Lisansprogramlari.com

Enerji Yönetimi Lisans Derecesi 2019

Liseden sonra eğitime devam etmek isteyen öğrenciler lisans diplomasına devam edebilirler. Bu programın tamamlanması yaklaşık 3-5 yıl sürebilir ve çeşitli konularda kullanılabilir.

Enerji Yönetimi Lisans Diploması Nedir? Bu çalışma alanı, enerji endüstrisinde yönetim ve denetleme pozisyonlarında çalışmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Programa bağlı olarak, müfredat hem yerli hem de uluslararası mevcut ve gelecekteki enerji piyasalarının incelenmesini içerebilir. Sınıflar, enerji verimliliği tekniklerinin yanı sıra etik ve yasal konular da kapsayabilir. Bazı programlar, gelecek için bir iş enerji stratejisi oluşturarak mezuniyet için öğrencileri hazırlamaya yardımcı olur.

Gelecekteki bir kariyerinde onlara yardımcı olacak analitik beceriler geliştirebilecekleri için bir enerji yönetimi derecesi isteyenler. Kazanabilecekleri diğer beceriler mesleki yaşamlarında olduğu kadar kişisel durumlarda da yararlı olan sorun çözme ve liderliktir.

Öğrenciler, lisanslarını nerede kazanacağınıza karar verirken maliyetin caydırıcı olmasına izin vermemelidir. Çünkü tüm dünyada programlar vardır, bazı okullarda eğitim çok daha az olabilir. Öğrenciler bir takım kurumları araştırmaya ve toplam maliyet ve mali yardım seçeneklerini araştırmaya teşvik edilir.

Enerji yönetimi alanında lisans derecesine sahip mezunlar arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi kariyer vardır. Olası iş unvanlarından bazıları, sözleşme yöneticisi, emtia ticareteri, bölüm müdürlüğü yöneticisi, saha arazi işletmecisi, çevre yöneticisi, gaz pazarlama temsilcisi, arazi müdürü ve elektrik tüccarıdır. Çalışmanın odağına bağlı olarak, öğrenciler güneş, rüzgar, doğal gaz, kömür veya petrol gibi belirli enerji kaynaklarına odaklanabilirler.

Öğrencilerin enerji yönetimi derecelerini kazanabileceği çeşitli okullar var. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

2 Sonuçlar Enerji Yönetimi Filter

Enerji Sistem Mühendisliği Lisans

Bahcesehir University
Kampüs Tam zamanlı 8 dönem Eylül 2019 Türkiye Istanbul

Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü, yenilenebilir enerji, geleneksel enerji ve enerji yönetimi alanlarında çift ana ve yan dal programları sunmaktadır.

Yakıt ve enerji komplekslerinde ekonomi ve yönetim lisans (FEC)

Samara State Technical University
Kampüs Tam zamanlı 4 yıl Eylül 2019 Rusya Samara

Program beceri ve modern yönetim yöntemleri, sistem analizi, entegre tahmin araçları ile uzman hazırlamak ve ekonominin devlet veya FEC ilgili sektörlerde stratejik karar verme desteklemeyi amaçlamaktadır.