Fotoğrafçılıkta BA

Genel

3 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Bu kurs İngilizce dilinde yapılır.

Fotoğrafçılık kursu, Görsel Sanatlar Okulu çerçevesinde verilmektedir ve belirli bir çalışma planı ve liberal sanatlarla birlikte, öğrencilerin çok disiplinli beceriler ve stratejiler edinmelerini sağlamak için çeşitli çapraz geçiş kursları sunar.

Ulusal ve uluslararası sahnede önde gelen fotoğrafçılar ve küratörler tarafından sağlanan dersler ve atölyeler aracılığıyla öğrenciler, soyut kavramları ve fotoğrafik fikirleri gözlemlenebilir temsillere dönüştürmeyi öğrenmek için fotoğrafın çeşitli alanlarını deneyimler: ticari, editoryal, belgesel ve sanatsal.

Fotoğrafçılık lisans mezunları, hem uygulamalı hem de kendi kendine atanan fotoğraf projelerinde, aynı zamanda sanat yönetmenliğinde veya küratör, fotoğraf editörü, fotoğraf rötuşlayıcı veya sanat satın alıcısı olarak çalışabilecekler.

BA in Photography Milano

Başlık - Birinci Seviye Akademik Diploma, MIUR (Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı) tarafından tanınır ve Üniversiteler tarafından verilen Lisans Diploması ile eşdeğerdir.

Bağlam - Günümüzde fotoğrafçılar sadece teknik olarak değil, aynı zamanda - ve hepsinden önemlisi - bilgilerini ve fikirlerini genişletmek ve görsel sanatlar kültürüne önemli katkılar sağlamak için kendi varsayımlarını yorumlama ve yeniden düşünme konusunda zorlanıyor.

Metodoloji ve yapı - Fotoğrafçılıkta Lisans Derecesi, mevcut dijital ve analog görüntü uygulamalarının hem teknik hem de yaratıcı yönlerini ele alan yoğun bir lisans programıdır.

Öğrenciler, teorik, yaratıcı ve teknik beceriler, bağlamsal konular (fotoğraf tarihi, sanat göstergebilimi, çağdaş sanatların fenomenolojisi vb.) Ve mesleki gelişimi içeren kapsamlı bir müfredat aracılığıyla fotoğrafın tüm ana alanlarını keşfederler.

Yavaş yavaş, ekipmanı kullanmayı, ışıklandırma kurmayı ve hem dış mekanda hem de fotoğraf stüdyosu gibi son derece özel ortamlarda fotoğraf çekmeyi ve karanlık odada siyah beyaz filmler geliştirmeyi ve basmayı öğrenirler.

Her sömestrde öğrenciler teknik olarak üstün ve kavramsal olarak daha çekici görüntüler üretirler, faaliyetlerini nasıl organize edeceklerini, müşterilerle nasıl ilgileneceklerini ve bireysel pazarlama stratejileri tasarlamayı öğrenirler.

Liberal Sanatlar dersleri, öğrencileri kültürel ve sosyal bağlamları anlamaya, görüntülerin yorumlanmasındaki olası değişiklikleri tarihsel ve çağdaş perspektiflerden okumaya zorlar ve böylece geniş bir yelpazedeki konular hakkındaki farkındalıklarını geliştirir.

Öğrenciler ayrıca disiplinler arası yaklaşımlara girmeye, işbirliği içinde çalışmaya ve harici olaylara ve etkinliklere yanıt vermeye davet edilir.

Kurs, profesyonel fotoğrafçılar, sanatçılar, küratörler ve gazetecilerden oluşan bir ekip tarafından verilir ve öğretmenler ve konuşmacıları ziyaret ederek genişletilir.

Kariyer - Fotoğrafçı, Fotoğraf Yayıncılık Uzmanı, Fotoğraf Editörü, Sanat Alıcısı, Fotoğraf Küratörü, Sanat Yönetmeni, Stüdyo Müdürü.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Daha Az
Milan , Milan , Milan + 2 Daha fazla Daha az