla gelişmiş ve çok sayıdadır. Birçok öğrenci daha uzmanlaşmış kariyer için bu alandaki ileri derecede peşinde olmayı seçmektedir. Bununla birlikte, lisans derecesine sahip olanlar için çok sayıda kârlı giriş seviyesi mevkiler hala mevcuttur. Program mezunları, kamu ve özel kullanım için altyapı tasarlayan ve inşa eden mühendisler olarak görev yapabilirler. Diğer fırsatlar elektrik mühendisi, fizikçi, sağlık ve güvenlik mühendisi ve diğerleri.

Öğrenciler dünyanın hemen hemen her ülkesinden bir lisans kazanabilirler. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar çok üniversite çevrimiçi kurslar da sunuyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

1 Sonuçlar Nükleer Enerji Mühendisliği

South Carolina State University

Şu anda, Nükleer Mühendisliği Programı (YEP) North Carolina State University'de (NC State) ve Taze Birim Ağırlık hem ortaklık yapmaktadır. Bu anlaşmalarla, nükleer mühend ... [+]

Nükleer Mühendislik

Wisconsin-Madison Üniversitesi ile ortaklaşa 2002 Güney Carolina Eyalet Üniversitesi (SC Devlet Üniversitesi) (UWM) Eylül ayında Nükleer Mühendisliği Yüksek Lisans derecesiyle bölümünden lisans sunmak için Yükseköğretim Güney Carolina Komisyonu tarafından onay aldı. Bu anlaşma onun yaklaşımı benzersiz ve nükleer rönesans başında türünün ilkiydi. Bu anlaşma, nükleer enerji, araştırma, geliştirme ve üretim tüm düzeylerinde azınlıkların dahil genişletmek için ihtiyaç başlatılmıştır. Şu anda, Nükleer Mühendisliği Programı (YEP) North Carolina State University'de (NC State) ve Taze Birim Ağırlık hem ortaklık yapmaktadır. Bu anlaşmalarla, nükleer mühendislik programında öğrenciler (SC Devlet Üniversitesi tarafından verilmektedir) Nükleer Mühendisliği Bilim Derecesi bölümünden lisans elde etmek için tüm gereksinimlerini karşılamak amacıyla Taze Birim Ağırlık veya NC State University'de ya en üst düzey yılın ikinci yarısını tamamlamak. ... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Orangeburg
Eylül 2019
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku