Grafik Tasarım Lisans Derecesi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Grafik Tasarımda seyahat programı olan Grafik Tasarım Uzmanlığı (240 AKTS), kullanıcıları teşvik etmek için hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak görsel iletişim kurma, programlama ve oluşturma yeteneğine sahip görsel tasarımcıları hazırlar.

Proje kültürü, gerçek şirketlerden gelen ödevler aracılığıyla deneyimsel öğrenmeye dayanan didaktiklerin itici gücüdür.

IED Barcelona, 4 yıllık Tasarım konusunda uzmanlaşıyor (240 AKTS). Amaç, tutku, yetenek ve yaratıcılığı, gelecekteki tasarım profesyonellerinin kariyerlerini geliştirmelerine izin verecek bilgi ve yeteneklere dönüştürmektir.

Hedefler

Bu ders, iletişim kurma , grafik dili aracılığıyla bir ürün, marka veya mekan için yenilikçi çözümler bulma ve inceleme amacı ile yaratıcı araştırma, yorumlama, tasarım ve üretme süreçleri üzerine bir eğitim sunmaktadır.

Bu derecenin ilk yılı, tasarım, kültür ve proje yöntemlerinin temel kavramlarını kazanmaya odaklanmıştır. Öğrenciler yaratmaya ve iletişim kurmaya cesaret edemezler.

İkinci yıldan itibaren, kendi yaratıcılıklarını ve disiplinlerarası metodolojik süreçlerini geliştirerek basit ve etkili görsel mesajları iletmek için gerekli teknolojik ve proje yönetim araçları araştırılmaktadır . Öğrenciler Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effect, Apple Final Cut, vb. Hakkında bilgi edinmeye odaklanır. Ayrıca, editoryal bağlamda tipografi, görsel-işitsel parçalardaki anlatım dili ve hareketli grafikler gibi bazı unsurlar üzerinde durulur.

Üçüncü yılda, öğrenciler kurumsal kimlik, paketleme, tabela, afiş vb. Tasarımların yanı sıra prototipler ve gerçek maliyetlerle birlikte daha fazla teknik ve karmaşık projeler geliştirmeye başlarlar .

Dördüncü yıl boyunca, öğrenciler bir şirkette zorunlu staj alır ve her biri profesyonel bir profil seçer. Yaratıcı yönetim, proje yönetimi ve geçmiş yıllarda edinilen bilgileri uygulama kapasitesiyle büyük önem kazanır. Sonunda, diploma projesi, prototiplerin üretildiği gerçek şirketler ile işbirliği içinde geliştirildi. Başarılı durumlarda, bu prototipler gelişecek ve onları piyasaya sürmek için üretilecektir.

metodoloji

Metodoloji “yaparak öğrenmek” üzerine kuruludur ve atölye çalışmaları ve ortak projeler aracılığıyla yaratıcı endüstriler için tasarım, moda ve yönetim alanları arasındaki disiplinlerarasılığı teşvik eder . ve yıllık projeler, tez projesinde disiplinlerarası çalışma imkânı. Program, dört yıl boyunca öğrencilere artan öğrenme hedefleri sağlayan ve gerçek şirketler için tez veya derece final projesine götüren yapılandırılmış bir çekirdek müfredat sağlar.

İş fırsatları

Grafik tasarımcı, görsel iletişimci, sanat yönetmeni, matbaacı, marka uzmanı, kurumsal imaj, editoryal, paketleme, tabela, afiş, bilgisayar grafikleri, web sayfaları, hareketli grafikler vb.

IED Görsel İletişim mezunları:

Vasava, Bassat Ogilvy, Shackleton Barcelona, H Dergisi, Hangar Tasarım Grubu, Metropolitan Dergisi, Martin-Tissera-Lambert, Anahat Stüdyosu, Zuluz.tv, Peragon, Common Sense, relajaelcoco, Hoet & Hoet, Umbria Jazz, Steer Davies Gleave, Çalmayı Bırak Bak, Sarai Jacobs, Inoxcrom, Phranck, Küçük Buda vb.

şirketler

Elbette eğitim ve iş dünyası arasındaki mesafeyi çözmek için şirketler ile proje kültürünü teşvik etmektedir. Öğrenciler sadece disiplini için metodolojileri ve araçları kabul etmekle kalmaz, çalışmayı ve gerçek müşteriler ve brifinglerle iletişim kurmayı da öğrenirler.

Bölgeyle işbirliği yapan şirketler: PSP Sony, Sónar, Ajuntament de Barcelona, Screen Festival y Feria Loop, Festival Grec, La Mercè, Barcelona Enstitüsü, Fefè Visual Magazine, IMAGO La Diáspora, Marca Barcelona, Museu de la Xocolata , Benetton, Markalar ve Güller, FINA BCN 2013, Ling, Ericsson Response, Benetton, vb.

koordinatör

Ricardo Feriche

Ricardo'nun kariyeri sanat yönetmenliği, tasarım ve fotoğrafçılığa adanmıştır. National Geographic, El País, RBA, La Caixa, Planeta, Grupo Godo, Grupo Z, BBVA, Le Cool, Fundación Miró, Loewe, Bocento, Matador, RACC, Foment, Foment gibi çeşitli grup, acente ve prodüksiyon şirketleri için danışmanlık yapmaktadır. del Treball, Vueling, Hearst, Ara ve Edipress.

Çalışmaları onu, Yayın Tasarımcıları Derneği, Haber Tasarımı Derneği ve üç yıl üst üste Tip Direktörler Kulübü tarafından ödüllendirdi. Gustavo Gil için Barselona Tasarım Rehberinin üç basımını da birlikte yazdı.

Ricardo, öğrencilere Yayıncılık Projeleri hakkında ders verdiği Grafik Tasarım Lisans Dersi'nde öğretim görevlisidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The IED Barcelona is a workshop for conducting analysis and research applied to material culture, a focus it is destined to develop increasingly in the future.

The IED Barcelona is a workshop for conducting analysis and research applied to material culture, a focus it is destined to develop increasingly in the future. Daha Az