Bachelor in Dance: Dans Akademisi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Programın içeriği

Fontys Dance Academy, genç dans sanatçılarının ve yapımcılarının kendi seslerini ve hareket edebilecekleri yeni manzaralarını bulmasını sağlar. Bu zorlu çalışma alanının sürekli değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek için farklı kelime ve farklı dillerle dans etmemiz gerektiğini biliyoruz, farklı yerlerde farklı dinleyicileri dinleyen kitlelere farklı hikâyeler anlatıyor.130122_34-FO-022707.jpg

Kısa program

Fontys Dance Academy, genç dans sanatçılarına ve yapımcılarına kendi imzasını geliştirme ve kendi performans çalışmalarını oluşturma konusunda eğitim veren 4 yıllık tam zamanlı bir çalışma programı sunmaktadır. Üç amiral gemisi profilimiz: Bağlamda Dans Sanatları, Çağdaş Kent ve Koreografide lisans, öğrencilerin çağdaş dans pratiklerini ve tekniklerini farklı sanat formlarıyla işbirliği içinde yenilikçi, zorlu ve heyecan verici bir performans çalışması yapmak için keşfetmelerini sağlar.

Bizden ne bekliyoruz

Öğrencilerimizi muhteşem bir öğretmen ve koreograf kadrosunun merkezine, olağanüstü eğitim tesislerine, ayrıca Circus ve Mimarlık'tan Görsel Sanatlar ve Müzik'e kadar uzanan 14 diğer sanat okulunun merkezine yerleştiriyoruz. Otantik, meraklı ve ayırt edici dans sanatçıları, bireysel büyüme ve kooperatif keşiflerin eşit şekilde ödüllendirildiği kapsayıcı bir öğrenme ortamında çalışır. Pratik çalışma, çok çeşitli performans ve hareket uygulamalarını içeren kapsamlı ve titiz bir eğitim ve araştırma programı ile desteklenmektedir. Öğrencilerimizi yaratmak, düşünmek ve işbirliği içinde üretmek için eğitiyoruz. Kendi seslerine sahip olan, kendi kariyerlerini sahiplenmeyi başaran ve hem sahne sanatları alanında hem de daha geniş toplumda anlamlı pozisyonlara devam eden dansçı ve dans liderleri oluyorlar.

Sizden ne bekliyoruz

Öğrencilerimiz kendi çalışmalarının yaratıcıları ve icracılarıdır. Ayrıca başkalarının çalışmalarını gerçekleştirir ve anlamlı katkıda bulunurlar. Bir dans sanatçısının ne olduğu konusundaki düşüncelerimize meydan okuyan öğrencileri takdir ediyoruz. Yaratıcı, eğlenceli, kavramsal ve rezonans dansa ilgi duyan, farklı geçmişlerden gelen çok çalışkan, parlak düşünen dansçıları istiyoruz.

Fontys'in eğitim şekli

Bachelor Dance (lisansüstü profiller Tiyatro Dansları Performansı veya Koreografi) için seçmelere katılarak, lisansüstü profillerden birine girmene izin verildi. Birinci sınıf döneminde her iki profil de kısmen ortak bir müfredat paylaşıyor. Buna ek olarak, her profilin belirli bir programı vardır.

Bir akademik yıl, her biri 15 haftalık iki dönemden ve her biri 9 haftalık bir üçüncü dönemden oluşur. Sonuç olarak, her yıl 40 hafta gibi bir süre için çalışmalarınıza aktif olarak katılıyorsunuz.

Müfredatınız 09: 00-19: 00 saatleri arasında planlanmaktadır. Sınıfa devam edersiniz ve bireysel olarak ve takımın bir üyesi olarak atamalar yaparsınız. Her dönemin sonunda, sınavlara girersiniz. Ortalama haftalık iş yükünüz 40 saattir, bunlara 30 iletişim saati dahildir. Haftalık 90 dakikalık pratik sınıfların sayısı 4 teori sınıfının üstünde 15'e eşittir. Bütün bu faaliyetler hem okulun içinde hem de dışında bulunmaktadır. Gösterilere katılmak müfredatın bir parçasıdır.

Neden Fontys'te eğitim görüyorsunuz?

Yenilikçi bir kışkırtıcı olmak istiyorsun. Nihai hedef bir dansçı veya koreograf olarak belirlenmelidir.

Fontys Dance Academy, Fontys School of Fine and Performing Arts'ın (Hollandalı: Fontys Hogeschool voor de Kunsten, FHK) bir parçasıdır ve Tilburg şehir merkezinde yer almaktadır. Bütün sanat okulları aynı çatıyı paylaşıyor. Bu üniversitenin bir bölümü olan akademinizde eğitim görüyorsunuz. Dans disiplini söz konusu olduğunda, Bachelor Dance (Dans Akademisi) dışında dans öğretmeni eğitimi (Dans Öğretmeni Akademisi) vardır. Her iki dans kursu da mesleki kariyer alanıyla yakından bağlantılı mükemmel öğretmenlere sahiptir. Hem bölgesel hem de uluslararası düzeyde çok sayıda ortaklığa sahipler; koçluk ve konut tesisleri birinci sınıf

Nasıl başvurulur?

Kabul hakkında daha fazla bilgi: fontys.edu/danceacademy.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Fontys provides education and research. As a broad-based university, we are the largest public knowledge institute in the southern Netherlands.

Fontys provides education and research. As a broad-based university, we are the largest public knowledge institute in the southern Netherlands. Daha Az
Eindhoven , Tilburg , Venlo + 2 Daha fazla Daha az