Fizikte Lisans Diploması

Genel

Program açıklaması

Fizik Bölümü, lisans derecesine kadar zengin ve kapsamlı bir çalışma programı sunmaktadır. Fizik derecesi. Lisans Fizik öğrencileri bir dizi zorunlu Fizik dersi aldıktan sonra Genel Fizik ve Uzay Bilimleri olmak üzere iki ayrı parçadan birini seçme olanağına sahiptir. Genel Fizik parkuru standart Fizik parkuru olarak sunulur ve Uzay Bilimleri parkuru özellikle uzayla ilgili Fizik temalarına odaklanır. Program, ulusal çıkarların kilit alanlarında işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için fizik uzmanlarını yetiştirmeyi ve mezun etmeyi amaçlamaktadır. Program, mezunların işyerlerine etkin bir şekilde katılmalarını veya lisansüstü çalışmalarına devam etmelerini ve araştırma yapmalarını sağlayan iyi tasarlanmış ve güncellenmiş bir fizik müfredatı sunmaktadır. Fizik öğrencilerinin bilgi, birikimleri ve becerilerini daha da geliştirmek için matematik, fen, genel eğitim ve bilgi teknolojisi alanlarında ek dersler almaları gerekmektedir.

133022_flash-tesla-coil-experiment-faradayscher-cage-68173.jpeg

Program Hedefi

  • Takım çalışması, iletişim, problem çözme, yaratıcılık ve meslek etiği konularında kendilerini etkili profesyoneller ve uzmanlar olarak kurmak.
  • Mesleki gelişimlerini ileri dereceler alarak ve yaşam boyu öğrenme becerileri ve yetenekleri geliştirerek sürdürmek.
  • Uzmanlıklarını sürdürülebilirlik ve çevre koruma, iş sağlığı ve güvenliği, kaynak yönetimi, eğitim ve iş danışmanlığı ve liderlik gibi hayati toplumsal konulara dahil etmek ve uygulamak.

Program Öğrenme Çıktıları

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler:

  • Fizik ve matematik bilgilerini uygulayarak bilimsel problemleri tanımlama, formüle etme ve çözme.
  • Sonuçlar geliştirmek için deneyler geliştirin, verileri analiz edin ve yorumlayın
  • Hesaplamalı ve deneysel fizikte istenen özellikleri karşılamak için bir sistem, bileşen veya süreç tasarlayın.
  • Çeşitli kitlelerle yazılı ve sözlü olarak etkili iletişim kurun.
  • Mesleki ve etik sorumlulukları ve fizik çözümlerinin küresel enerji ve çevresel kaygılar üzerindeki etkisini bilir.
  • Ortak hedeflere ulaşmak, görevleri planlamak, son teslim tarihlerini karşılamak ve risk ve belirsizliği analiz etmek için ekipler üzerinde etkili bir şekilde çalışın.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The United Arab Emirates University (UAEU) is a comprehensive, research-intensive university enrolling approximately 13,900 students, with more than 900 faculty and 65,000 alumni holding key positions ... Devamını oku

The United Arab Emirates University (UAEU) is a comprehensive, research-intensive university enrolling approximately 13,900 students, with more than 900 faculty and 65,000 alumni holding key positions in government, industry, commerce, and all business areas throughout the region. Daha Az