Cinsiyet Çalışmaları Lisans Derecesi 2020

Yüksek öğrenimle ilgilenen öğrenciler lisans diploması almaya devam edebilirler. Bu derece, bilim ve sanat alanındaki birçok alanda kazanılabilir ve öğrencilerin yeni ve başarılı mesleklere girmelerine yardımcı olabilir. Toplumsal Cinsiyet Araştırmalarında Lisans Nedir? Bu, insan cinsiyeti ve cinsiyetini kapsamlı bir şekilde araştıran bir alandır. Felsefe, dini çalışma… Devamını oku

Yüksek öğrenimle ilgilenen öğrenciler lisans diploması almaya devam edebilirler. Bu derece, bilim ve sanat alanındaki birçok alanda kazanılabilir ve öğrencilerin yeni ve başarılı mesleklere girmelerine yardımcı olabilir.

Toplumsal Cinsiyet Araştırmalarında Lisans Nedir? Bu, insan cinsiyeti ve cinsiyetini kapsamlı bir şekilde araştıran bir alandır. Felsefe, dini çalışmalar, ekonomi, halk sağlığı ve iletişim gibi çeşitli alanlardan kavramlara değinebilir. Öğrenciler, cinsiyet normlarının tarihçesi ve oluşumları, kültürel cinsiyet rolleri, toplumsal cinsiyet teorileri, genetik ve insan yeniden üretimi gibi bir dizi farklı konuyu derinlemesine incelemeyi bekleyebilirler.

Cinsiyet çalışmalarında bir derece okumak, öğrencilere birçok açıdan yardımcı olur. Birçok araştırma yöntemine ve diğer disiplinlere maruz kalmayı ve bunlara aşina olmayı bekleyebilirler. Sözel ve yazılı iletişim becerilerinin yanı sıra eleştirel düşünme ve analitik beceriler de büyültülecektir.

Cinsiyet çalışmalarında bir dereceye kadar çalışmak isteyen öğrenciler, öğrenim masraflarının ve programın tamamlanması için gereken sürenin ayrıntılarını merak edebilirler. Doğrudan okullardan öğrenim ücretleri ve diğer masraflar hakkında bilgi almak en iyisidir. Tipik olarak, bir lisans derecesi tamamlamak için üç ila yedi yıl sürer.

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları alanında lisans sahibi olanların kariyer görünümü son derece çeşitli olabilir. Kurumsal dünyada, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda ve hükümet kuruluşlarında uygun bir maaş alma fırsatları vardır. Profesyonel iş başlıkları arasında insan kaynakları yöneticisi, mağdur savunucusu, program yöneticisi, sosyal hizmet uzmanı, öğretmen, halk sağlığı eğitimcisi, iletişim danışmanı, insan hakları örgütü yöneticisi, işletme sahibi, sosyal hizmet ajansı direktörü, program yöneticisi ve sendika organizatörü sayılabilir.

Dersler yerel ve uluslararası olarak mevcuttur. Birçok program, sürekli genişleyen bir öğrenci organının ihtiyaçlarını karşılamak için çevrimiçi seçenekler sunar. Başlamak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
Northern Arizona University
Flagstaff, Amerika Birleşik Devletleri

Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları lisans öğrencileri yarış etnisite, cinsellik, sınıf, ulus ve dünya çapında cinsiyet çeşitliliğini inceleyen bir çalışma kursu sunmaktad ... +

Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları lisans öğrencileri yarış etnisite, cinsellik, sınıf, ulus ve dünya çapında cinsiyet çeşitliliğini inceleyen bir çalışma kursu sunmaktadır. Öğrenciler kadınların katkıları ve güncel, çok kültürlü, ekolojik ve post-kolonyal feminizmlerin hakkında bilgi verebilir çeşitli kurs arasından seçim yapabilirsiniz. -
BSc
Tam zamanlı
4 yıl
Ingilizce
Eyl 2020
Kampüs