Elektrik Mühendisliği Ve Bilgi Teknolojisi Lisans

Genel

Program açıklaması

Özel bir program: esi - einfach international starten

Esi programı, Almanca'da en az B1 seviyesi ile Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi (EIT) okumaya başlamanızı mümkün kılar. İlk dönem Almanca öğrenimiyle iki yarıyıl (1a ve 1b) şeklinde genişletilir. Bu, müfredatın bir parçası olan ücretsiz, kişiye özel Almanca dil kurslarından yararlanmanız için size zaman kazandırır.

Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi Lisans programı, Endüstriyel Otomasyon, Enerji Mühendisliği ve Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Özerk Sistemlerin en ileri alanlarında uzmanlaşarak, Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi alanında sağlam bir temel eğitim sunmak üzere tasarlanmıştır. Bilgi Teknolojisi, Sensör Teknolojisi ve Çevresel Araçlar.

derece Mühendislik Lisans (beng)
Kurs yeri Karlsruhe
Öğretim dili
  • Almanca
Diller Dersler ve öğreticiler Almanca olarak sunulmaktadır.
Program Süresi 8 dönem
Başlangıç Kış (Eylül) ve yaz dönemi (Mart)
Ortak derece / çift derece programı Hayır

128354_IndustrialAutomation.jpg

kurs ayrıntıları

Kurs organizasyonu

Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi Lisans Programı esi programı dört yıllık bir programdır. İlk üç yarıyılda hazırlık kursları ve ekstra Almanca dil kursları yapılır. Aşağıdaki iki dönem temel derslere ayrılmıştır. Önümüzdeki dönem sektörde staj yapmak üzere ayrılmıştır. Son iki yarıyılda öğrenciler uzmanlık dersleri alır ve tezlerini yazarlar - genellikle endüstri ile işbirliği içinde.

Değerlendirme türleri Öğrenciler sınavlar yazar, projeler sunar ve Almanca tezini tamamlarlar.
Uluslararası unsurlar
  • Dil eğitimi
  • Almanya'da ve yurtdışında ortakları olan projeler
Entegre staj Uygulama dönemi boyunca, öğrenciler bölgedeki "gizli şampiyonlar" olarak bilinen şirketler için çalışıyor. Bu, lisans programı tamamlandıktan sonra öğrencilere iyi ücretli iş bulma konusunda mükemmel imkanlar sağlar.
Kursa özgü, bütünleşik Almanca dil kursları Evet
Kursa özgü, tümleşik İngilizce dil kursları Yok hayır
Eğitim kursu tamamen çevrimiçi alınabilir Yok hayır
Dijital öğrenme ve öğretme modülleri
  • Vikiler
  • Kurslar, bir öğrenme yönetim sistemi olan Ilias ile düzenlenir.
E-öğrenme unsurlarının tanımı Ilias etkileşimli bir çevrimiçi platformdur. Uygulama testleri, alıştırmalar ve wikilerle öğrenme şansınız var. Ayrıca öğretim görevlileriniz tarafından sağlanan ek öğrenme materyalini ve linkleri indirebilirsiniz.
E-öğrenme kursu unsurlarına katılım zorunludur Yok hayır
Online programlar alınarak ECTS puanları kazanılabilir mi? Evet
E-öğrenme unsurları, çalışma sürecine kaydolmadan alınabilir mi? Evet

128356_Robotics.jpg

Maliyetler / Fon

EUR dönem başına öğrenim harcı

değişik

Öğrenim ücretleri hakkında ek bilgi

AB vatandaşı olmayan uluslararası öğrenciler her dönem 1.500 EUR'luk öğrenim ücreti öderler. AB vatandaşları eğitim ücreti ödememektedir.

Sömestr katkısı

Tüm öğrenciler, dönem başına yaklaşık 160 EUR tutarında, dönem ücretleri (öğrenci hizmetleri ücreti, kayıt ücreti, öğrenci birliği üyelik ücreti) öderler.

Yaşam maliyetleri

Kira bedeli, kamu hizmetleri, yiyecek, ev eşyaları, ulaşım, eğlence, giyim, sigorta, kitaplar, sömestr primi dahil olmak üzere genel giderler için yaşam maliyeti aylık yaklaşık 700 EUR'dur ( AB vatandaşları), vb.

Üniversite içinde finansman fırsatları

Yok hayır

Gereksinimler / Kayıt

Akademik Kabul Koşulları

Alman Üniversitesi Giriş Sertifikası

dil gereksinimleri

  • Öğrenciler en az Almanca B1, en az İngilizce B2
  • Dereceye başlamak için Almanca'dan en az B2, İngilizce'den en az B1. İlk yıl, müfredat genişletilir ve Almanca dil eğitimi içerir. Bu, öğrencilerin ikinci yıldan itibaren Almanca öğrenmeye devam etmelerini sağlar.

Son başvuru tarihi

  • Kış dönemi için 15 Temmuz
  • Yaz dönemi için 15 Ocak
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) is all about technology and business. The university offers degree programs in engineering and IT as well as business management and media.

Karlsruhe University of Applied Sciences (HsKA) is all about technology and business. The university offers degree programs in engineering and IT as well as business management and media. Daha Az