Hons. Lisans Güzel Sanatlar - Stüdyo Sanatları

Genel

Program açıklaması

McMaster Studio Arts BFA (Güzel Sanatlar Lisansı), eleştirel düşünme, görsel okuryazarlık ve girişimcilik alanında yetenek geliştirirken öğrencileri sanat olarak kariyer başarısına hazırlayan yoğun bir programdır. Kurslarımızda heykel, baskı, resim, çizim, seramik, kurulum, dijital teknolojiler ve hibrit uygulamalar gibi çok çeşitli ortamların titizlikle keşfedilmesi sunulmaktadır. Bu materyal temelli öğrenme, sanat tarihi, çağdaş sanat, stüdyo araştırması, profesyonel uygulama ve açık seçmeli derslerle birleştirilir. Öğrencilerin, programın başlarında kişisel ilgi alanlarını ve hedeflerini tanımlamaları ve üçüncü ve dördüncü yıllarında kişiselleştirilmiş bir çalışma planına yönelik çalışmalar yapmaları teşvik edilir.

Yenilenmiş Dr. Robert ve Andrée Rhéaume Fitzhenry Stüdyoları ve Atrium'un içinde yer alan bu samimi program kişiselleştirilmiş öğrenmelere ve mentorluklara izin verir. Çevreye duyarlı uygulamalara olan odak noktamız toksik ortamlara alternatifler öğretiyor. Ontario’da dökümcülük dersi veren yalnızca üç yüksek lisans kurumundan biriyiz. Mühendislik, İletişim Çalışmaları ve Multimedya ve diğer disiplinlerle yapılan stüdyo bağlantıları işbirlikçi öğrenmeyi kolaylaştırır. Üniversite ortamı, McMaster Sanat Müzesi, anatomi laboratuarı, kütüphane arşivleri ve Kraliyet Botanik Bahçeleri doğa rezervleri gibi birçok kaynağa erişim sağlar. Kampüs dışı, Hamilton'un sanat sahnesi çiçek açıyor ve öğrencilerimiz bu canlı topluluğa aktif olarak katılıyor. Merkezi konumumuz ayrıca, Buffalo ve Toronto dahil bölgedeki diğer sanat topluluklarına kolay erişim sağlar.

Vizyonumuz

Öğrencilerin, sanatın toplumdaki dönüştürücü rollerine katkıda bulunan meşgul küresel vatandaşlar gibi davranmalarını sağlamak.

Görevimiz

Sanat, Sanat Tarihi, Müzik ve Tiyatro ve Film Çalışmaları alanında niş programlar sunmak, yüksek kaliteli öğretim ve araştırmaya adanmış personel ve öğretim üyeleri tarafından desteklenen disiplinlerarası bir Sanat Okulu'dur. Fakülte ile yakın bir bağlantı kurarak, sanatsal üretimde mükemmelliği çeşitli biçimlerinin yanı sıra tarihsel ve çağdaş bağlamlarda eleştirel, teorik analiz ve çalışmayı teşvik ediyoruz.

Degerlerimiz

Yaratıcı sanat uygulamaları, eleştirel analiz ve deneyimsel öğrenme yoluyla merakı ateşleriz ve öğrencilere yakın topluluklarına ve daha geniş toplumlarına katkıda bulunmaları için soru sorma ve katılma konusunda ilham veririz. Değerlerimiz çeşitlilik ve çok yönlü öğrenme deneyimlerine olan bağlılığımıza dayanmaktadır.

124271_photo-1513364776144-60967b0f800f.jpgAnna Kolosyuk / Unsplash

Studio Art dalında kariyer

Pratik sanatçı

Müzeler ve galerilerde küratörlük çalışması

Sanat ve Kültür ve Miras yöneticisi

tasarımcı

Sanat Yönetimi

Her seviyedeki öğretmenler

Sanat terapisti

Tıbbi illustrator

Ağaç

Metal üreticisi, Döküm işleri

Dövmeci

Televizyon, film ve tiyatro endüstrisinde çalışmak (sahne, set, kostüm)

Videolar

Print Pulse 30, Studio Art programımızdaki öğrencilerin oluşturduğu bazı çalışma türlerini sergiliyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd ... Devamını oku

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd in the world for global impact (Times Higher Education Impact ranking, based on the Sustainable Development Goals (SDGs) adopted by the United Nations), and we are the #1 research intensive university in Canada. McMaster is known for our teaching model: a student-centered, problem-based, interdisciplinary approach to learning, a model that has been adopted world-wide. Daha Az