Biyoenformatikte Lisans Derecesi

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Biyoinformatik

Biyoloji, genetik, tıp, eczacılık ve bilişim bilimleri - "Hayat Bilimleri" - bilgisayar bilimi, matematik ve istatistik ile bağlanma Biyoenformatik alanını vazgeçilmez hale getirmiştir. Araştırmacılar, bilgisayar bilimi ve matematik yöntemlerini kullanarak biyolojik verileri analiz eder, yorumlar, görselleştirir ve simüle eder. Biyoinformatik, bir organizmanın moleküler biyolojik süreçlerini anlamada önemli ölçüde katkıda bulunur. Lisans programı Bioinformatics, Bohemeské Budějovice'de Güney Bohemya Üniversitesi (USB) ile birlikte sunulan çift diploma programıdır. İlaç ve biyomedikal araştırma, genetik gibi çeşitli yenilikçi meslek alanları için mezunlar hazırlamak üzere tasarlanmış çok yönlü ve geleceğe yönelik bir eğitim müfredatı sunar. biyoteknoloji, veri analizi, yazılım geliştirme ve çok daha fazlası.

Senin çıkarların

 • Geniş, temel bilgi eğitimi
 • Problem çözme becerilerini öğrenir
 • Disiplinler arası eğitim
 • Araştırmalara ve uluslararası boyutlara odaklanın

Eğitim Amaçları

Biyoenformatik, bir biyoyazıtın moleküler biyolojisini anlamak için Bilgisayar Bilimleri ve Matematik alanında metodolojik yaklaşımlar uygulayarak biyolojik verilerin yorumlanması, görselleştirilmesi ve simüle edilmesi bilimidir.

Biyoenformatik alanındaki uzmanlık, aşağıdaki alanlarda fırsat ve uygulamalara kapı açar:

 • Biyolojide hücre fonksiyonunu anlamak
 • Tıpta, tedavilerin yanı sıra teşhis ve önleyici prosedürler geliştirmek
 • Genetikte, hastalıkların genetik nedenlerini bulmak ve insanların evrimsel gelişimini incelemek
 • İlaç sektöründe yeni ilaçlar geliştirmek

Araştırma odaklı program güncel konulara odaklanır ve öğrencilere bireysel ilgi ve destek hizmetleri sunar. Programın başında, öğrenciler problem çözme becerilerini geliştirir, güncel bilimsel konulara odaklanırlar ve enstitünün akademik faaliyetlerine bireysel olarak entegre olurlar.

İş fırsatları

Biyoinformatik akademik lisans programı çok yönlü, geleceğe yönelik ve disiplinler arası, öğrencileri hem yaşam bilimleri hem de BT alanlarında uzmanlık ve beceri gerektiren çeşitli yenilikçi mesleklere hazırlıyor. Mezunlar ilaç endüstrisinde, kimyasal alanda, gıda teknolojisinde veya biyoteknoloji şirketlerinde kariyer yapabilirler. Ayrıca, mezunlar biyoloji, fizik, ilaç ya da kimya alanlarında kullanılmak üzere yazılım üreten şirketlerde kariyer takip edebilirler.

JKU'da İleri Dereceler

Lisans derecenizi tamamladıktan sonra, eğitiminize ileri derecede devam ederek devam edebilirsiniz:

 • Biyoinformatik Yüksek Lisans Programı

Önerilen Çalışma Planı

Lisans programının bir parçası olarak, öğrencilerin aşağıdaki alanlarda toplam 180 AKTS kredisini tamamlamaları gerekmektedir:

ek bilgi

Programı iki üniversitede tamamlayın:

Dönemler 1 - 2: USB Budweis

Dönem 3 - 4: JKU Linz

Dönem 5 - 6: JKU Linz / USB Budweis

Hazırlık Kursları: Kurslar, özellikle yeni kayıt olan öğrenciler için tasarlanmış ve sıkıştırılmış bir formatta üst düzey ortaöğretim okullarından eğitim içeriğini kapsamaktadır. Hazırlık kursları, öğrencilerin üniversite düzeyinde dersler ve sınıflar için hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Katılım zorunlu değildir.

Programdaki öğrencilerin, İngilizce'de B2 yeterlilik seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Kabul şartları

 • Genel yükseköğretim giriş yeterlilikleri (örneğin bir Avusturyalı "Matura" diploması)
 • Kabul şartları hakkında ek bilgi için Kabul Ofisine başvurun.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Young, but oh so impressive. At just a little over 50 years old, the JKU has experienced quite a bit - and has a lot to offer: an outstanding selection of academic degree programs on one hand and on t ... Devamını oku

Young, but oh so impressive. At just a little over 50 years old, the JKU has experienced quite a bit - and has a lot to offer: an outstanding selection of academic degree programs on one hand and on the other, it is a place to be happy. Daha Az
Linz , Ceske Budejovice + 1 Daha fazla Daha az