Grafik, İçişleri, Fotoğrafçılık veya Moda Uzmanlık ile Tasarım Lisans

Genel

Program açıklaması

  • Süre: 4 Yil
  • Kazanılan Yeterlilik: Grafik, İç Mekan, Fotoğraf veya Moda Uzmanlığı ile Tasarım Lisansı
  • Veren Makam : Alexander Koleji
  • Öğretim Dili: İngilizce
  • Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
  • ECTS Kredisi: 240

Kurs Bilgisi

Bachelor of Design (BDes) derecesi, dört özel tasarım alanında uzmanlık için Pathways sunan dört yıllık bir programdır. Ortak, özel stüdyo alanlarında çalışarak, becerilerinizi geliştirecek ve fikirlerinizi geliştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak tasarım teorilerini, yöntemlerini ve süreçlerini öğreneceksiniz. Bu ders, Tasarım disiplinleri hakkındaki kapsamlı anlayışınızı geliştirecek ve bir dizi endüstride günümüzün sürekli gelişen tasarım mesleklerinde kariyer yapmak için gerekli yaratıcı, eleştirel ve teknik becerilerinizin geliştirilmesinde size rehberlik edecektir.

Grafik Pathway

Grafik tasarım çok çeşitlidir - bilgilendirmek ve etkilemek, eğlendirmek ve eğitmek için kullanılır. Kursumuz sıradan olmaktan uzak; sizi özel olarak tasarlanmış stüdyolarımıza geldiğiniz andan itibaren bir tasarımcı olarak görüyoruz ve ayrıldığınızda, rekabetçi bir sektörde başarılı olmak için donanımlı bir alanda uzman olacaksınız. Bu Pathway , değişen grafik tasarım kavramını ve grafik tasarımcının toplumdaki ve profesyonel dünyadaki rolünü araştırıyor; küratör, yazar, zanaatkar, editör, eğitimci, ortak çalışan, karıştırıcı olarak tasarımcı. Başlangıçta tasarım parçaları, süreçleri ve tarihi ile birlikte baskı, web, görüntü ve hareketli grafik tasarım teknik becerilerinin yanı sıra portföy parçaları oluşturarak kapsamlı bir anlayış kazanacaksınız. Uzman kadromuz, yorumlama, oyun, malzeme ve süreçler ve provokasyon gibi temalara yanıt verirken, 'düşünerek' kendi uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Canlı özetler ve ulusal yarışma özetleri yoluyla gerçek dünyada kullanma becerilerinizi ortaya koydunuz. Tasarım çalışmalarınızdan yararlanmak için, başarılı yerel tasarımcılardan endüstrinin iş ve girişimci yönlerini de öğreneceksiniz.

İç Pathway

İç Mekan uzmanlığı ile BDes derecesi sanat ve tasarım arasındaki sınırları aşan büyüleyici bir derstir. Tasarımları gerçeğe dönüştürmek için gerekli teknik ve pratik becerileri öğrenirken, kendi benzersiz stilinize, yaratıcılığınıza ve yetenek duygunuza erişmeniz ve onları geliştirmeniz teşvik edilecektir. Özel evlerin, kamu ve kurumsal binaların, mağazaların ve perakende ortamlarının, tiyatro, film ve televizyon için çeşitli iç mekanların yanı sıra nesnelerin nasıl tasarlanacağını ve yapılacağını öğreneceksiniz. Mekan, yüzey, dekoratif desen, zanaat ve dijital süreçlerin altında yatan prensipleri inceleyecek ve hem özel hem de bir kereye mahsus projeler ve endüstriyel üretim için kavramsal yetenek ve teknik beceriler geliştireceksiniz. İç mekan tasarımında başarılı bir kariyer için gereken gerçek dünya deneyimi, problem çözme ve proje yönetimi becerileri ve teknik uzmanlık uygulamalarına dayalı olarak etkileyici bir portföy oluşturacaksınız.

Fotoğraf Pathway

Fotoğrafçılık, görsel iletişim ve yaratıcı ifade aracı olarak fotoğrafçılığı anlamanıza ve takdir etmenize olanak tanıyan heyecan verici bir Pathway . Bu Pathway , eleştirel ve teorik bakış açıları ile desteklenen pratik fotoğraf becerileri geliştirme fırsatı sunar. Bu çalışma odağı, bireysel ve kolektif yaratıcı ve teknik yeteneklerinizi üst düzeyde geliştirmenizi sağlar. Ders, dersle ilgili öğretimi bilgilendiren yaratıcı uygulamaları aktif olarak araştıran ve üreten fotoğrafçılıktaki akademik uzmanlar tarafından verilir. Deneyimli, destekleyici ve ilham verici ekip, fotoğrafçılığa olan ilginizi belirlemenize ve yaratıcı uygulamalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Moda Pathway

Moda, yaratıcı ve yetenekli tasarımcılara tadı ve yeni bir yaklaşımla sürekli ihtiyaç duyulan geniş ve sonsuz büyüyen bir endüstridir. Moda Pathway , yaratıcı Pathway geliştirmenize ve modanın bugün ne anlama geldiğini yeniden düşünmenize yardımcı olacaktır. Tekstillerin geliştirilmesinden moda koleksiyonlarının tasarımına ve üretimine, imaj ve yayın üretimine kadar sektörün tüm alanlarına benzersiz bir bakış açısı kazanacaksınız. İstisnai tesisler ve endüstri standardı ekipmanlarla ortak stüdyo ortamında çalışacaksınız. En başından beri Moda, Moda için Tekstil ve Moda İletişimi'ne geniş bir giriş, sonunda kursun sonunda sektöre hazır bir koleksiyon sunmanızı sağlayacaktır.

Öğretmek ve öğrenmek

Dersler, tasarımın teorik yönlerinde sağlam bir temel oluşturacak ve kendi uygulamanıza ilişkin eleştirel anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. Daha küçük gruplardaki seminerler, konferanslarda ele alınan konular hakkındaki anlayışınızı tartışmanıza ve geliştirmenize ve destekleyici akademik bir ortamda fikirlerinizi, gözlemlerinizi ve deneyimlerinizi ifade etmenizi sağlayacaktır. Öz ve akran değerlendirmesiyle ilgilenecek, projeler üzerinde işbirliği yapacak ve akran grubunuza anlamlı katkıda bulunacaksınız. Tüm kurs boyunca, tüm disiplinleri daha iyi anlamak için bölümün her yerinden öğrencilerle derslere ve seminerlere katılacaksınız. Genellikle haftada yaklaşık 20 iletişim saatiniz olur.

değerlendirme

Projeler, denemeler, grup / görsel sunumlar ve sınavlar gibi çeşitli değerlendirme yöntemleri kullanılmaktadır. Çalışmanızın yazılı eleştirel değerlendirmesini yapacak ve onu daha geniş grafik tasarım uygulamaları bağlamıyla ilişkilendireceksiniz.

Kayıt ve Süre

Bu dört yıllık tam zamanlı bir programdır. Her akademik yıl genellikle Ekim ayının ilk haftasında ve bazı durumlarda Eylül ayının son haftasında başlar. Akademik yıl 32 hafta sürer. Öğrenciler, ders başlangıç tarihinden iki hafta öncesine kadar kayıt yaptırabilirler ancak yerler sınırlı olduğu için erken kayıt yapılması tavsiye edilir.

Giriş koşulları

Kursun yaratıcı doğası nedeniyle, kendi bireysel değerinize ve başarılı olma potansiyeline göre değerlendirileceksiniz. Güçlü bir portföyü veya önemli bir iş / diğer deneyimi olan ve motivasyonu ve becerileri kursta başarılı olmalarını sağlayacak adaylara uygun yerlerde farklı teklifler sunabiliriz. Başvurunuzda, lütfen ilgili iş deneyimi ve niteliklerin tüm detaylarını veriniz. Adaylar, kursa katılmak istedikleri yılın 1 Eylül tarihine kadar en az 17 yaşında olmalı ve Ortaokul Diploması veya Hazırlık Sertifikası / Diploması veya eşdeğeri olmalıdır. Adaylardan ayrıca İngilizce dilinde yeterlilik kanıtı sağlamaları istenecektir.

Mezuniyet şartları

Tüm kurs 4 yıl boyunca toplam 37 modülden oluşmaktadır. BD derecesi elde etmek için, başarıyla tamamlamak için gerekli 240 AKTS kredisini elde etmek için tüm modülleri tamamlamak gerekir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Alexander College has a long-standing history of educational excellence and this is owed, in no small part, to our established UK connections and collaborations with accredited UK Universities and awa ... Devamını oku

Alexander College has a long-standing history of educational excellence and this is owed, in no small part, to our established UK connections and collaborations with accredited UK Universities and awarding bodies. Over the years we have established a number of close links and in addition to our own recognised programmes, we currently offer UK undergraduate and postgraduate degrees in collaboration with Canterbury Christ Church University (CCCU). Deciding to study for a degree is not an easy choice; it requires a high level of commitment and dedication in order to succeed. At Alexander, we understand this and strive to make your time with us an enjoyable, rewarding and worthwhile experience. Daha Az
Larnaka , Baf + 1 Daha fazla Daha az