Bilgisayar Bilimleri Mezunu

Genel

Program açıklaması

Bilgisayarlar ve bilgisayar sistemleri iş, iletişim, bilim, eğlence ve tıpta merkezi bir rol oynamaktadır. Bilgisayar uygulamaları çeşitliliği arttıkça, bilgisayar bilimcilerine olan talep de artmaktadır. Bilgisayar Bilimi, bilgisayar uygulamaları ve sistemlerinin teorisi, tasarımı ve uygulanmasını inceleyen, sürekli değişen bir disiplindir. Günümüzde iş dünyasında, bilimde ve toplumda ve yarın karşılaşacağımız sorunları çözmeye yardımcı olmak için bilgi işlem ve bilgi teknolojisini kullanmayı öğreneceksiniz.

Carleton'daki Honors Bilgisayar Bilimi programı , çeşitli uzmanlıklar geliştirebilmeniz için çeşitli akışlar halinde düzenlenmiştir.

Bilgisayar Bilimleri yüksek lisans çalışmaları ile ilgilenen öğrenciler için, lütfen bir kabul derecesi genellikle kabul için gerekli olduğunu unutmayın. Ayrıca Matematik ile birleştirilmiş Onur programı sunuyoruz. Diğer programlardaki öğrenciler Bilgisayar Bilimi dalında küçültmeyi tercih edebilirler.

Carleton avantajı

Carleton'un Bilgisayar Bilimleri Okulu, yenilikçi lisans programları için ulusal bir ün kazanmıştır. Bilgisayar bilimi ve yazılım mühendisliği alanında güçlü bir çekirdek program üzerine kurulu olan Bilgisayar Bilimi Onur Derecemiz, bilgisayar oyunları, yaşam bilimleri ve iş gibi önemli uygulama alanları hakkında bilgi edinme fırsatları ekler. Çekirdek program, tüm BCS mezunlarına BT endüstrisinde çalışmak veya bilgisayar bilimlerinde ileri çalışmalar için güçlü bir hazırlık sağlar. Bir uygulama alanında uzmanlık kazanmayı seçen öğrenciler, mezun olduktan sonra o alanda bir işle ilgileniyorlarsa önemli bir avantaja sahip olacaklardır.

İşbirliği fırsatları

İşbirlikçi eğitim programımız size endüstri deneyimi sağlayacak ve sizi küresel teknoloji dünyasına tanıtacaktır. Ottawa, birçok önde gelen yüksek teknoloji firmasıyla, federal hükümet departmanları ve ajanslarıyla çalışma fırsatı sunuyor.

Yakın zamanda kooperatif eğitimi çalışma koşulları için Carleton Computer Science öğrencilerini işe alan yerlerden bazıları:

 • Nokia
 • IBM
 • Mitel
 • Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı
 • CSIS
 • Espial
 • emanet etmek

Uzman öğretim üyesi

Profesörlerimiz çeşitli arka planlardan bilgi ve deneyim getiriyor ve uluslararası yüksek teknoloji liderleriyle güçlü bağlantılar kuruyorlar. Okul, özellikle güvenlik, yüksek performanslı bilgi işlem, ağlar, insan-bilgisayar etkileşimi ve algoritmalar alanlarında yaptığı araştırmalarla uluslararası alanda tanınmaktadır.

Sermaye avantajı

Ottawa, burada bulunan çok sayıda yüksek teknoloji firması nedeniyle sıklıkla Silikon Vadisi Kuzeyi olarak adlandırılmaktadır. Bu yüksek teknoloji şirketleri ve federal hükümet, genellikle kooperatif pozisyonlarını doldurmak için Carleton öğrencilerine ve tam zamanlı iş pozisyonlarını doldurmak için Carleton mezunlarına yöneliyor. Ottawa bölgesindeki 150'den fazla yüksek teknoloji şirketi, Carleton mezunlarının, fakültelerin ve öğrencilerin araştırma çalışmalarına kadar köklerini takip ediyor.

Program

Honors Computer Science programı olduğu gibi alınabilir veya bir akış veya Staj seçeneğimiz ekleyebilirsiniz. Her durumda, programlama, algoritmalar, yazılım mühendisliği, veritabanları ve web uygulamaları dersleri de dahil olmak üzere ortak bilgisayar bilimi derslerimizi alacaksınız. Uzmanlık akışlarımız, bilgisayar bilimlerinin özellikle önemli bir alanına konsantre olma fırsatı verir.

Çok disiplinli akışlarımız, bilgisayar bilimcileri için artan fırsatların uygulama alanlarını inceleme şansı verir. Ayrıca Honors derecesini akış olmadan almayı veya akış olmadan başlamayı ve daha sonra eklemeyi de seçebilirsiniz.

Onur derecemiz Kanada Bilgisayar Bilimleri Akreditasyon Kurulu (CSAC) tarafından onaylandı. Yazılım Mühendisliği akışı CSAC tarafından Yazılım Mühendisliği programı olarak onaylanmıştır. Derecesi genel olarak dört yıl veya kooperatif seçeneği seçildiğinde beş yıl içinde tamamlanır.

Özel akışlar

 • Algoritmalar
 • Bilgisayar ve İnternet Güvenliği
 • Bilgisayar Oyunu Geliştirme
 • Mobil bilgisayar
 • Ağ Hesaplama
 • Yazılım Mühendisliği

Çok disiplinli akışlar

 • Yönetim ve İş Sistemleri

Endüstriyel Uygulamalar Staj Seçeneği

Staj Seçeneği son derece nitelikli öğrencilere BCS çalışmaları ile sıkı bir şekilde bütünleşmiş iş deneyimi edinme fırsatı sunar. Staj seçeneğindeki öğrenciler, tam zamanlı Computer Science öğrencileri ve endüstri ortağının ücretli çalışanlarıdır. Carleton'un ilk endüstriyel ortağı, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından birini kuran Ottawa merkezli bir şirket olan Shopify'dır. Öğrencilere maaş sağlamanın yanı sıra, Shopify öğrencilerin öğrenim ücretlerini ve eğitim giderlerini de kapsar. Shopify'daki profesyonel geliştiricilerle çalışırken temelleri müşteriler için gerçek sorunları çözmek için nasıl uyguladıklarını öğrenirken, öğrencilere Bilgisayar Bilimi lisansının tüm Bilgisayar Bilimi temellerini öğretir. Bu programın mezunları Kanada'nın en iyi yazılım geliştirme şirketlerinde bir kariyer için son derece iyi yerleştirilmiş olacaktır.

Kombine programlar

Bilgisayar Bilimi Matematik ile birleştirilebilir.

Profesyonel atama

Carleton Bilgisayar Bilimi Okulu'ndan BCS (Honors) derecesi ile mezun olan öğrenciler aynı zamanda Bilgi Sistemleri Profesyonelliği (ISS) ödevini de alabilirler. Carleton, ISS atamasını BCS (Onur) programının ayrılmaz bir parçası yapan Kanada'daki ilk üniversitedir.

Bu atama, Kanada'daki Bilgisayar Uzmanları lisans programlarının değerlendirilmesinden ve akreditasyonundan ve aynı zamanda BT uzmanlarının etik kodunun değerlendirilmesinden sorumlu olan Kanada Bilgi İşlem Derneği (CIPS) tarafından verilmektedir. Kanada'da. Atama, iki yıl süren mesleki istihdamın ardından Carleton mezunlarına verilir. Ek sınav gerekmez.

Büyük lisans programı

Okul daha az titiz bir program ve daha fazla genişlik için fırsatlar isteyenlere, okul ayrıca dört yıllık bir Ana derece programı sunmaktadır. Bir lisans derecesinin genellikle lisansüstü çalışmalara kabul edilmek için gerekli olduğunu lütfen unutmayın.

Küçükler

Bilgisayar Bilimi öğrencileri, programlarına küçük denilen başka bir çalışma alanı ekleyebilir. Bu diğer uzmanlık alanına sahip olmak, iş başvurusu yaparken genellikle belirgin bir avantaja dönüşebilir. Küçük bir seçenek sunan tüm programları görmek için carleton.ca/cuuc adresindeki Carleton University Undergraduate Takvimini ziyaret edin. Ayrıca, diğer programlardaki öğrenciler, Bilgisayar Bilimi alanında dört kredi dersini almayı seçebilirler.

Gelecek fırsatları

Carleton Computer Science mezunları şu alanlarda müreffeh mesleklere devam eder:

 • Yazılım tasarımı ve geliştirilmesi;
 • Web servisleri ve altyapı;
 • Yazılım ve sistem güvenlik analizi; ve
 • Biyoteknoloji, yapay zeka, bilgisayar oyunları ve iş uygulamaları.

Yüksek lisans çalışmaları ile ilgilenen Onur öğrencileri için Carleton, Bilgisayar Bilimleri alanında hem yüksek lisans hem doktora düzeyinde lisansüstü programlar sunmaktadır.

Kariyer

 • Yapay zeka
 • Biyoteknoloji
 • Bilgisayar oyun
 • Yazılım Tasarımı
 • Yazılım geliştirme
 • Yazılım Güvenliği Analizi
 • Sistem Güvenliği Analizi
 • Web Servisleri ve Altyapı

Carleton Üniversitesi'ndeki Bilgisayar Bilimini Keşfedin

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Devamını oku

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Daha Az