Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığında Lisans

Genel

Program açıklaması

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü, tasarımları doğal ve yapılı unsurlar aracılığıyla kentsel yaşam kalitesini artıracak geleceğin profesyonellerini hazırlar. Bu mesleğin karmaşık ve çok disiplinli yapısını yansıtan, bölüm fakültesi mimarlık, peyzaj mimarlığı ve şehir planlamayı içeren disiplinlerden üyelere sahiptir. Müfredat, tasarım sürecine teorik, teknik ve pratik arka plan sağlayan derslerle desteklenen ardışık tasarım stüdyolarına katılımı vurgular. Program, eğitim ve uygulama arasındaki bağı güçlendiren saha gezileri ve zorunlu yaz stajları ile zenginleştirilmiştir.

Neden Bilkent University


Bilkent University , bilimleri, teknolojiyi, beşeri bilimleri ve sanatı kapsayan öğrenme ve entelektüel gelişim için bir ortam sağlamak amacıyla kurulmuştur.


Bilkent, teşvik edici bir öğrenme ortamı ve renkli bir sosyal atmosfer sunuyor. Kapsamlı kampüsü, akademik çalışmalar ve ders dışı katılım için rahat bir üs sağlarken, gelişen bir metropole yakın olmanın avantajlarına sahiptir. Öğrenciler ücretsiz servis sistemi ile kampüse gidebilirler.


Bilkent University , 2018 Times Yüksek Öğretim (THE) Asya Üniversitesi Sıralamasında 54. sırada yer almıştır. ISI Citation Indexes'e göre, Bilkent, fakülte üyesi başına bir dizi yayınlanmış makalede Türkiye'de yüksek sıralamada yer almakta ve uluslararası alanda yüksek sıralarda yer almaktadır.

Son Güncelleme Eki 2018

Okul Hakkında

Bilkent University is recognized and ranked world wide as the premier institution of higher education in Turkey. Bilkent University - the first private, nonprofit university in Turkey - was founded on ... Devamını oku

Bilkent University is recognized and ranked world wide as the premier institution of higher education in Turkey. Bilkent University - the first private, nonprofit university in Turkey - was founded on October 20, 1984, by Professor ?hsan Do?ramac?, M.D., with the fundamental aim of creating a center of excellence in higher education and research. The name "Bilkent" exemplifies this aim, since it is an acronym of "bilim kenti": Turkish for "city of learning and science." Located in the country's capital city Ankara, a vibrant metropolis of 4.5 million, the university serves a hub of academic, social, and cultural activity. Daha Az