Endüstri Ürünleri Mühendisliği BSc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kahve makineleri, telefonlar, tıbbi cihazlar; bunların hepsinin 'tasarlanması' gerekiyor. Bu ürünleri tasarlarken, sorulması ve cevaplanması gereken birçok soru var; Müşterinin neye ihtiyacı var? Müşteri ürünün nasıl görünmesini bekliyor? Ürün nasıl üretilebilir? Hangi malzemeler kullanılmalı? Önceden nasıl test edilebilir? Piyasaya nasıl getirilmeli?

BSc Endüstri Tasarımı Mühendisliği eğitim programı bu soruları cevaplamanıza yardımcı olur. Bu eşsiz çalışma programı, tasarım ve üretim endüstrilerinden kimlik mühendisleri için artan talebe cevap vermektedir.

Kısa program

Endüstriyel Tasarım Mühendisi, tıbbi cihazlardan ofis mobilyalarına kadar yeni ürünlerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bir tasarımcı olarak, doğru malzemeleri ve üretim süreçlerini belirleyebilmenin yanı sıra kullanıcı ihtiyaçlarını da anlamanız gerekir. Endüstriyel Tasarım mühendisleri, çalışmalarının toplumu nasıl etkilediğini düşünüyor. Ürünün kalitesinden veya amacından ödün vermeden kullanılan kaynakların optimum etkinliğini sağlayan tasarım kararları verir. Farklı kültürel ortamlarda hareket edebiliyorlar ve uluslararası sınırlar boyunca tasarlarken ve çalışırken hassasiyet gereksiniminin farkındalar.

Bizden ne bekliyoruz

Başarılı bir kimlik mühendisi olmak için gereken bilgi ve becerileri edinmeyi bekleyebilirsiniz. Sınıfta, atölye çalışmaları sırasında, ahşap, metal ve plastik gibi farklı malzemelerle çalışma fırsatı elde edersiniz. Dahası, sektördeki en son gelişmelerden haberdar olmamızı bekleyebilirsiniz. 3D yazıcılar ve lazer kesiciler gibi modern araçlara yatırım yapıyoruz.

Çalışmanızın her aşamasında uygun akademik ve kişisel gelişim rehberliği sağlayarak gelişiminizi destekleyeceğiz. Açık kapı politikamız var; Akademik ekibimiz ve destek ekibimiz kolayca ulaşılabilir durumda.

Sizden ne bekliyoruz

Meraklı, yaratıcı, doğru ve yaratma dürtüsün var mı? Tasarım, teknoloji ve insanlarla ilgileniyor musunuz? Mevcut ürünleri geliştirirken veya yenilerini geliştirirken bunları bir araya getiren bir kariyer ister misiniz? Sonra size teori ve pratik arasında bağlantı kurmayı öğretebiliriz, böylece tasarlarken karşılaşabileceğiniz sorunları çözmek için bunları uygun şekilde uygulayabilirsiniz.

En önemlisi: başarınızın büyük ölçüde çalışmalarınıza vermeye hazır olduğunuz çaba seviyesine bağlı olduğunu anlayın.

Programın odak noktası nedir?

Yeni ürünlerin komple tasarım süreci:

 • Kullanıcı merkezli tasarım
 • Konsept geliştirme
 • Pazarlama, markalaşma ve tüketici davranışı
 • Form Çalışmaları ve Estetik
 • Ahşap, metal ve plastiklerde model yapımı
 • Prototip geliştirme ve test
 • Ürün mühendisliği ve üretim
 • Ve tabi ki; kendi kişisel ve mesleki gelişiminiz

Programı benzersiz kılan nedir?

 • İngilizce öğretilen uluslararası bir program
 • Tasarım ve mühendislik kombinasyonu: yaklaşık% 60 tasarım ve% 40 mühendislik
 • Çalışma programını başlatmak için portföy gerekmez
 • Mükemmel istihdam perspektifleri.

Ders Tanımı

Bu çalışma programı kapsamında, yeni ürünler tasarlama sürecini öğreneceksiniz. Konsept geliştirme ve prototiplemeden üretime ve bir ürünü pazarlara getirmeye. Öyleyse, estetik, üretim yöntemleri, materyaller ve kullanıcı merkezli araştırma gibi çok çeşitli konularda bilgi ve beceri kazanmanız gerekir. Mevcut ürünleri analiz edecek ve prototiplerinizi tasarlamayı ve oluşturmayı öğreneceksiniz. Ayrıca, bir ürünü piyasaya sürmenin ticari yönlerini de öğreneceksiniz.

Uygulamaya teori uygulamak

İlk günden itibaren teoriyi uygulamaya koyacaksınız. Her dönem en az bir proje üzerinde çalışıyorsunuz ve fikirlerinizi tasarım ve mühendislik atölyelerimizde bulunan CNC tezgahlarımız ve 3D yazıcılarımız gibi farklı makineleri kullanarak uygulamayı öğreniyorsunuz. Ayrıca ahşap, metal ve plastikten çeşitli malzemelerle çalışmayı deneyimleyeceksiniz.

Üzerinde çalıştığınız projelerin çoğu, Canon veya Philips gibi şirketlerle işbirliği içinde. Bu tür şirketler her zaman değerli Endüstriyel Tasarım Mühendisliği çözümleriyle ilgilenir ve sık sık öğrencilerimizden şirket için değerli canlı projeler üzerinde işbirliği yapmalarını ister.

Propadeutik aşama (Yıl 1) 1. Dönem Endüstriyel Tasarım Mühendisliğine genel giriş
2. yarıyıl Endüstriyel Tasarım Mühendisliğine genel giriş
Ana aşama (2. Yıl ve 3. Yıl) Dönem 3 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği derinlemesine çalışma
4. Yarıyıl Endüstriyel Tasarım Mühendisliği derinlemesine çalışma
Dönem 5 (yaklaşık 5 ay) Staj
6. yarıyıl Küçük (Fontys veya yurtdışındaki ortak üniversitelerimizden birinde)
Mezuniyet aşaması (4. Yıl) 7. Yarıyıl Endüstriyel Tasarım Mühendisliği derinlemesine çalışma
Dönem 8 (yaklaşık 5 ay) Lisans tezi ile mezuniyet stajı

Staj

Eğitiminiz sırasında gerçekleştireceğiniz önemli projelerden ikisi de şirketlerle işbirliği içindedir. Bunlar beşinci ve sekizinci yarıyıldaki stajlarınız. Bu stajlar sırasında, şirket için çözeceğiniz endüstriyel tasarım mühendisliği ile ilgili bir problem üzerinde çalışacaksınız. Bu stajlar hem pratik bilginizi derinleştirmek hem de profesyonellik ve ağınızı genişletmek için harika bir fırsat sunar.

Uluslararasılaşma

Uluslararası deneyiminizi güçlendirmek için, stajlardan veya en az birinden birinin kendi ülkenizden başka bir ülkede olması gerekir.

Ortak şirketler

Eğitim programınız boyunca, şirketlerle birden fazla kez iletişim kurdunuz.

 • Şirketler ile işbirliği içinde projeleriniz var,
 • Kariyer günümüzde şirketlerle ağ kurma şansına sahipsiniz,
 • Ve hem işe yerleştirme hem de mezuniyet yerleştirme şirketlerinde var.

Fontys Venlo, birçok büyük, orta ölçekli ve küçük şirketle işbirliği yapıyor.

Değişim Programı

Eğitiminizin üçüncü yılında, küçük bir program aracılığıyla uzmanlaşma fırsatınız var. Bu küçükleri Fontys'te, Hollanda'daki partner üniversitelerimizden birinde veya dünyanın dört bir yanındaki 125 partner üniversitelerimizden birinde seçebilirsiniz. Küçük yurtdışında partner üniversitelerimizden birinde, daha fazla dil becerisi edinmenize ve yeni bir kültür deneyimi yaşamanıza izin veriyor.

Kariyer olasılıkları

İşletme alanında Endüstriyel Tasarım Mühendisliği alanında lisans mezunları için artan bir talep var. Mezun olduktan sonra, diğerleri arasında çalışabilirsiniz:

 • Ürün geliştirici
 • Ürün tasarımcısı
 • Tasarım mühendisi
 • Tasarım danışmanı
 • Araştırma ve Geliştirme Müdürü

Tabii ki, aynı zamanda bir yüksek lisans programına devam etme şansınız da var.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği programımızın bu becerilere sahip insanları arayan ortak şirketlerinden bazıları Philips, Canon, Ahrend, Heras, Bosch, Vogels ve VDL'dir.

Kabul şartları

Bir lisans öğrencisi olarak, Hollanda standartlarına eşdeğer bir yüksek ortaöğretim diplomasına sahip olmanız gerekmektedir. Fontys University of Applied Sciences kabul edilmek için Fontys University of Applied Sciences öğrencilerin iyi sonuçlara sahip orta öğretim / lise diploması diploması ile yüksek öğrenime hak kazanmaları gerekmektedir. Bunun anlamı:

 • Hollandalı öğrenciler için: VWO-, HAVO- veya MBO-diploma
 • Alman öğrenciler için: Fachabitur veya Abitur (Fachhochschulreife veya Allgemeine Hochschulreife)
 • Diğer milletlerden öğrenciler için: lise diploması / GCE veya eşdeğeri örneğin İngiliz GCE A seviyeleri veya GCSE notları A, B veya C, Uluslararası Bakalorya, Fransız Bakaloryası veya Amerikan Lisesi (en yüksek dergi veya artı 1 yıllık kolej) )

Diplomanızın yanı sıra, eğer varsa (özellikle matematik ve ekonomi alanlarında) ek akademik nitelikler sağlayın. Örneğin ek kurslar, atölyeler, projeler, yarışmalara katılım.

dil gereksinimleri

İngilizce öğretilen programlar için, asgari İngilizce dil yeterliliği aşağıdaki tabloda açıklanmıştır:126668_Skjermbilde2019-11-25kl.19.32.21.png

* Yalnızca 'Konuşma ve Yazma' ve 'Dinleme ve Okuma' birimleri başarıyla geçtiyse.

İngilizce yeterlilik düzeyi her zaman seçilen Fontys kursu için gereken giriş koşullarını karşılamalıdır. Fontys her zaman tüm başvuru kategorileri için dil yeterlilik sınavına girme hakkını saklı tutar.

Muafiyetler

Bazı adaylar dil yeterlilik testi sonuçlarını göndermekten muaf olabilirler:

 • Hollanda HAVO / VWO diplomasına sahip adaylar
 • AÇA / AB gerekli önceki eğitim ile aday.
 • Önceki eğitimi İngilizce öğretilen adaylar ve İngilizce'nin resmi dil olduğu bir ülkede
 • Ana dili İngilizce olan adaylar

Nasıl başvurulur?

AB / AÇA öğrencileri için başvuru
 • Tüm başvurular www.studielink.nl üzerinden yapılmalıdır. Başvuruyu yaptıktan sonra, kabul işlemi ile ilgili tüm bilgileri e-posta ile alacaksınız.
 • Diplomanız doğrulama için Fontys Diploma Bölümüne yönlendirilecektir. Bu işlem 3 - 4 hafta sürecek. Fontys Diploma Bölümü, Fontys'e kabul edilmek için gereken şartları yerine getirdiğinizi onaylarsa, (şartlı) kabul mektubu alacaksınız.
 • Öğrenim ücretlerinin ödemesini www.studielink.nl adresinden yapmanız gerekmektedir.
AB üyesi olmayan / AÇA olmayan öğrenciler için başvuru
 • Tüm başvurular www.studielink.nl üzerinden yapılmalıdır. Başvurduktan sonra, başvuru süreciyle ilgili tüm bilgileri e-posta ile alacaksınız.
 • Diplomanız doğrulama için Fontys Diploma Bölümüne yönlendirilecektir. Bu işlem 3 - 4 hafta sürecek. Eğer Fontys Diploma Bölümü, Fontys'e kabul edilmek için gereken şartları yerine getirdiğinizi onaylarsa, (şartlı) bir kabul mektubu ve bir ödeme mektubu alacaksınız.
 • Öğrenim ücretlerinin ödemesini alır almaz vize işleminize başlayacağız.
 • Lütfen kayıt olduktan sonra kaydını iptal etmeniz durumunda, örneğin konaklama rezervasyonu veya vize başvurusu için ücret iade etmenin her zaman mümkün olmadığını lütfen unutmayın.
Son başvuru tarihi

AB öğrencileri:

 • Eylül alımı
 • Başvuru - başvuru belgelerinin gönderilmesi - Studielink'te öğrenim ücretlerinin ödenmesi: 1 Ağustos

AB üyesi olmayan öğrenciler:

 • Eylül alımı
 • Başvuru - başvuru belgelerinin gönderilmesi - Studielink'te öğrenim ücretlerinin ödenmesi: 1 Haziran
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Fontys provides education and research. As a broad-based university, we are the largest public knowledge institute in the southern Netherlands.

Fontys provides education and research. As a broad-based university, we are the largest public knowledge institute in the southern Netherlands. Daha Az
Eindhoven , Tilburg , Venlo + 2 Daha fazla Daha az