Lisans Küresel İletişim ve Yönetim

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Küresel İletişim ve Yönetim Programı (GCM), 2020'den itibaren uluslararası, kayıtlı öğrenciler için İletişim Lisans Derecesi sunmaktadır. Program dört yıllık bir eğitimde tamamlanabilir.

Zhejiang Üniversitesi'nin uzun süredir devam eden uluslararası öğretim felsefesine bağlı kalarak, GCM programı, disiplinlerarası bilgileri, finansal ve iş analizindeki uzmanlığı ve Çin'in iş ortamının Çin'deki üstünlüğünü kavramak için girişimcileri ve gelecekteki iş liderlerini eğitmeye kararlıdır. küresel rekabet. Öğrenciler Çince ve İngilizce iki dilli yeterlilik, kültürlerarası iletişim becerileri ve Çin hakkında sağlam bir bilgi temeli ile mezun olacaklar. İletişim ve yönetimin temelleri ile donatılmış öğrenciler, çok uluslu şirketler ve Çinli işletmelerde yönetim, iş, iletişim ve pazarlama alanlarında başarılı olacak ve Çin ile dünya arasında bir köprü görevi görecek donanıma sahip olacaklar.

134961_pic5.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134961_pic5.jpg" />

Program Özellikleri

Disiplinlerarası Pedagoji

GCM programı, Zhejiang Üniversitesi'nin uluslararası öğrencileri ağırlayan ilk lisans işletme programıdır. Çıraklık programı aynı zamanda yönetim, finans, iletişim ve Çin çalışmalarını uluslararası lisans öğrencileri için disiplinlerarası bir platformda birleştiren türünün ilk örneğidir.

Uygulamalı ve İki Dilli Müfredat

Çin dili ve kültürü, iletişim, finans ve küresel ticaret konularında pratik kurslar sunulmaktadır. İngilizce ana eğitim dili olup, Çince uygulamalı ortamlarda ve araştırmalarda kullanılmaktadır. Program boyunca kültürlerarası iletişim vurgulanmaktadır.

Birinci Sınıf Öğrenme Ortamına Katılım

Programın bulunduğu Zhejiang Üniversitesi Uluslararası Kampüsü, Doğu ve Batı eğitim tarzlarının uluslararası işbirliği ve entegrasyonu için bir modeldir. Kampüs, prestijli Çinli ve yabancı profesörleri ve büyük bir uluslararası öğrenci topluluğunu bir araya getiriyor ve her yıl yüzlerce yüksek nitelikli Çinli lise öğrencisini kabul ediyor.

Girişimcilik ve Yenilik Merkezi

Sınıfın ötesinde, ZIBS profesyonel uygulamalar, endüstri stajları ve kültürel deneyimler için olağanüstü fırsatlar sunar. ZIBS, Ant Financial ve diğer önde gelen firmalarla stratejik ortaklıklar kurarak, öğrencilere dünya lideri firmalarda 6 aylık bir pratik eğitim programına katılma olanağı sağlıyor.

134965_pic4.pngZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134965_pic4.png" />

kabul

Uygulama Yeterliliği

 • Adaylar 18-30 yaşları arasında Çin vatandaşı olmamalı ve lise diplomasına sahip olmalıdır.
 • Adayların temel Çince dil becerilerine sahip olmaları önerilir. Program adayları ZIBS tarafından düzenlenen bir Çince yeterlik sınavını geçecek.
 • Ana dili İngilizce olmayan veya İngilizce dilinde bir lise diploması almayan adaylar, TOEFL (80 veya üstü), IELTS (5.5 veya üstü) gibi İngilizce yeterlilik belgesi sunmalıdır.
 • Çin Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemelerine göre, Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong, Makao ve Tayvan'dan gelen adaylar, 30 Nisan 2016 tarihinden önce geçerli bir yabancı pasaport veya ulusal kimlik sahibi olmaları durumunda yabancı ülkelere göç ettikten sonra uluslararası öğrenciler olarak kabul edilecek ve 30 Nisan 2016 ve 30 Nisan 2020 arasında en az 2 yıllık yurtdışı ikamet kaydına sahip olmak (belirli bir yılın en az 9 ayı boyunca yurtdışında ikamet etmek, tüm yıl yurtdışında ikamet etmek olarak sayılır. çıkış damgaları).
 • Başvuran, yabancı bir ülkede doğum anında otomatik olarak yabancı vatandaşlık kazanmışsa ve ebeveynlerden biri veya her ikisi de Çin vatandaşıysa, başvuru sahibinin başvurusunun incelemesi, Çıkış-Giriş tarafından yayımlanan 210 [2008] Maddesine göre uygulanacaktır. Yönetim Ofisi, İl Halk Güvenlik Bürosu, Zhejiang Eyaleti.

Başvuru Süreci ve Gerekli Belgeler

Details Başvuru ayrıntıları ve son tarih için başvurunuzu göndermeden önce lütfen ZIBS Program Ekibi (gcm@intl.zju.edu.cn) ile temasa geçiniz.

 • Birinci Adım: Online Başvuru
  • Başvuru formunu çevrimiçi doldurmak, yazdırmak ve adınızı imzalamak için lütfen Online Başvuru Sisteminde (http://isinfosys.zju.edu.cn/recruit/login.shtml) oturum açın.
 • İkinci Adım: Başvuru ücretini Online Başvuru Sistemine ödeyin. Online ödeme yapılamazsa başvuru ücreti Üniversitenin Banka Hesabına ödenmeli ve havale mektubu sisteme yüklenmelidir.
 • Üçüncü Adım: Aşağıdaki başvuru belgelerini gönderin (Aşağıdaki Sırayla Yerleştirilir):
 • Kimlik fotoğrafı ile başvuru formu (beyaz arka plan, 35mm × 45mm boyutunda).
 • Pasaport fotokopisi.
 • Lise diploması (orijinal veya noter tasdikli kopya). Mezun olan lise öğrencileri mezuniyet öncesi sertifika verebilirler.
 • Lisedeki tüm dersler için transkript (orijinal kopya veya noter onaylı kopya);
 • TOEFL / IELTS veya İngilizce dil sınavının diğer puan raporları (ana dili İngilizce olmayan İngilizce eğitim programında başvuranlar için).
 • Lise öğretmenlerinden iki tavsiye mektubu. Mektubun üzerine öğretmenlerin imzası, iletişim telefon numarası ve e-posta adresi yazılmalıdır.
 • Kişisel beyan, çalışma deneyimini, başvuru nedenlerini, kişisel güçlü yönleri içermelidir. 800 kelimeden az.
 • Lise döneminde akademik derslerle ilgili ödül sertifikalarının fotokopisi. (Varsa)
 • Orijinal Çin vatandaşlığını bırakan ve yabancı vatandaş olan adaylar (1) Çin vatandaşlığı iptal belgesi (2) mevcut vatandaşlık belgesi (3) 30 Nisan 2016'dan 30 Nisan 2020'ye kadar pasaporttan çıkış ve giriş kayıtları sunmalıdır. .
 • Bir başvuru sahibi yabancı bir ülkede doğum anında otomatik olarak yabancı vatandaşlık edindiyse ve ebeveynlerden biri veya her ikisi de Çin vatandaşıysa, başvuru sahibinin (1) yabancı ülkenin doğum belgesi (2) Çinli ebeveynlerin daimi ikamet belgesi yabancı ülke (daimi ikamet belgesi, başvuranın doğumundan önce alınmış olmalıdır). Yukarıda belirtilen sertifikaların kopyaları kabul edilebilir.
 • 18 yaşın altındaki adaylar (1 Eylül 2020'ye kadar) (1) Teminat Mektubu (İndir) (2) ebeveynler tarafından yazılmış noter onaylı Yetkilendirme Mektubu sunmalıdır.
 • Başvuru ücretinin havale makbuzu. (Varsa)

Notlar:

 1. Uluslararası standart testlerin sonuçları (örneğin, SAT / IB / GCE A-LEVEL / ACT / OTHER) kabul edilir.
 2. Diğer dillerdeki başvuru belgeleri Çince veya İngilizce'ye tercüme edilmeli ve noter onaylı olmalıdır.
 3. Yukarıda belirtilen belgeler Uluslararası Kolej, Zhejiang Üniversitesi Kabul Ofisi'ne teslim edilmeli veya teslim edilmelidir. Başvuru paketi "Lisans Derecesi Programı Uygulama Materyalleri" olarak etiketlenmelidir.
 4. Başvuru materyalleri ve başvuru ücreti, başvurunun sonucuna bakılmaksızın iade edilmeyecektir.
 5. Zhejiang Üniversitesi, başvuru sahiplerinden gerektiğinde ek materyal sunmalarını veya telefon / video görüşmesi veya yazılı sınav yapmalarını isteyebilir.

Dikkat:

 1. Öğrenciler herhangi bir kişisel nedenden dolayı kayıttan sonra okula gelemez veya okulu bırakmazlarsa, ön ödemeli öğrenim ücreti iade edilmez.
 2. Öğrenim ücretini üniversite banka hesabına bağlarken, başvuru seri numarası ve başvuru sahibinin adı doldurulmalıdır. Başvuru sahibinin adı. İsimsiz havale üniversiteye bağış olarak kabul edilecektir.

Başvuru Ücreti: RMB 800 yuan (Ödeme Bilgileri)

Röportajlar: ZIBS Kabul Ofisi başvuru sahiplerini listeleyecek ve kiminle görüşüleceğini belirleyecektir. Mülakatlar yüz yüze veya video konferans ile yapılacaktır.

Öğrenim ücreti

 • Öğrenim ücreti yıllık 65.000 RMB'dir.
 • Son öğrenim ücreti en son hükümet politikasına göre değişebilir.

134960_pic6.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134960_pic6.jpg" />

ZIBS Lisans Giriş Bursu (10.000-30.000 Yuan Yuan)

 1. Hedefler
  • ZIBS Lisans Giriş Bursu, olağanüstü potansiyele sahip bireyleri ödüllendirmek için kurulmuştur. GCM başvuru sahiplerine açılır. Burs öğrencilere, öğrenci kayıt döneminden bir ay sonra başlayarak, aylık ödenek olarak ödenir. Burs bir okul yılı (10 ay) süresince verilecektir. Ancak, öğrencilerin kayıt olduktan sonra tam ücret ödemeleri gerekmektedir.
 2. Başvuru Rehberi
  • Adaylar burs başvuru formunu doldurup Lisans Program Ekibine (gcm@intl.zju.edu.cn) göndermelidir.
 3. Değerlendirme kriterleri
  • Burs teklifi, başvuranların lise sonlarındaki transkriptleri, mülakat performansı ve potansiyel katkıları esas alınarak belirlenecektir. Sonuç Haziran ayı ortasında açıklanacak.

Sağlık Sigortası

 • Akademik yılın tüm eğitim ücretlerini zamanında ödeyen veya tam bursla finanse edilen öğrenciler, üniversite tarafından sunulan kapsamlı sağlık sigortasına hak kazanırlar.
 • Not: Öğrencilerin üniversiteye girmeden önce maruz kaldıkları fiziksel veya ruhsal hastalıkların tıbbi tedavi masrafları bu sigorta tarafından karşılanamaz.

134964_pic7.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134964_pic7.jpg" />

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the ... Devamını oku

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the East. With a legacy of academic excellence, innovation, and entrepreneurship from China, ZIBS embraces and embodies the future. The business school prepares responsible and aspiring leaders, and the ecosystem it serves, to face the challenges of an increasingly complex global business environment. By connecting people and ideas, ZIBS shapes the future of business in the new global economic era. Daha Az