Bilgisayar Mühendisliği Lisans Mezunu

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Bilgisayar Mühendisliği Bilim Lisans, öğrencileri bilgisayar mühendisliği alanında kariyer için hazırlayan profesyonel bir derece programıdır. Derecesi, bireyleri bilgisayar donanımı, gömülü sistemler, yazılım sistemleri ve ilgili donanım ve tesislerin tasarım, geliştirme ve operasyonel değerlendirmesine matematiksel ve bilimsel ilkeleri uygulamaya hazırlar; ve bilgisayar uygulamalarındaki belirli problemlerin çeşitli görevlere göre analizi Bir bilgisayar mühendisliği mezunu, genel amaçlı veya gömülü hesaplama için bir bilgisayar sistemi tasarlayabilir ve uygulayabilir. Öğrenciler en iyi uygulamaları ve son teknoloji ürünü çözümleri çeşitli hesaplama problemlerine etik ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde dahil etmeyi öğrenirler. Bu, hem donanım hem de yazılım bileşenlerine sahip sistemleri içerir; tasarımı, ikisi ile ilişkili takasların değerlendirilmesi arasında iyi tanımlanmış bir arayüz gerektirir. Mezunlar güçlü iletişim becerilerine sahip olacak ve disiplinlerarası bir ekibin üretken bir üyesi olarak çalışabilme yeteneğinin yanı sıra, çeşitli izleyicilerle iletişim kurabilecekler.119771_18165846101_d5448aab3b_z.jpg

Program Hedefi

Profesyonel bir bilgisayar mühendisi olarak bir kariyer için mezunlar hazırlamak.

Mezunlar şunları yapabilecekler:

 1. Devlet ve bölgesel endüstrilere, devlet kurumlarına veya ulusal ve uluslararası endüstrilere hizmet vermek için başarıyla bilgisayar mühendisliği uygulayın.
 2. Mesleğindeki zorlu problemlere bilgisayar mühendisliği teorisi ve ilkelerini uygulayarak çözümler sunar.
 3. Etkili iletişim kurun, işbirliği içinde çalışın ve yüksek profesyonellik ve etik sorumluluk sergileyin.
 4. Hem bireyler hem de ekip ortamlarında etik ve sosyal sorumluluklarına dair farkındalık ve bağlılık ile kişisel ve profesyonel başarılar kazanın.

Neden HPU'da bilgisayar mühendisliği konusunda önemli olmam gerekiyor?

Teknoloji çağında, bilgisayar programcılarına olan talep artmaya devam ediyor. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, bilgisayar mühendisliği derecesine sahip öğrencilere talep çoğu dereceden daha hızlı büyüyor.

Teknolojideki son trendleri müfredatımıza dahil etmeye kendimizi adadık.

Mevcut en iyi yazılıma erişebileceksiniz. Öğrencilerimiz bilgisayar teknolojisine yeni yaklaşımlar icat edip tasarlarlar ve mevcut teknoloji için yenilikçi kullanımlar bulurlar.

Bilgisayar mühendisleri mükemmel iş olanaklarından yararlanırlar çünkü birçok şirket bu yüksek vasıflı çalışanları bulmakta zorluk çeker.

Bu majörle ne yapabilirim?

Bilgisayar mühendisliği derecesine sahip öğrenciler aşağıdaki alanlarda profesyonel olarak çalışırlar: bilgisayar donanımı ve yazılım tasarımı, gömülü sistemler, bilgisayar ağları, siber-fiziksel sistemler, robotik, sistem entegrasyonu ve elektronik tasarım otomasyonu.

Benzersiz kurs teklifleri

 • Veri Yapıları ile İleri Programlama
 • CAD / CAM Temelleri
 • devreler
 • Bilgisayar Mimarisi
 • Sayısal Mantık ve Bilgisayar Sistemleri
 • Ayrık Yapılar
 • Elektronik
 • Mikroişlemci Uygulamaları
 • İşletim sistemleri
 • MATLAB'da Programlama
 • Gerçek Zamanlı ve Gömülü Sistemler
 • İşaretler ve Sistemler119752_18165814591_6a0306e77a_z.jpg

Programın Öğrenci Çıktıları

Mezuniyet sırasında öğrencilerin sahip olacağı beceriler şunlardır:

 1. Mühendislik, fen ve matematik prensiplerini uygulayarak karmaşık mühendislik problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözme becerisi.
 2. Genel, kültürel, sosyal, çevresel ve ekonomik faktörlerin yanı sıra, halk sağlığı, güvenliği ve refahı ile belirtilen ihtiyaçları karşılayan çözümler üretmek için mühendislik tasarımını uygulama becerisi.
 3. Bir dizi izleyici ile etkili bir şekilde iletişim kurma becerisi.
 4. Mühendislik koşullarında etik ve profesyonel sorumlulukları tanıma ve mühendislik çözümlerinin küresel, ekonomik, çevresel ve toplumsal bağlamlarda etkisini düşünmesi gereken bilinçli kararlar verebilme.
 5. Birlikte liderlik sağlayan, işbirlikçi ve kapsayıcı bir ortam yaratan, hedefler belirleyen, görevler planlayan ve hedeflere ulaşan bir ekipte etkin biçimde çalışabilme becerisi.
 6. Uygun deneyler geliştirme ve yürütme, verileri analiz etme ve yorumlama ve sonuç çıkarmak için mühendislik kararlarını kullanma becerisi.
Son Güncelleme Ağustos 2019

Okul Hakkında

With more than 100 student life campus organizations and more than 600 students competing in club and intramural sports, at High Point University, you won’t just be asked to question the world around ... Devamını oku

With more than 100 student life campus organizations and more than 600 students competing in club and intramural sports, at High Point University, you won’t just be asked to question the world around you-you'll be expected to become an active citizen. Daha Az