Lisans Programı, Gıda Sistemleri: Sürdürülebilirlik, Yönetim ve Teknoloji, öğrencileri uzman Gıda Sistemleri yöneticileri olmaya hazırlar. Program, öğrencilere tarım-gıda sektöründe iş, çevre ve doğal kaynaklar yönetimi alanında çalışmak için gerekli olan disiplinlerarası bilgileri sağlar. Profesyonel profil, Avrupa Komisyonunun “Sürdürülebilir Büyüme için Yenilik: Avrupa İçin Bir Biyo-Ekonomi” konulu iletişiminde belirtilen sürdürülebilir kalkınma stratejisi ile aynı çizgidedir.

Daha spesifik olarak, kurs eğitimi, öğrencilere tedarik zinciri ve ekonomi ve işletme yönetimi becerilerinin anlaşılmasını ve gıda tedariki ve muhafazasının yanı sıra çevresel sürdürülebilirlik konusundaki teknolojik bilgi birikimini birleştiren fonksiyonel becerileri kazandırmaya yöneliktir. Sonuç, gelecekte faydalı olmaya devam edecek metodolojik yönlere ve temel becerilere odaklanan disiplinlerarası bir çalışma planıdır.

Program, öğrencilere tarımsal gıda işletmelerini ve kurumlarını, örneğin gıda üretim ve işleme şirketlerini, markalı şirketleri ve kooperatifleri, koruma konsorsiyumlarını (PDO'lar), modern perakende distribütörleri, HoReCa'yı analiz etme ve yönetme yöntemleri ve araçları sağlar. işletmeler, kalite sertifika şirketleri ve İtalya'da ve yurtdışında tarımsal gıda ürünleri tanıtımını yapan şirketler.

Gıda Sistemleri: Sürdürülebilirlik, Yönetim ve Teknoloji lisans lisans programı üç özel eğitim yoluna ayrılmıştır: birincisi, sürdürülebilirlikle ilgili konulara odaklanır; Modern biyo-ekonomist ile ilişkili çevresel konularla çalışan gıda bilimi ve teknolojisi ile ilgili konulardaki ikincisi. Bu nedenle, öğrencilere bir dizi seçenek sunulur; yüksek lisans düzeyinde lisans programı.

Belirli eğitim hedefleri farklı olabilir, ancak ortak bir payda paylaşıyorlar. Aslında, hepsi sağlam metodolojik eğitime ve işletme yönetiminde başarılı olmak için gereken araçlara dayanır.

Program dili:
  • Italyan

University of Parma için 4 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mayıs 29, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eki 2019
Duration
3 yıl
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eki 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eki 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date