Lisans Ekonomi ve Yönetim

Genel

Program açıklaması

Lisans Ekonomi ve Yönetim programı, öğrencileri uluslararası ekiplerde profesyonel çalışma, endüstri, ticaret, danışmanlık ve kamu yönetiminde analitik ve giriş seviyesi yönetim pozisyonlarının yanı sıra dünya çapında yüksek lisans programlarında çalışmalarına devam etmeleri için hazırlar.

2019 yılında, öğrenciler Pazarlama ve Uluslararası Ticaret'teki konsantrasyonlardan seçim yapabilecekler. Konsantrasyon derslerinde öğretmenlik Dördüncü Yarıyılda başlar.

Lise yeterliliğine ve Matematik ve İngilizce'de yeterli yeterliliğe sahip lisans programına girin ve üç yıl içinde 180 AKTS kredisi alarak, final sınavlarını geçerek ve bir Lisans Tezi savunarak mezun olun.

136742_MIASnovafotka.jpg

Fotoğraf: CTU, Prag

Müfredat

Matematik, Ekonomi, Yönetim, Pazarlama ve Finans gibi konularda size sağlam bir eğitim veren bir müfredata kaydolun, sizi modern endüstriye alıştıran bir dizi teknik kurs, çalışmalarınızı kolaylaştıran sosyal, iletişim ve kültürel yeterlilikler programıyla birleştirilmiş ve çok kültürlü bir ortamda gelecekteki bir kariyer.

Çalışmalarınızın ikinci yarısında bir konsantrasyon kursları bloğu seçin ve seçtiğiniz bir alanda derinlemesine uzmanlık kazanın. Avrupa'da ve yurtdışında kısa süreli çalışma hareketliliği için geniş bir fırsat teklifini seçerek kişisel deneyiminizi geliştirmeyi düşünün.

öğretim

Dönem Başına Ücret: 55.000 CZK (cca 2.200 EUR)
Toplam Öğrenim Ücreti (6 Yarıyıl): 330.000 CZK (cca 13.200 EUR)

Herhangi bir MIAS İşletme Okulu Derecesi veya Hazırlık Programı için yapılan başvuru üzerine 32 EUR tutarında iade edilmeyen tek seferlik bir başvuru ücreti ödenir. Ödeme yapıldıktan sonra, başvuru sahipleri Hazırlık Programına kayıt olurlar (bu programda eğitim alma ve bunu yapmayı seçmedikleri sürece harç ücretini ödemeleri), bu da gerektiğinde vize sürecini kolaylaştırabilir. Ayrıca başvuru sürecinde kapsamlı yardım almalarına, gerekli tüm belgeleri almalarına ve seçtikleri Derece Programında Giriş Sınavına girmelerine olanak tanır. Başka bir MIAS Programından bir Programa kaydolan öğrencilerin bu Kayıt Ücretini ödemeleri gerekmez.

Alanlar

  • Ekonomi ve İşletme Yönetimi

Giriş sınavları

  • Evet (Matematik ve İngilizce yazılı sınav)

Giriş şartları

  • Başvuru Formu
  • Tamamlanmış başvuru formu

İngilizce seviyesi

  • B2 seviyesi CEFRL ile karşılaştırılabilir veya aşan
  • İngilizce dil kursu
Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... Devamını oku

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. Daha Az