Lisans Elektrik ve Otomasyon Mühendisliği (BEng)

Genel

4 konum mevcut

Program açıklaması

HAMK: Profesyonel Profili ile Yüksek Öğrenim

Program Hakkında

Coronavirus pandemisi nedeniyle, HAMK yeni öğrencilerin eğitimine kendi ülkelerinden çevrimiçi eğitim olarak sonbaharda başlamasını ve Ocak 2021'de kampüs çalışmaları için Finlandiya'ya ulaşmalarını sağlamıştır. Ayrıca, öğrenim ücretini ödemek mümkündür. üç taksitte.

Elektrik ve Otomasyon Mühendisliği alanında uzmanlaşmış bir mühendis, hem sıradan ev aletleri hem de karmaşık endüstriyel üretim ekipmanları için elektrifikasyon ve otomasyonun nasıl planlanacağını bilir. Otomasyon mühendisliği öğrencileri için iki alternatif öğrenme yolu vardır: üretim makineleri otomasyonu ve üretim süreci otomasyonu.

Mühendis, yeni uygulamalarda otomasyon teknolojisinin geliştirilmesinde bilgi ve elektrik teknolojisinin nasıl kullanılacağını bilir. Araçlar, mağazalar, evler, endüstri, trafik kontrolü ve sokak aydınlatması, elektrik ve otomasyon mühendisliğinin en yaygın uygulamalarına örnektir.

Elektrik ve otomasyon mühendisliğinde eğitim, elektrik mühendisliği, üretim makine ve cihazlarının otomasyonu ve üretim tesislerinin bakımında geniş kapsamlı çalışmalara odaklanmaktadır. Yeni teknolojinin sunduğu imkanlar öğretimde, birçok kişisel, ilk elden aktivite içeren pratik çalışmalarda kullanılmaktadır.

Otomasyon Mühendisliği için İngilizce dil düzeyinde, yeni uygulama alanlarında otomasyon mühendisliği kullanılmasına odaklanılmaktadır. Özellikle verimli ve ucuz yeni veri teknolojisi cihazları, otomasyon teknolojisi için birçok ilginç fırsat sunmaktadır.

Bir elektrik ve otomasyon mühendisi genellikle yüksek teknolojili bir şirkette planlama ve uzmanlık gerektiren görevlerde ve daha sonra da tecrübe arttıkça çeşitli denetim görevlerinde çalışır. Bu tür görevler üretim tesislerinde, tasarım ve danışmanlık ofislerinde ve yazılım ve donanım satışlarında uzmanlaşmış şirketlerde mevcuttur.

Çalışma neredeyse her zaman uluslararası bir çalışma ortamında farklı alanlardan uzmanlarla grup çalışmasıdır.

bengauto01

Üretim Makineleri Otomasyonu öğrencileri, yeni teknoloji mikrokontrolörlerine dayalı verimli ve uygun maliyetli ekipman teknolojisinin yanı sıra, parsellenmiş ürünlerin üretimi için en önemli fonksiyonları ve ekipmanları öğrenir. Üretim ekipmanını ve yeni teknolojiyi içeren beceriler, üretimin işlevsel ve verimli otomasyonunun planlanması ve uygulanması için bir temel teşkil eder.

1. yıl 2. yıl 3 yıl 4 yıl
Teknolojinin Gelişimi, 15 CR Elektrik Enerjisi Mühendisliği, 15 CR Otomasyon ve Elektrik Tesisatı Tasarımı, 15 CR Üretim Otomasyonu, 15 CR
Elektrik Mühendisliğinde Doğa Bilimleri, 15 CR Programlama ve Bilgi Güvenliği, 15 CR Otomasyon Mühendisliği Uygulamaları, 15 CR Tez, 15 CR
Otomasyon Mühendisliğinde Doğa Bilimleri, 15 CR Gömülü Sistem, 15 CR Otomasyon ve Kontrol, 15 CR Serbest zamanlama
Otomasyon Mühendisliğinde Bilgi Teknolojisi, 15 CR Profil Modülü, 15 CR Profil Modülü, 15 İşe Yerleştirme, 30 CR

Prodüksiyon Proses Otomasyonu öğrencileri proses endüstrisinin en önemli fonksiyonlarına ve ekipmanlarına ve ayrıca endüstriyel bakım işlemlerine aşina olurlar. Sürekli bir süreç ve sürdürülmesi bilgisi, süreç otomasyonunun başarılı bir şekilde planlanması ve uygulanmasının temelidir.

1. yıl 2. yıl 3. yıl 4. yıl
Teknolojinin Gelişimi, 15 CR Elektrik Enerjisi Mühendisliği, 15 CR Otomasyon ve Elektrik Tesisatı Tasarımı, 15 CR Profil Modülü, 15 CR
Elektrik Mühendisliğinde Doğa Bilimleri, 15 CR Programlama ve Bilgi Güvenliği, 15 CR Otomasyon Mühendisliği Uygulamaları, 15 CR Tez, 15 CR
Otomasyon Mühendisliğinde Doğa Bilimleri, 15 CR Proses Otomasyonu, 15 CR Bakım, 15 CR Serbest zamanlama
Otomasyon Mühendisliğinde Bilgi Teknolojisi, 15 CR Profil Modülü, 15 CR Otomasyon ve Kontrol, 15 CR İşe Yerleştirme, 30 CR

Endüstriyel Yönetim ve Lojistik Modülü tüm öğrencilere açıktır. Modül neredeyse uygulanır. Bu modül özellikle profil üretim süreci otomasyonunu seçen öğrencilere tavsiye edilir.

Otomasyon Mühendisliği Profesyonel Becerileri

Bir elektrik ve otomasyon mühendisliği mühendisinin (B Eng) mesleki becerileri birkaç alt sektörden oluşmaktadır. İçeriği aşağıda kısaca açıklanmıştır.

 • Elektrik ve otomasyon mühendisliğinde temel beceriler; elektrik ve otomasyon alanındaki ölçüm teknolojisi, veri ve yazılım teknolojisi, matematiksel yöntemler, fizik ve elektroniktir.
 • Planlama becerileri, planlama, simülasyon yöntemleri, cihazların ve bileşenlerin boyutlandırılması ve seçilmesi, belge hazırlanması, standartların uygulanması, kalite sistemleri ve yaşam döngüsü düşüncesine ilişkin süreçleri, yöntemleri ve araçları içerir.
 • Elektrik ve ekipman güvenliği becerileri arasında anahtar mevzuat, elektrik ve ekipman güvenliği ile ilgili düzenlemeler ve standartlar yer almaktadır.
 • Kurumsal ve üretim becerileri proje faaliyetleri, insan yönetimi, girişimcilik, pazarlama ve bakım içerir.
 • Uygulama becerileri arasında elektrik ve elektrik enerjisi sistemleri, bina otomasyonu işlem otomasyonu, üretim otomasyonu ve genel düzeyde teknolojinin yeni kullanım alanlarına uygulanması yer almaktadır.
 • Süreç, ekipman ve sistem becerileri, elektrik üretimi için en önemli yöntemleri ve ekipmanı, en yaygın üretim işlemlerini ve makinelerini, bunlarda kullanılacak sensörleri, vericileri ve düzenleyici birimleri ve ayrıca rehberlik ve düzenleme sistemlerini içerir.

Otomasyon Mühendisliği Çalışma Modları

Otomasyon Mühendisliği bölümünde öğrenciler hafta içi pazartesiden cumaya 8-16 arasında çalışacaklar. Eğitim, bir işte çalışmakla eşdeğerdir: öğrenci var ve başkalarıyla farklı bir şekilde birlikte çalışıyor. Günlük öğrenme durumları şunlar olabilir:

 • Geleneksel sınıf içi öğrenme.
 • Laboratuar çalışması ve alıştırmalar.
 • Pratik alıştırmalar, projeler vb. Yaparak öğrenme.
 • İşyerinde öğrenme - çalışma hayatından projeler, staj vb.
 • Evde ya da her yerde e-öğrenme.
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Häme University of Applied Sciences (HAMK) is a multidisciplinary higher education institution situated centrally in the most populated a??rea of southern Finland. HAMK offers inspiring higher educati ... Devamını oku

Häme University of Applied Sciences (HAMK) is a multidisciplinary higher education institution situated centrally in the most populated a??rea of southern Finland. HAMK offers inspiring higher education and customer-oriented applied research. Häme University of Applied Sciences is authorised by the Government of Finland, and is situated centrally in the most populated area of the country, southern Finland, where about half Finland's population live. Daha Az
Hämeenlinna , Riihimäki , Valkeakoski , Forssa + 3 Daha fazla Daha az