Jeolojide Lisans

Genel

Program açıklaması

Jeolojide fen fakültesi mezunu, öğrencileri profesyonel bir jeolog olarak yüksek lisans eğitimi için hazırlayan titiz bir programdır. Sanat lisans mezunu benzer ama fen eğitimi veya doğal kaynak yönetiminde kariyerle ilgilenen öğrenciler için tasarlanmıştır. Jeoloji ve yer-uzay bilimlerindeki küçükler, deniz bilimleri, astronomi, coğrafya ya da doğa bilimleri alanlarında büyük ilgi duyan öğrenciler için kullanılabilir.

Lavalı CSAV öğrencilerinin fotoğrafı Aktif Volkanlar Çalışması Merkezi (CSAV) 1989 yılında Hawai Eyalet Yasası tarafından kurulan bir eğitim ve sosyal yardım programıdır. UH Hilo Jeoloji Binası'nda yer alan CSAV'ın misyonu volkanik hakkında eğitim ve bilgi sağlamaktır. ve Hawaii ve dünya çapında meydana gelen doğal tehlikeler. Bu, çeşitli programlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir: okullara ziyaretler ve kamu konferansları ve sempozyumlarının sunumu dahil olmak üzere kamu yararı; volkanik tehlikelerin izlenmesi ve yanıtlanmasında tekniklerin gelişmekte olan ülkelerden bilim insanlarını yetiştirdiği bir yaz programı eğitimi; çeşitli araştırma projeleri; ve Hawaii sakinleri için doğal tehlikeler hazırlık ve yanıt hakkında kamu bilgilendirme programları üretimi.

Jeoloji yeryüzünün çalışmasıdır: onun biçimi ve bileşimi, geçirdiği değişimler ve bugün şekillendiren dinamik güçler. Jeologlar, yanardağların patlak vermesi, hangi kuvvetlerin depremlerin meydana geldiği ve bunların nasıl tahmin edilebileceği, buzulların manzarayı nasıl kazdığı ve petrol ve minerallerin nerede bulunabileceği ile ilgileniyor.

UH Hilo Jeoloji Bölümü'nün görevi, öğrencilere jeoloji biliminde titiz, yüksek kaliteli bir temel sağlamaktır. Birincil amaç, öğrencileri lisansüstü çalışmalara hazırlamak, profesyonel jeologlar olarak çalışmak, orta öğretim, planlama veya doğal kaynak yönetiminde kariyer yapmaktır. Jeoloji Bölümü, genel eğitim öğrencilerine doğal çevreleri hakkında daha geniş bilgi sağlayarak Üniversite'nin liberal sanat misyonunu desteklemektedir. Kalite lisans eğitiminin verilmesi, Bölümün çabalarının odak noktası olmasına rağmen, Bölüm ayrıca, bilimsel bilginin ilerletilmesine, jeolojik bilginin uygulanmasına ve toplum eğitim ve hizmetine destek ve katkıda bulunmaktadır.

Jeoloji programı, jeoloji içerisinde çeşitli disiplinlerin teori ve uygulamalarını öğrencilere sunmaktadır. Müfredat, Dünya'nın bileşimi, yapısı, tarihi ve dinamikleri üzerinde odaklanır. Öğrenciler, kimya, fizik ve matematik araçlarını kullanarak jeolojik problemleri ele aldıklarında temel bilimlerde güçlü bir arka plan kazanacaklardır. Hilo, aktif bir volkanın eğimindeki eşsiz doğal ortamını, jeolojinin daha dinamik yönlerini ilk elden deneyimlemek için ideal bir yer yapar.

Hem laboratuvar hem de saha aktiviteleri programın önemli bileşenleridir ve öğrenciler tanımlayıcı, analitik ve yorumlayıcı becerilerini geliştirmeyi bekleyebilirler. Öğrencilerden ders gezilerinin bazen ders saatleri dışında yürütüldüğü tavsiye edilir.

Jeoloji çalışması, öğrencilere çevre bilimleri, doğal kaynaklar ve volkanizma ve hidroloji gibi çeşitli konularda bilimsel araştırma alanlarında kariyer hazırlar. BS programından mezun olan öğrencilerin birçoğu lisansüstü derecelere devam etmek için devam ediyor.

Binbaşıda Öğrenci Öğrenim Hedefleri

içerik

Jeolojide hem BS hem de BA programları, aşağıdaki alanlarda temel kavram ve kelime bilgisine sahip olmak için tasarlanmıştır:

 • Levha tektoniği
 • Kayalar ve minerallerin kökeni ve sınıflandırılması
 • Jeolojik zaman ölçeği ve bunun Dünya tarihinde ve yaşamındaki büyük olaylar ile nasıl bir ilişkisi olduğu
 • Dünya'nın jeofizik özellikleri ve kabuksal deformasyon
 • Dünya yüzeyini şekillendiren süreçler
 • Çevresel tehlikeler ve sorunlar

Beceri

Mezunlar da bekleniyor:

 • Jeolojik özellikleri ve süreçleri gözlemleme ve kaydetme becerilerini geliştirmek.
 • Hem nitel hem de nicel analizler dahil olmak üzere yerbilimsel verilerin yorumlanmasında yetkinlik geliştirmek.
 • Yazılı olarak ekspres dünya bilimi kavramları.
 • Uzman olun:
  • Bilimsel literatürün bulunması ve yorumlanması
  • Sözlü sunum yapma
  • Bilgisayarları güncel mesleki uygulamalarla tutarlı bir düzeyde kullanma.

Programın Özel Yönleri

Bölümün laboratuvarları, sınıfları ve destek tesisleri, eksiksiz ve modern bir jeoloji programına ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmıştır. Laboratuvar tesisleri arasında kaya hazırlığı, mineraloji ve petroloji, yaş kimyası, sismik izleme ve bir coğrafi bilgi sistemi (GIS) bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Öğrenciler aynı zamanda Jeoloji Bölümü ile ilişkili bir eğitim ve sosyal yardım programı olan Aktif Yanardağlar Araştırma Merkezi (CSAV) aracılığıyla volkan izleme için kullanılan araçlara ve bilgisayarlara da erişebilmektedir. CSAV'ın misyonu, Hawaii ve dünya çapında meydana gelen volkanik ve doğal tehlikeler hakkında eğitim ve bilgi sağlamaktır. Jeoloji programına CSAV aracılığıyla ulaşılabilen araçlar Global Konumlandırma Sistemi (GPS) alıcıları, toplam saha istasyonu ve EDM cihazları, hassas tesviye cihazları, portatif sismometreler ve gaz jeokimyasal araçlarını içerir.

Jeoloji Kulübü, jeolojiye ilgi duyan diğer bireylerle saha deneyimleri ve etkileşim sağlayan aktif bir öğrenci organizasyonu.

Jeoloji Gereksinimleri BS

Grup 1. Genel Eğitim Temel, Alan ve Bütünleştirici Gereksinimler Sonbaharda Güz 2011

Öğrencilerin Genel Eğitim Temel, Alan altında mezun tercih edebilir ve bunlar girdiğinde Bütünleştirici gereksinimleri ve tarihte yürürlükte olan mezuniyet şartları onlar UH Sistemi, girilen UH Hilo veya mezun olduklarında, kayıtta bir bölünme olmadığı sağladı.

Öğrenciler, akademik gereksinimlerini karşılamak için, bu gereksinimlerin yanı sıra büyük ve mezuniyet şartlarını yerine getirmelerini sağlayacak kurslara kayıt olmalarını sağlamalıdır. Bazı kurslar hem Genel Eğitim gereksinimlerini hem de büyük gereksinimleri karşılayabilir.

Grup 2. Büyük Gereksinimler ve Atanan Krediler (73 kredi)

Grup 2'deki GEOL'daki tüm zorunlu dersler, Temel Gereksinimler, “C” veya daha iyi bir notla doldurulmalıdır.

 1. Jeolojiden Zorunlu Dersler
  • GEOL 111-111L Dünyayı Anlamak (3), Dünya Laboratuarını Anlamak (1)
  • GEOL 112-112L Dünya'nın Hist'i
  • GEOL 212 Toprak Malzemesi I: Mineraller (4)
  • GEOL 320 Erth Mat II: Igneous / Meta Rock (4)
  • Dünyanın GEOL 330 Deformasyonu (4)
  • GEOL 340 Sedimanter Süreçler (4)
  • GEOL 342 Toprak Yüzey İşlemleri (3)
  • GEOL 370 Saha Yöntemleri (3)
  • Jeoloji için GEOL 445 GIS (3) veya GEOL 450 Jeolojik Uzaktan Algılama (3)
  • GEOL 495A-495B Seminer (1), Seminer (1)
  • Ve GEOL kurslarında dokuz ek sömestre saat 300 veya 400 seviyesinde. (9)
 2. İlgili Alanlardan Zorunlu Dersler
  • CHEM 161-161L Genel Kimya I (3), Genel Kimya I Laboratuvarı (1)
  • CHEM 162-162L Genel Kimya II (3), Genel Kimya II Lab (1)
  • ENG 225 Sci için Yazma
  • MATH 241 Matematik I (4)
  • MAT 242 Matematik II (4)
  • PHYS 170-170L Gen Fiziği I: Mekanik (4), Gen Fiziği I Laboratuvarı (1)
  • PHYS 272-272L Gen Phys II: Elec

Jeolojide BS için Gerekli Toplam Yarıyıl Saati

120 kredi gereklidir.

notlar

 1. Öğrenciler, anadal için gerekli derslerde en az 2.0 ağırlıklı not ortalaması kazanmalıdır.
 2. 300 veya 400 seviyesindeki kurslarda en az 32 kredi kazanılmalıdır. Grup 2'deki kurslar bu kredilerin 32'sini tedarik ediyor.
 3. Lisansüstü öğrencilerine hazırlanacak öğrenciler, Jeoloji ve muhtemelen MATH 300 Sıra Diff Denklemleri (3) (Adi Diferansiyel Denklemler), CS 150 Bilgisayar Bilimlerine Giriş I (3) (Bilgisayar Bilimine Giriş) veya PHYS 260'da bir yaz alanı dersi almayı düşünmelidirler. Hesaplamalı Fizik
 4. Jeoloji Bilim diplomasına kazanmak için öğrencilerin büyük şartlarını yerine getirmek ve Üniversite'nin diğer bakalorya derecesi tüm gereksinimleri karşılamalıdır.
 5. Mezuniyet için zamanında ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler, tüm derece gereksinimlerine dikkat etmeleri için teşvik edilir.
 6. Ayrıca, bir ders programı planlanırken, ders önkoşullarının ve derslerin sunulduğu sıklığın bilinmesi zorunludur. Bu bilgi bu katalogdaki ders listelerinde mevcuttur.
 7. Derece bitirme yönünde ilerlemeyi sağlamak için, öğrenciler kayıt olmadan önce her dönem bir danışmanla görüşmeye çağırılır.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Hawai?i at Hilo is a state university with a private college atmosphere. We offer small class sizes, a low faculty-to-student ratio and opportunities for research and hands-on learni ... Devamını oku

The University of Hawai?i at Hilo is a state university with a private college atmosphere. We offer small class sizes, a low faculty-to-student ratio and opportunities for research and hands-on learning. Daha Az