Lisans Teknoloji (Motorsporları)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Temel problem çözme yeteneklerini ve genel olarak imalat sanayileri ve özellikle motor sporları endüstrisi ile ilgili teknik, finansal ve yönetim becerilerini geliştirir.

Öğrenciler, tasarım, simülasyon ve imalat süreçleri ile karmaşık otomotiv sistemlerinin ve motor sporları endüstrisinin temelini oluşturan bileşenlerin üretimi ile ilgili yönetim konularını sağlam bir şekilde kavrarlar. Kurs, motor sporlarının kültürünü yansıtan coşkulu ve eklemli bir yaklaşımla uyarıcı ve destekleyici bir öğrenme ortamı sağlar.

Öğrenciler ayrıca motor sporları endüstrisine ilerlemeye yardımcı olmak için müfredat dışı faaliyetler sunarak yeterlilikleri daha da geliştirme fırsatına sahiptir.

Güney Batı WA'dan gelen adaylar, ECU'nun Bunbury Kampüsü'nde, bu dönemin ilk yılını (sekiz vakıf birimine kadar) her dönem sonunda Joondalup Kampüsü'nde kısa bir laboratuvar oturumuna katılmayı içerebilecekler. Bu sekiz birimi tamamladıktan sonra Bunbury öğrencileri, derslerinin geri kalanını tamamlamak için ECU'nun Joondalup Kampüsüne katılmaları gerekecek. Bu seçenek yalnızca WA'nın Güney Batı bölgesinde yaşayan yerli öğrenciler için geçerlidir.

Kurs Girişi

Akademik Kabul Koşulları (Band 3)

Aşağıdaki kursa özgü kabul koşulları zorunludur ve tüm başvuru sahipleri tarafından yerine getirilmelidir. Bu şartlar, aşağıdaki Akademik kabul şartları bandı bölümünde belirtilen asgari şartlara ek veya bunların yerini alır.

Tüm başvuru sahiplerinin Matematik: Yöntem ATAR'ı, eşdeğerleri dikkate alınarak ve Fizik ATAR veya Mühendislik Çalışmaları ATAR'ı eşdeğerleri ile geçmeleri istenir. Alternatif olarak, eğer öğrenciler bu derslerden bir veya daha fazlasını geçmediyse, adaylar gerektiğinde çalışmalarının ilk yılında köprü ünitelerini tamamlayabilirler.

Tüm adaylar bu ders için akademik kabul koşullarını yerine getirmek zorundadır. Gösterge niteliğindeki veya garantili ATAR yayınlandığı gibidir (uygun olduğu yerde) veya akademik kabul koşulları aşağıdakilerden birinin tamamlanmasıyla karşılanabilir:

 • AQF Sertifika IV;
 • Bir Avustralya yüksek öğretim sağlayıcısında (veya eşdeğeri) lisans düzeyinde veya daha yüksek bir düzeyde 0.25 EFTSL öğrenimini başarıyla tamamladı;
 • Özel Yükseköğretim Kabul Testi; *
 • Üniversite Hazırlık Kursu; *
 • Yerli Üniversite Oryantasyon Kursu; *
 • Yerli Öğrenci Giriş Testi; veya*
 • Deneyime Dayalı Giriş Şeması. *

* Daha fazla bilgi Çalışma kursu giriş sayfasında bulunabilir.

Uluslararası öğrenciler için gereksinimler ortaokul sonuçlarınızı içerir.

İngilizce Dil Koşulları (Grup 3)

İngilizce yeterlilik koşulları aşağıdakilerden birinin tamamlanmasıyla karşılanabilir:

 • Yıl 12 İngiliz ATAR / İngiliz Edebiyatı ATAR derece C veya daha iyisi veya eşdeğeri;
 • Özel Yükseköğretim Kabul Testi; *
 • IELTS Akademik Genel bant minimum puanı 6,0 (6.0'dan az bireysel bant yok);
 • İngiltere, İrlanda, ABD, Yeni Zelanda veya Kanada'da lisans düzeyinde veya daha yüksek bir seviyede 1.0 EFTSL öğrenimini başarıyla tamamladı;
 • Üniversite Hazırlık Kursu;
 • Yerli Üniversite Oryantasyon Kursu; *
 • Yerli Öğrenci Giriş Testi; *
 • AQF Diploması, İleri Diploma veya Önlisans;
 • Avustralya yüksek öğrenim sağlayıcısında (veya eşdeğeri) lisans düzeyinde veya daha yüksek bir düzeyde 0.375 EFTSL öğrenimini başarıyla tamamladı; veya
 • İngilizce Yeterlilik Bantları sayfasında tanımlanan diğer sınavlar, kurslar veya programlar.

* Daha fazla bilgi Çalışma kursu giriş sayfasında bulunabilir.

Denis Marosan / Unsplash

kurs ayrıntıları

Dönem kullanılabilirliği

 • Dönem 1: Joondalup'da tam zamanlı eğitim
 • Dönem 2: Joondalup'da tam zamanlı eğitim

Ders Yapısı

1. Yıl - 1. Yarıyıl

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENM1101 Yarış Arabası Anatomisi 15
ENS1154 Mühendisliğe Giriş 15
ENM1102 Mühendislik Çizimi ve Bilgisayar Destekli Tasarım 15
MAT1137 Uygulamalı Matematiğe Giriş 15

Not: Matematik sınavını geçemeyen öğrenciler: Yöntemler ATAR (veya eşdeğeri), MAT1137 Başlangıç Uygulamalı Matematiğine kayıt yapmadan önce MAT1108 Matematik Temelleri köprü birimini tamamlamalıdır. 11. Yıl Matematiğini geçen öğrenciler: Yöntemler ATAR (veya eşdeğeri), MAT1137 Tanıtıcı Uygulamalı Matematiğe kayıt olmalarını sağlamak için Matematik koordinatörü ile önkoşuldan feragat etmeyi tartışabilir. Not: Matematik geçen öğrenciler: Yöntemler ATAR veya Matematik: Uzman ATAR (veya eşdeğeri), MAT1137 Uygulamalı Matematik yerine MAT1250 Matematik 1'e 1. Sınıfta 1. ve 2. Sınıfta MAT1250 Matematik 1'e kayıt yaptırmalı ve 1. MAT1250 Matematiğinin yeri 1.

Yıl 1 - Dönem 2

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENS1101 Mühendislik Mekaniği 15
ENS1115 Malzeme ve İmalat 1 15
ENS1162 Elektrik Mühendisliği 1A 15
MAT1250 Matematik 1 15

Not: Fizik ATAR veya Mühendislik Çalışmaları ATAR'ı (veya eşdeğerini) geçemeyen öğrenciler, ENS1101 Mühendislik Mekaniğine kayıt yapmadan önce SCP1132 Fiziğe Giriş köprü birimini tamamlamalıdır.

Yıl 2 - Dönem 1

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENM2104 Enstrümantasyon ve Ölçüm 15
ENS2108 Makine Bilimi 15
ENS3105 Mekanik Tasarım ve Geliştirme 15
ENM2209 Yarış Arabası Sistemleri 15

Yıl 2 - Dönem 2

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENS2110 Malzeme ve İmalat 2 15
ENS5114 Gelişmiş Mekanik Tasarım 15
ENS2113 Mühendislik Dinamikleri 15
ENS2214 Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat 15

Yıl 3 - Dönem 1

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENS3173 Teknoloji Uygulaması
ENM3211 Motorsporları Projesi 1 15
ENS5261 İleri Malzeme ve İmalat Sistemleri 15
ENS2159 Mühendislik İnovasyonu ve Etik 15
Seçmeli Ders 15

Yıl 3 - Dönem 2

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENM3212 Motorsporları Proje 2 30
ENS5543 Mühendislik Yönetimi 15
Seçmeli Ders 15

Önerilen Seçmeli Dersler

Birim Kodu Ünite Başlığı Kredi Puanları
ENS2170 Endüstriyel Bakım İlkeleri 15
ENS2257 Mikroişlemci Sistemleri 15
MAT1251 Matematik 2 15
ENS5170 Mühendislik Sistemleri 15
ENS3553 Sinyaller ve Sistemler 15
ENS3243 Yapısal Analiz 15
ENM3218 Akışkanlar mekaniği 15
ENS3190 Katıların Mekaniği 15
ENS1253 Elektrik Mühendisliği 1B 15
ENS3220 Elektrik Makinaları ve Transformatörler 15

Not: Bu listenin dışından seçilen seçmeli dersler Ders Koordinatörü tarafından onaylanmalıdır.

Dersin Öğrenme Kazanımları

 • Motor sporları teknolojisi alanındaki temel bilgi ve uzmanlık bilimlerinin geniş disiplin bilgilerini ve uzman bilgi organlarının derinlemesine anlaşılmasını uygular.
 • Motor sporları teknoloji alanındaki projeleri entelektüel bağımsızlıkla yürütmek ve yönetmek için sistematik mühendislik sentezi ve tasarım süreçlerini uygulayın.
 • Motorspor teknolojisi alanını etkileyen kültürel çeşitliliğe ve yerli kültürel yeterliliğe saygı da dahil olmak üzere bağlamsal faktörlerin küresel bir görünümünü ve bilgisini gösterin.
 • Mesleki ve profesyonel alanlarda net ve tutarlı sözlü ve yazılı iletişim kurar.
 • Motor sporları teknoloji disiplinini destekleyen ve mühendislik tekniklerini, araçlarını ve kaynaklarını akıcı bir şekilde uygulayan matematik, sayısal analiz, istatistik ve bilgisayar ve bilgi bilimleri hakkında kavramsal bir anlayış sergilemek.
 • Motor sporları teknoloji projelerini ilgili etik davranış, sürdürülebilir uygulama ve profesyonel hesap verebilirlik standartlarına göre uygulamak için etkili ekip üyeliği ve takım liderliği sergilemek.
 • Kendi öğrenme, mesleki muhakeme ve motor sporları teknoloji alanındaki çağdaş uygulamaların kapsamı, ilkeleri, normları, hesap verebilirlikleri ve sınırlarının anlaşılması için sorumluluk göstermek.
 • Eleştirel düşünün ve yaygın olarak tanımlanmış motor sporları problemlerine yerleşik mühendislik yöntemlerini uygulayın.

Profesyonel Tanınma

Akredite eden: Mühendisler Avustralya.

Kariyer fırsatları

Motor sporları endüstrisinde istihdamın yanı sıra, mezunlar ayrıca ürün tasarımı ve geliştirme, üretim, pazarlama ve proje yönetimi alanlarında daha geniş istihdam olanaklarına sahiptir.

Gelecekteki olası iş unvanları

Otomotiv Teknoloji Uzmanı, Mekanik Teknoloji Uzmanı.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

At ECU we are guided by our values of integrity, respect, rational inquiry and personal excellence. Our focus on teaching and research is inspired by engagement and partnerships with those in the many ... Devamını oku

At ECU we are guided by our values of integrity, respect, rational inquiry and personal excellence. Our focus on teaching and research is inspired by engagement and partnerships with those in the many communities we were established to serve. Daha Az
Joondalup , Mount Lawley , Bunbury + 2 Daha fazla Daha az