Lisans Sanat Güvenliği Yönetimi

Genel

24 konum mevcut

Program açıklaması

Lisans programında " Güvenlik Yönetimi" (BA), disiplinlerarası odaklı, girişimci bir düşünce için yeterlilik merkezi yerleştirilir. Amaç, mevcut ve uzun vadeli çok ilgili "güvenlik" konusuna farklı bakış açılarından uygulama odaklı bir şekilde girmektir.

Güvenlik, terör, günlük suç veya doğal afetler gibi mevcut riskler, tehditler ve tehditler ışığında modern toplumların ana teması haline geldi. Her şeyden önce, korumak için devletin sorumluluğu altında olan bir kamu yararıdır. Bir yandan manifold ve karmaşık kırılganlık, diğer yandan da maddi ve manevi değerlerin ve malların korunmasına olan duyarlılık, güvenliği artan bir şekilde talep gören özel bir mal haline getirmektedir.

Bu nedenle, güvenlik önlemlerinde uzmanlığa duyulan ihtiyaç artmıştır; bu, hem kendi içerisinde hem de güvenlik ve koruma konusunda uzmanlaşmış servis sağlayıcıların katılımıyla karşılanmalıdır. Devlet ve belediye görevlerinin özelleştirilmesi sürecinde, bu ihtiyaç çok sayıda kamu kurumu tarafından da tanınmakta ve talep edilmektedir.

Bu büyük talebe cevap olarak, güvenlik profesyonelleri ve yönetim düzeyinde de dahil olmak üzere profesyonel personel ihtiyacı için büyüyen bir pazar var. Şirketlerde ve organizasyonlarda güvenlik mimarisini oluşturmaktan ve hareket etmekten sorumlu olmak için nitelikli olmak gerekir. Bunun için gereken yeterlilikler ancak yönetim düzeyinde uygun bir üniversite diploması ile edinilebilir.

Lisans çalışmasının amacı "Güvenlik Yönetimi (BA)"

DIPLOMA Üniversitesi Lisans derecesi "Güvenlik Yönetimi" (BA), gelecekteki güvenlik yöneticilerini, güvenlik endüstrisindeki ve kurumsal güvenlikteki çok yönlü görevlerine hazırlar. Bunu yaparken, onlara gerekli iş, sosyal ve hukuki becerileri ve ayrıca seçilen teknik bilgileri entegre olarak öğretir.

Katılan disiplinlerin bilimsel temellerini bildikleri ve güvenlik yönetimi araçlarını güvenle uyguladıkları için, öğrenciler özel ve kamu güvenliğinin çeşitli mesleki alanlarında yönetici pozisyonlarında veya serbest meslek sahibi kişiler olarak çalışabileceklerdir. Güvenlik endüstrisindeki farklı faaliyet alanları için güvenlik stratejilerini iş bakış açısıyla analiz edebilir ve planlayabilirler.

Modüller ve olaylar

Çalışmanın seyri, bir yandan konu ile ilgili konuların sistematik olarak oluşturulduğu ve öğretildiği, diğer yandan uzmanlıkların ve pratik parçaların artan çalışma süresi ile arttığı bir kavramı takip ediyor. Elde edilen görüşler, çalışma sonunda uygulamaya yönelik çalışma içeriğine girer.

Metodolojik temellere, iletişim ve İş İngilizcesine ek olarak, aşağıdaki konular da öğretilir:

 • Güvenlik ve risk - politik ve sosyal bağlamlar
 • İşletme Temelleri
 • Güvenlik endüstrisinin yasal temelleri
 • Ekonomi bağlamında güvenlik
 • Bilgi Güvenliği Yönetim
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Finansal ve maliyet yönetimi
 • Uygulamalı güvenlik yönetimi
 • Kurumsal Yönetim
 • Suç ve toplum
 • Teknik güvenliğin diğer yönleri
 • güvenlik operasyonları

uzmanlaşma

Ayrıca seçmeli modüllerden biri

 • İşletme Güvenliği
 • Güvenlik iletişimi ve danışmanlık

seçilmek. Her iki uygulama alanı da uygulamada talep görmekte ve güvenlik alanındaki çeşitli güncel eylem alanlarında profesyonel kullanım sağlamaktadır.

Kariyer - Mezun olduktan sonraki kariyer fırsatlarınız

Güvenlik uzmanlığına duyulan ihtiyaç artmıştır. Bu büyük talebe cevap olarak, güvenlik profesyonelleri için bir pazar ve özellikle profesyonel yönetim kadrosu ihtiyacı vardır. Girişimci faaliyetlerin risk ve tehlikelerine karşı artan duyarlılığın yanı sıra devlet koruma önlemlerinin eşzamanlı olarak geri çekilmesinin yanı sıra, Alman ekonomisinin küreselleşmesine yönelik eğilim, gelecekte Güvenlik Yöneticisi mesleğini daha da önemli hale getirecektir.

Güvenlikle ilgili görevler, akademik olarak eğitilmiş güvenlik yöneticileri tarafından üç ana faaliyet alanında gerçekleştirilir: güvenlik endüstrisinde, kurumsal güvenlikte ve yetkililerin ve organizasyonun güvenliğinde (BOS).

Çok sayıda teknik mesleğe ek olarak (örneğin BT güvenlik yönetimi), bağımsız güvenlik danışmanları, güvenlik görevlileri, sigorta şirketleri, dedektif kurumları ve kredi büroları gibi faaliyetler ilginç meslek alanları olarak mümkündür.

Derecesi programı mezunları özel ve kamu güvenliğinin tüm işlevlerinden sorumlu olmaya hak kazanır:

 • Güvenlik hizmeti endüstrisinin çeşitli alanlarında (örneğin mülk ve tesis koruması, para ve değer hizmetleri, eskort ve kişisel koruma, havaalanı güvenliği),
 • Hem merkezi kurumsal güvenlikte hem de lokasyon güvenliğinde (özellikle ticaret, sanayi, ulaştırma, finans, turizm ve özellikle kritik altyapı), şirketlerin ve orta ölçekli şirketlerin kendi güvenlik alanında,
 • danışmanlık ve sigorta şirketlerinde ve büyük şirketlerdeki bitişik faaliyet alanlarında (izleme, personel incelemesi, uyumluluk, kalite ve ulaşım güvenliği vb.),
 • uluslararası aktif veya ihracata yönelik şirketlerde,
 • Kurumlarda (örneğin dernekler, kar amacı gütmeyen şirketler, belediyeler),
 • Özel bir kariyer eğitimine (polis) ihtiyaç duyulmayan özel güvenlik görevlerine (örneğin, kamu düzeni ofisleri, liman güvenlik yetkilileri) sahip federal ve eyalet makamlarında.

Başarılı derecesi, Bachelor of Arts (BA) Güvenlik Yönetimi unvanına götürür ve daha sonraki bir Yüksek Lisans derecesine, örneğin ardışık derece programı "İşletme ve Hukuk" - İşletme veya İşletme Hukuku - veya "Uluslararası Yönleri ile İşletme Hukuku" (LL.M. ) yönetim veya yasal bilgilerin daha da geliştirilebileceği DIPLOMA Üniversitesinde. Daha sonra doktora yapılabilir.

Profesyonel bir faaliyet durumunda, DIPLOMA Üniversitesinde, örneğin "Genel Yönetim" (MBA) gibi bir ileri eğitim master derecesi programı tamamlanabilir.

Normal süresi

Uzaktan eğitim: 7 dönem (180 ECTS)

Asıl çalışma süresi, standart çalışma süresi boyunca 4 yarıyıl boyunca ücretsiz olarak uzatılabilir.

başlangıç

Her zaman kış döneminde (Ekim) ve yaz döneminde (Nisan).

akreditasyon

Bu derece programı şu anda akreditasyon kurumu AHPGS tarafından akreditasyon sürecindedir.

Özel ders ücretleri

Uzaktan eğitim güvenlik yönetimi: 247,00 € / ay (tek seferlik sınav ücreti 665,00 € dahil toplam tutar 11,039,00 €).

çalışma şekli

DIPLOMA üniversitesinin seçilen çalışma merkezlerinde ve sanal formda gerçek varlık olaylarıyla uzaktan öğrenme (gerçek katılım aşamaları burada etkileşimli sanal kurslar ile değiştirilir). Uzaktan eğitim, çalışma programları ile kendi kendine çalışma ve tam günlük Cumartesi seminerleri (dönem başına yaklaşık 12-14 cumartesi) seçilen ülke çapındaki çalışma merkezlerimizden birinde veya DIPLOMA Çevrimiçi Kampüsü'nün "sanal konferans salonunda" çevrimiçi olarak gerçekleştirilir.

kabul şartları

Genel üniversiteye giriş yeterliliği veya Fachhochschulreife veya yüksek lisans sınavına girmiş ya da Hessen eyaletindeki üniversitelere mesleki olarak nitelikli mesleki erişime ilişkin yasal düzenlemeye göre, yani en az 400 saatlik bir mesleki gelişim eğitimi, bir teknik okul veya meslek veya idari akademi ya da devlet tarafından tanınmış bir meslekte mesleki eğitim veya final sınavının tamamlanması en az 2 yıl çalışma ve ayrı bir üniversite giriş sınavı.

Özel nitelikler hakkında daha fazla bilgi için, lütfen DIPLOMA Hochschule ile irtibata geçiniz. Yukarıda belirtilen şartları yerine getirmeyen adaylar, giriş yetkisi maks. İçerisinde ise, başlangıçta kursa misafir denetçi olarak katılabilirler. 2 dönem başarıldı.

Yabancı derecelerde, kabul için denklik gösterilmelidir.

ifadeleri

Sanat Lisansı (BA)

Mezunlar, bir lisans derecesi ve diploma ile birlikte İngilizce dilinde yazılmış bir Diploma Eki ve bir lisans diploması ile akademik olarak akademisyen olarak tanımlayan bir kayıt metni alır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The DIPLOMA University is a privately run, state recognized university of applied sciences located in the picturesque medieval city of Bad Sooden-Allendorf in North Hesse. The notation Bad identifies ... Devamını oku

The DIPLOMA University is a privately run, state recognized university of applied sciences located in the picturesque medieval city of Bad Sooden-Allendorf in North Hesse. The notation Bad identifies the city as a recognized spa destination with a long tradition in medical wellness and health treatment. Besides the main campus there are notable campus extensions in more than 25 cities in Germany and one in Italy. Daha Az
Bad Sooden-Allendorf , Aalen , Baden-Baden , Berlin , Bochum , Bonn , Friedrichshafen , Hamburg , Hannover , Heilbronn , Kaiserslautern , Kassel , Kitzscher , Magdeburg , Mainz , Mannheim , Münih , Ostfildern , Würzburg , Regenstauf , Nürnberg , Wiesbaden , Wuppertal , Almanya Çevrimiçi + 23 Daha fazla Daha az