Bachelor Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Genel

Program açıklaması

Bu büyük bölüm, öğrencilerin metalik materyal alanlarında bilimsel araştırma, teknolojik gelişme, proses ve ekipman tasarımı, üretim ve işletme ve yönetimi yapabilecekleri temel bilgi birikimine sahip olmak için mühendislik teknolojisi ve yönetiminin gelişmiş yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. inorganik metalik olmayan malzeme.

Öğrenciler, bilimsel araştırma kurumları, tasarım enstitüsü ve büyük ve orta ölçekli işletmelerde metalik materyal ve inorganik metal olmayan materyalin tasarım, araştırma, imalat, kalite kontrol ve analizi, yeni malzeme ve yeni zanaat ve araştırma geliştirme çalışmaları yapabilirler. Mezun olduktan sonra işletmeler.

Bu ana daldaki öğrenciler, metalik malzemenin ve inorganik metalik olmayan malzemenin temel teorilerini ve üretim sürecini; dokular, yapı, performans ve işleme teknolojisi arasındaki ilişkiyi geliştirmek ve malzeme tasarımı, modifikasyonu, test ve yeni ürünler, yeni teknikler ve yeni ekipman geliştirme yeteneği kazanmak.

Müfredat Gereksinimi

Mezunların Gerekli Bilgi ve Becerileri:

 1. Sağlam bir doğa bilimi, iyi temel ve hümanist ve sosyal bilimler kalitesi;
 2. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Hazırlama İlke ve Teknolojisi, Malzeme Yapısı ve Mülkiyet ve Malzeme Testi ve Kontrol Metodunun temel teorilerini sistematik bir şekilde öğrenmek;
 3. Malzeme kalıplama ve işleme ve teknolojik ekonomik yönetim konusunda profesyonel bilgiye;
 4. Makine, elektrik ve elektronik teknolojisi ile bilgisayar uygulamalarının temel bilgi ve becerisine sahip olmak.
 5. Bu mesleki alanda belirli yönlerin mesleki tekniklerini bilir ve bu konunun öncü ve gelişim trendini bilir.
 6. Kendi kendine çalışma, güçlü bir yenilik hissi ve yüksek kapsamlı kalite kabiliyetine sahip olmak.

Ana yemek:

Fiziksel Kimya, Tanımlayıcı Geometri ve Mühendislik Grafikleri, Temel Mekanik Tasarım, Mühendislik Mekaniği, CAD / CAM Vakfı, Malzeme Bilimi Vakfı, Malzeme Mühendisliği Vakfı, Demir-Çelik Malzemeleri, Katı Hal Faz İletimi, Malzeme Teknolojisi, Malzemelerin Mekanik Özellikleri, Fiziksel Özellikler Malzemelerin Test Yöntemleri, Malzeme Hazırlamaları, Demir Dışı Metal Malzemeleri vb.

Başvuru Şartı

 1. HSK 4 seviyesi.
 2. Noter tasdikli en yüksek diploma (fotokopi): Prospektif diploma sahibi kazananlar, mevcut okul tarafından öğrenci statüsüne ilişkin resmi delillerini sunmalıdır. Çince veya İngilizce dışındaki dillerdeki belgelerde noter tasdikli Çince veya İngilizce çeviriler eklenmelidir.

Uygulama Materyalleri

 • Pasaportun ilk 10 sayfasının kopyası,
 • Lise mezuniyet belgesinin veya transkriptinin bir kopyası,
 • Sponsorun banka hesap özetinin yeni bir kaydı,
 • Sponsorluk mektubu,
 • Başvuru formu (doldurulmuş).
Son Güncelleme Nis 2019

Okul Hakkında

Founded in 1951, Liaoning University of Technology (LUT) is a provincial university of higher learning. It is a multifaceted university with engineering as its specialty, as well as offering instructi ... Devamını oku

Founded in 1951, Liaoning University of Technology (LUT) is a provincial university of higher learning. It is a multifaceted university with engineering as its specialty, as well as offering instruction in science, liberal arts, economics, and management studies. Presently it serves over 18,000 undergraduates and 578 postgraduates. Daha Az