Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans

Genel

Program açıklaması

134768__ZUR7949.JPG

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programının misyonu öğrencilerimizi seçtikleri uzmanlık alanındaki kariyerlere hazırlamaktır. Bu nedenle, program öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını ve bu zorlu alanda başarılı olmak için gerekli bilgi ve deneyimi kazanmalarını sağlamak için kaliteli eğitim, danışmanlık hizmetleri ve öğrenci desteği sağlamayı amaçlamaktadır.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programının Eğitim Amaçları Ilia Üniversitesi'nin yerel ve küresel düzeyde bilimi ilerletmek ve topluma fayda sağlamak için bilgi üretme, yayma ve uygulama misyonuyla yakından uyumludur. Program, sınır ötesi mezunlar arasında yüksek düzeyde uluslararasılaşma ve gelecekteki işbirliğini hedeflemektedir.

Program, mezunlara gerekli mesleki becerileri sağlamaya odaklanmanın yanı sıra, mezunlara genel olarak toplumda verimli bir şekilde çalışmaya ve uyum içinde yaşamaya hazırlanacak geniş bir içgörü kazandırmak için çeşitli kurslar sunar. Bu derslerden bazıları adayların eleştirel düşünmesini geliştirecek, bazıları ise doğa bilimleri alanında temel bir eğitim verecektir. Bu kadar geniş bir geçmişe sahip olan mezunlar, mikroelektronik, sinyal işleme, telekomünikasyon, kontrol ve güç mühendisliğinin elektrik mühendisliği alanlarındaki problem çözücülere ve liderlere artan talebi karşılayacak şekilde iyi konumlandırılacaktır. İş odaklı becerilerini geliştirmek için, öğrenciler başarılı bir profesyonel kariyere yardımcı olan yönetimsel ve girişimci becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Program dahilinde matematik, fizik ve istatistik temel dersleri mühendislik tasarımında daha sonraki derslere dayanmaktadır. Program, alanda yeterli artımlı pratik ve teorik bilgi sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Program mezunları proje ve mühendislik tasarımı ve yönetimi alanlarında Gürcistan veya yurtdışında rekabetçi profesyoneller olacaktır. Ayrıca yurtdışında San Diego veya diğer uluslararası üniversitelerde öğrenimlerine yüksek lisans düzeyinde devam edebileceklerdir.

Buna ek olarak, program, çok kültürlü farkındalık geliştirmek için en az bir ana dili yabancı dilde etkili sözlü ve yazılı iletişim gibi aktarılabilir becerilerin geliştirilmesine yöneliktir. Mezunlarımızdan bu becerileri ister özel, ister devlet, ister eğitim olsun, kariyerlerini geliştirmeyi düşündükleri sektörde kullanmasını bekliyoruz.

Program, San Diego Eyalet Üniversitesi programına dayanmaktadır ve Amerikan Mühendislik ve Teknoloji Kurulu standartlarına göre uluslararası akreditasyon için konumlandırılmıştır.

Ilia State University Elektrik ve Elektronik Mühendisliği okumak için 3 neden:

  • Amerikalı uzmanlar tarafından olumlu bir şekilde gözden geçirilmiş ABET pisti akredite programlarından biri

  • Program, teknik konuları tamamlayan geniş genel eğitim sağlar

  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programı çeşitli dersler için Devre Analizi, Dijital Elektronik ve İletişim ve Dijital Sinyal İşleme lisans laboratuarları ile donatılmıştır. Capstone Projeleri üzerinde çalışan son sınıf öğrencileri için özel laboratuvar alanı ve ekipmanı mevcuttur.

Program Süresi

8 Dönem (240 kredi)

Akademik derece

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Derecesi

Kabul şartları

  • Ortaokul (lise) okulunun başarıyla tamamlanması
  • İngilizce dil yeterlilik (B2'ye eşdeğer)
  • Röportaj
  • Matematikte giriş testi

Tarihler

  • Güz Dönemi: 10 Ağustos
  • Bahar Dönemi: 30 Kasım

Daha fazla bilgi için lütfen bizi ziyaret edin @ https: // ILIAUNI .edu.ge / tr / international

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Ilia State University was founded in 2006, as a result of the unification of 6 different academic institutes with long and varied histories. Currently, Ilia State University is one of the leading rese ... Devamını oku

Ilia State University was founded in 2006, as a result of the unification of 6 different academic institutes with long and varied histories. Currently, Ilia State University is one of the leading research and educational institutions in Georgia, which aims to create, transfer and apply knowledge for the purposes of scientific advancement and societal development at the local as well as at the international level. ISU provides extremely advanced academic community where the students can learn from experts and gain the qualification they are looking for. Ilia State University represents a special connection between students and professors – a multifunctional educational and scientific institution where the joint work of professors, students, researchers and instructors creates a unified space for higher education and research. Daha Az