Lisans Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce

Genel

Program açıklaması

Humanities01


Bard College Berlin Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşüncede Lisans Derecesi, öğrencilere beşeri bilimler alanında kapsamlı bir eğitim alma şansı verirken, aynı zamanda temel entelektüel gelişmeler, çalışmalar ve tartışmalar hakkında da bilgi edinir. sosyal ve doğa bilimleri disiplinlerinin ve uygulamalı sanatların kökeni. Çekirdek program, Avrupa'nın ve dünyanın kültürel mirasındaki en önemli metinlerin ve eserlerin bazılarını ele alan derslerden oluşmaktadır. Çekirdek programa ek olarak, öğrenciler aşağıdaki konsantrasyon alanlarından birini seçerler: Sanat ve Estetik, Etik ve Politika, Edebiyat ve Retorik.

Stüdyo sanatlarında seçmeli (tiyatro, dans, resim, sanat üretimi) felsefe, sanat tarihi, edebiyat, film ve sosyal teori alanlarında geniş seçmeli seçmeli dersler de mevcuttur. Öğrenciler, dördüncü sınıfta, bireysel bir fakülte üyesinin gözetimi altında lisans tezi tamamlama yolunda ilerlerler. Yurtdışında Avrupa’da (ERASMUS ağı aracılığıyla) veya Amerika Birleşik Devletleri’nde (Bard Koleji veya bağlı program ve kampüslerinde) ve dünyanın (Bard ağı veya Bard College Berlin uluslararası değişim anlaşmalarıyla) mümkündür. üçüncü yıl Bir staj programı, derecenin herhangi bir aşamasında pratik eğitim veya iş tecrübesi almayı destekler. Programda başlangıçtan ileri düzeye kadar Almanca dil eğitimi mevcuttur. Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce adaylarının tüm BA adayları, ikinci yıllarının sonunda Almanca'da orta derecede yeterlilik göstermek zorundadır.

Derecesi, öğrencileri çok çeşitli beşeri bilimler ve sanat alanlarında lisansüstü çalışma veya istihdam için nitelendirir.

Derece Gereksinimleri ve Yapısı

bardh02

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Bard College Berlin is an accredited German-American university that offers intensive, transdisciplinary education in the humanities and social sciences.

Bard College Berlin is an accredited German-American university that offers intensive, transdisciplinary education in the humanities and social sciences. Daha Az