Basılı Medya Teknolojileri Mühendisliği Lisans

Genel

Program açıklaması

Bu Mühendislik Lisans Almanya'da teknik eğitim verirken, öğrenciler yurtiçinde ve yurtdışında başarılı olmak için gereken profesyonel, yaratıcı ve kültürlerarası becerilerle donanmış olacaklar.

Almanya'da, Print Media Technologies , yalnızca İngilizce olarak öğretilen ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için tasarlanmış, medyaya adanmış mühendislikte ilk ve tek uluslararası lisans programıdır. Yaratıcılık, bilim, teknoloji, kültürlerarası çalışmalar, kurumsal yönetim ve dilleri birleştiren eşsiz bir konudur.

111635_download.jpeg

Mezunlar yüksek kaliteli işlerden hoşlanırlar. Yerleşim oranı% 100'dür. Program, medya konularında eğitimli liderler ve uygulayıcılar oluşturmak; hangi dünya genelinde kıdemli teknik, yönetim ve pazarlama pozisyonları içerir. Mezunlar uluslararası genişleyen işletmelerde çalışmaktadır. Program, medya mühendisliği alanındaki yeterliliği artırmak için sıkı bir şekilde tasarlanmıştır; Buna ek olarak, öğrenciler eleştirel düşünme ve kamu konuşma becerilerini geliştireceklerdir.

Yeni teknolojiler gelişmeye devam ediyor. Ambalajın kişiselleştirilmesi ve ticari baskının kişiselleştirilmesi için değişken veri baskısı, iletişim ve pazarlamada daha belirgin bir rol oynayacaktır. İnternet ve yazılı medya arasındaki ortaklıklar yeni ürünler sunar, iletişim kurma şeklimizde devrim yaratır ve yeni pazarlama stratejilerini tetikler.

Fakülte, sektörde kullanılan en son baskı makineleri olan, gelişmiş medya teknolojisi ile donatılmış son teknoloji ürünü bir öğrenme merkezi işletmektedir. Avrupa'nın en büyük ve en donanımlı merkezidir ve dijital ve ticari baskı makineleri, yaratıcı baskı ayarları, 3 boyutlu baskı, bir ambalaj baskı fabrikası ve son baskı makineleri için kullanılan çok sayıda laboratuvar ve stüdyoya sahiptir. ciltleme ve son işlem. Öğrenciler ayrıca, en son BT teknolojilerini ve medya endüstrisinde mevcut olan belirli iş akışlarını içeren yeni bir medya öncesi tesisin birçok avantajından da keyif alacaklar.

Uygulama

Yarın için küresel liderleri eğitmek konusunda ciddi olduğumuz için, birçok farklı toplumda yer alabilen ve aralarında işbirliği kurabilecek mezunlara ihtiyacımız var. Yabancı dil bu çabanın önemli bir parçasıdır. Yabancı dil eğitimi arayışı, bir kaçının aradığı lüks sayılmaz. Aksine, yabancı dil eğitimi derecemizdeki Print Media Technologies'in temel bir öğesidir.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Tüm başvuru sahipleri, ilk dilleri İngilizce olsun ya da olmasın, Lisans programı Print Media Technologies'e (PMT) kabul edilmeden önce İngilizce dilinde bir nitelik kazanmalıdır.

HdM Hochschule der Medien’deki ( HdM ) tüm öğretiler İngilizce’de yapılır (üçüncü yıl boyunca Almanca öğretimi hariç) ve öğretmenler, kursunuzla başa çıkabilmek için yazılı ve sözlü İngilizce dillerinde yeterli derecede akıcı olduğunuza ikna edilmelidir. başlangıç. Bu nedenle, ana dili İngilizce olmayan tüm başvuru sahipleri aşağıdaki gereksinimlerden birini karşılamalıdır:

 • TOEFL (550 kağıt tabanlı PBT, 72 internet tabanlı iBT veya üstü), sertifikasyon tarihinden itibaren 2 yıl geçerliliği
 • IELTS (6,0 veya daha üstü), sertifikasyon tarihinden itibaren 2 yıl geçerliliği
 • Cambridge Yeterlilik Belgesi (derece B veya üstü)
 • Cambridge Gelişmiş Sertifikası (A sınıfı)
 • OOPT (GER: B 2 veya daha yüksek), sertifikasyon tarihinden itibaren 2 yıl geçerliliği
 • Allgemeine Hochschulreife (İngilizce 2.0, 12 kredilik veya daha yüksek notlu)
 • GCSE İngilizce (dereceli B veya üstü)
 • İkinci dil olarak İngilizcede Uluslararası GCSE (B sınıfı veya üstü)

Bu şarttan muafiyet, aşağıdakilere sahip olan adaylar için dikkate alınacaktır:

 • İngilizce öğretilirse, Uluslararası Bakalorya Programı'nı okudu
 • Singapur Entegre Programını (SIPCAL) okudu
 • Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu ve bir üniversite giriş sertifikası aldı.
 • Lise’de eşdeğer derecede İngilizce

Almanca Dil Gereksinimleri

Daha önce Almanca dil bilgisi gerektirmez. Almanca bilmeyen öğrencilerin, lisans derecesinin bir parçası olarak Almanca öğrenmeleri gerekir. Öğrenciler, programlarının bir parçası olarak düzenli Almanca dil derslerine katılarak Almancada gerekli dil becerilerini edineceklerdir. Üçüncü sınıftan itibaren öğrencilerin Almanca olarak seçilmiş teknik veya ticari derslere katılmaları gerekir.

Genel Dil Gereksinimleri

 • Üçüncü sınıfa kadar İngilizce dersleri verilir.
 • İngilizce'yi anadili / ilk dili olmayan öğrencilerden, ileri düzeyde bir yazılı ve sözlü İngilizce göstermeleri istenecektir.
 • Almanca konuşanlar, akademik İngilizce öğrenmek zorunda veya Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca gibi üçüncü bir dili öğrenebilirler.
  Çalışma boyunca dil sınıfları zorunludur.

Kariyer

Baden-Wuerttemberg, Neden Stuttgart'ta okuyabileceğiniz gibi, Avrupa'da en düşük işsizlik oranlarından birine sahip?

Fakat bunun Öğrencilerimiz için anlamı ne? Nerede iş bulacaklar? Mezunların İstihdam oranı aslında% 100'dür, bu yüzden endişelenmenize gerek yok, nereye gitmek istediğinizi seçebileceksiniz.

Mezunlarımız, medya prodüksiyonu ve mühendisliği ile ilgili uluslararası işletmelerde araştırmacı, yönetici ve yaratıcı olarak çalışıyorlar. Başlıca şirketlerden yenilikçi zanaatkarlara kadar her yerde, basılı ve yeni medya yayıncılığında pazarlama, yönetim ve üretim rollerinde çalışmaktadırlar.

Mezunlarımız nerede çalışıyor?

... Porsche AG, Mercedes Benz AG, Springer Grubu, Bertelsmann, BASF, Tetra Pak, Bosch, Friesland Campina, Frito Lay, MBO, DuPont, Merck, Flint, Mondi, Asahi, Kodak, HP, Canon, Fuji, Heidelberger Druckmaschinen AG, Konica-Minolta, Beiersdorf, Henkel, Ferrero, Storck, Procter

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since the 1st September 2001, Hochschule der Medien has brought together the combined know-how of the former University of Printing and Media, an educational institution with over 100 years of traditi ... Devamını oku

Since the 1st September 2001, Hochschule der Medien has brought together the combined know-how of the former University of Printing and Media, an educational institution with over 100 years of tradition, and the University of Librarianship and Information whose history reaches back to 1942. Daha Az