Hons. Müzik Lisans

Genel

Program açıklaması

Müzik programı, öğrencilere müzik öğretiminin dört temel alanına (teorik, genel müzisyenlik, tarih ve performans) ilişkin ayrıntılı bir temel sağlar ve müzik eğitimi, tarih veya teori gibi belirli ilgi alanlarına odaklanmalarını sağlar.

Müzik Bilişi programı, müzik öğrencilerine müziğin beyinde nasıl algılandığı ve entelektüel gelişimin diğer yönleriyle nasıl kesiştiği konusunda heyecan verici yeni araştırmalar keşfetme fırsatı sunar. Bu keşiflerin eğitim uygulamaları da dikkate alınacaktır.

Vizyonumuz

Öğrencilerin, sanatın toplumdaki dönüştürücü rollerine katkıda bulunan meşgul küresel vatandaşlar gibi davranmalarını sağlamak.

Görevimiz

Sanat, Sanat Tarihi, Müzik ve Tiyatro ve Film Çalışmaları alanında niş programlar sunmak, yüksek kaliteli öğretim ve araştırmaya adanmış personel ve öğretim üyeleri tarafından desteklenen disiplinlerarası bir Sanat Okulu'dur. Fakülte ile yakın bir bağlantı kurarak, sanatsal üretimde mükemmelliği çeşitli biçimlerinin yanı sıra tarihsel ve çağdaş bağlamlarda eleştirel, teorik analiz ve çalışmayı teşvik ediyoruz.

Degerlerimiz

Yaratıcı sanat uygulamaları, eleştirel analiz ve deneyimsel öğrenme yoluyla merakı ateşleriz ve öğrencilere yakın topluluklarına ve daha geniş toplumlarına katkıda bulunmaları için soru sorma ve katılma konusunda ilham veririz. Değerlerimiz çeşitlilik ve çok yönlü öğrenme deneyimlerine olan bağlılığımıza dayanmaktadır.

notlar

Bir Müzik derecesi tamamlanması, gündüz önemli ölçüde devam gerektirir.

Müzik ve Müzik Bilişinde ana dallarda kariyer

Her seviyede müzik eğitimcisi

Özel müzik eğitimcisi

Müzik yönetimi

Müzik terapisi

Kayıt mühendisi

sanatçı

Besteci

Tıp (odyoloji dahil) ve hukuk, müzik biliş araştırmaları, topluluk müzik lideri / pratisyeni gibi profesyonel programlar için giriş derecesi

Öğrencilerimiz ne diyor

McMaster Üniversitesi'nde Müzik eğitimi hakkında öğrencilerimizin ne söylediğini öğrenin.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd ... Devamını oku

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd in the world for global impact (Times Higher Education Impact ranking, based on the Sustainable Development Goals (SDGs) adopted by the United Nations), and we are the #1 research intensive university in Canada. McMaster is known for our teaching model: a student-centered, problem-based, interdisciplinary approach to learning, a model that has been adopted world-wide. Daha Az