Girişimcilikte bir uzmanlık ile İşletme Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

Dereceye Genel Bakış

Girişimcilikte bir uzmanlık alanı olan AUS İşletme Lisansı, teorik öğrenmeyi, günlük olarak işletmeleri etkileyen kilit konulardaki becerileri ve becerileri anlamalarını sağlamak için ilgili, gerçek dünyadaki işletme problemlerini birleştirir. Uyarlanmış kurs çalışması ve öğrenci merkezli yaklaşım, AUS işletme derecesini birbirinden ayırdı. Bu programın amacı, öğrencilere kariyerlerini başlatmak veya sürekli değişen bir iş ortamında girişimciliği sürdürmek için öğrenilen bilgilerden ve edinilen becerilerden güven vermektir.

Neden İsviçre
 • Dünyanın en yenilikçi ülkesi 2017
 • "İsviçre, yedinci yıl üst üste sıralamasında lider"
 • "Küresel İnovasyon Endeksi İsviçre’nde ilk 10, GII’de yedinci yıl üst üste GII’de 1 numara kazandı. 2011’den bu yana en üst sıralarda yer aldı. Bilgi ve teknoloji, 2012'den bu yana sütunu çıktı "
 • İsviçre'deki Girişim Sermayesi için Canton de Vaud 1 Numara
 • Yatırım yapılan yatırımın yarısından fazlası bu kantona aktı. Vaud tabanlı start-up'lar 460 milyon CHF'den fazla üretildi

Neden bir AUS derecesi

Küçük Sınıflar

AUS'un nihai öğrenci deneyimine olan bağlılığı, küçük sınıf boyutlarını garanti etmek için doğru sayıda fakülte üyesini ve daha sonra sınıf içindeki ve dışındaki öğrencilere kişisel desteği içerir. Küçük sınıflar, öğrenmeye liderlik eden profesörün yanı sıra çeşitli mesleki ve kültürel geçmişe sahip diğer öğrencilere de tam katılım sağlar.

Özel tasarlanmış,

AUS, günümüz piyasasıyla ilgili olan pratik ve teorik kurslarla birlikte özel bir eğitim sunmaktadır. En son iş konularına öncelik veren, AUS'ta yüksek motivasyonlu ve hırslı personel ve yönetim, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için birebir çalışarak akademik ve kişisel gelişimine adanmıştır.

Gerçek Dünyayla İlgili Bilgiler

EBSCO, ProQuest, Financial Times ve diğer hizmetler gibi çeşitli veritabanlarına tam erişim, kampüs içinde ve dışında, akademik ve endüstri uzmanlarına erişimin yanı sıra, kariyerinizin ilerlemesini en üst seviyeye çıkarmak için mevcut araştırma ve profesyonel uygulamaların oluşturduğu bir müfredatla kullanılabilir.

İsviçre merkezli uluslararası, çok kültürlü bir ortam olan AUS, Cenevre Gölü'nün güzel kıyılarında La Tour-de-Peilz'de bulunan İsviçre'nin önde gelen işletme üniversitelerinden biridir ve Nestlé, Hublot, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi kampüse kolayca ulaşılabilecek bir mesafede.

Pratik ve İlgili

Teori ile pratik deneyimi birleştiren bir kariyer yolu organizasyonu olan AUS, öğrencilerinin eğitimine ve gelişimine kendini adayarak, kendilerine en uygun kariyer yolunu bulmalarını sağlar.

Uluslararası tanınma

AUS'un uluslararası alanda tanınmış ve güçlü yerel kuruluşlar tarafından desteklenmesi, öğrencilerine kaliteli eğitim güvencesi sağlar. ABD merkezli Uluslararası Ticari Eğitim Akreditasyon Konseyi (IABCE) ve Avrupa Ticari Eğitim Konseyi (ECBE) de dahil olmak üzere birçok akreditasyon kurumu tarafından bir üniversite olarak tanınmaktadır. Ayrıca İsviçre-Amerikan Ticaret Odası FSEP - Fédération Suisse des Ecoles Privées, AVDEP - Association Vaudoise des Ecoles Privées ve Promove'ye ait.

Ne öğreneceksin

Başarılı olmanız için gereken becerileri kazanmak.

Girişimci olmak için bilgi edinme isteği bu kuşak öğrencinin önemli bir özelliğidir. Ayrıca, bir S'nin ortalama ömrü

Öğretmenlerimiz girişimci olarak eski başlangıç yaratıcıları olarak ya da yerel ve uluslararası başlangıç hızlandırıcılarında ve çokuluslu şirketlerde koçluk başlangıçlarında koçluk yapıyorlar.

Derecesi beş temel ders ile başlar. Bunları, öğrencilere finans, ekonomi, pazarlama ve girişimcilik gibi iş temellerini sağlam bir şekilde kavrayabilen temel dersler takip eder. Öğrenciler derecelerine göre uyarlamak için güncel dersler seçebilirler

Derecesi almak için öğrencilerin tamamlamaları gerekir:
 • 5 temel modül / kurs
 • 24 temel modüller / kurslar
 • 12 uzman modül / kurs
 • Staj veya Bitirme Projesi

Kurslar, öğrenci istekleri ve fakülte kullanılabilirliğine bağlı olarak yönetim tarafından seçilir ve ekonomi, işletme, hukuk ve pazarlama ilkeleri gibi konuları içerir. En kapsamlı ve güncel bilgiler için kurs web sayfalarımızı düzenli olarak kontrol edin.

Neden AUS?

Üniversitenin odak noktası, becerilerinizi geliştirmek ve bir girişimci olarak başarılı olmanız için kendinize olan güven ve tutumu kazanmada size eşlik ediyor.

Bu, her öğrencinin çalışmaları boyunca projelerini geliştirmesini sağlamak ve öğretmen ve uzmanlardan geri bildirim almak, Öğrenci Sandbox ve İşletme Laboratuarlarını teşvik etmek suretiyle gerçekleştirilecektir.

Program Yalın Başlangıç Yaklaşımı, Başarıyla İnovasyon, Girişimci Finans ve Kalabalık Fonu, Başlangıçlarınızı Pitching gibi dersleri içerecektir.

İlgili kurslar:

 • Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme
 • Yeni Girişim Finansmanı
 • Girişimcilik ve İnovasyon
 • Halkla İlişkiler ve Ağ Becerileri
 • Yaratıcılık Psikolojisi
 • İşletmelerde Liderlik
 • Liderlik ve Takım Oluşturma
 • Karar verme

Akademik Takvim

Akademik yıl genellikle Eylül ayında başlar ve Temmuz ayında bu dönem boyunca üç akademik dönem (Güz, Kış ve Bahar) ile biter. Her dönem on bir haftalık çalışma ve bir haftalık sınav dahildir. Sınav dönemleri genellikle her bir terimin ortasında ve sonunda gerçekleşir. Tatil dönemleri genellikle Aralık ve Bahar aylarında gerçekleşir. Uzun yaz tatili, temmuz / ağustos aylarında.

Dönem Tarihleri

Güz Dönemi
 • Kurslar: Eylül - Aralık
 • Tatiller: Kış Tatili: 4 hafta
Kış Dönemi
 • Kurslar: Ocak - Mart
 • Tatiller: Bahar Tatili: 2 hafta
Bahar Dönemi
 • Kurslar: Nisan - Temmuz
 • Tatiller: Yaz Tatili: 10 hafta

Lisans Derecesi Koşulları

American University in Switzerland AUS American University in Switzerland BSBA derecesinin alınması ancak aşağıdaki şartları tamamladıktan sonra izlenir:

 • Akademik kredi gereksinimleri;
 • Akademik performans gereksinimleri (Toplam 2.0 not ortalaması);
 • Devam gereklilikleri ve ikamet gereklilikleri.

Ayrıca, tüm ödenmemiş hesapların mezuniyetten önce idare ile karara bağlanması gerekir.

Kredilerin Aktarılması

AUS programları için geçerli olan kurslar için transfer kredileri diğer tanınmış yüksekokullardan ve üniversitelerden kabul edilebilir. Lise düzeyinde elde edilen Gelişmiş Yerleştirme (AP) kredileri bir lisans programına uygulanabilir. Transfer kredisi yalnızca bir C (% 75) veya daha yüksek not için verilebilir. Mezun olan tüm öğrenciler, AUS'de Akademik Kredi şartlarının en az yarısını tamamlamalıdır.

Nasıl Başvurulur?

American University in Switzerland tamamlanan başvuruları değerlendirecek ve karar verildikten sonra makul bir süre içinde başvuru sahipleriyle irtibata geçecektir. Bununla birlikte, AUS'ye giriş sınırlı sayıda kayda tabidir; Bu nedenle, tüm nitelikli başvuru sahiplerinin her zaman kabul edilmemesi mümkündür. Bu gibi durumlarda, İsviçre Amerikan Üniversitesi en güçlü niteliklere ve potansiyele sahip olanları kabul eder.

Tüm başvuru sahipleri, belirli bir çalışma alanındaki başarı potansiyellerini işaret eden mükemmel bir akademik kayıt göstermeli ve aşağıdaki AUS giriş prosedürlerini tamamlamalıdır.

Giriş koşulları

Lisans programına giriş yapmak, tanınmış bir kurumdan lise düzeyinde mezuniyet ve mezuniyet gerektirir. AUS, bir adayın minimum program gerekliliklerini karşıladığını belirlemek için bir veya daha fazla giriş sınavı yapabilirken, AUS işletme yönetiminin bazı temellerini kaçıran öğrenciler için ek hazırlık kursları isteyebilir.

Kabul şartları

Tüm başvuru sahipleri için başvuru şartları, doldurulmuş başvuru formunu ve aşağıda listelenen belgelere ek olarak ödenecek ücretleri içerir. Başvuru sahibi, bir kurs başlamadan önce bu belgelerin AUS İşletme Okulu'na zamanında gönderilmesini sağlamalıdır.

 • Başvuru Formu İste
 • Tamamlanmış ve imzalanmış başvuru formunu gönderin
 • Fotoğraflar: Altı (6) pasaport boyutunda fotoğrafın, AUS'ye gönderilen başvuru formuna dahil edilmesi gerekir. Bu fotoğrafların çoğu yerel makamlar ve öğrenci vizesi için gerekli.
 • Öneriler: Başvuranın geçmiş performansına aşina olan eğitmenlerden veya işverenlerden gizli iki (2) tavsiye mektubu doğrudan AUS'a gönderilmelidir. İngilizce olmayan tüm mektuplar için da onaylı çeviriler sunulmalıdır.
 • Özgeçmiş veya Özgeçmiş: Başvuranın güçlü yönlerini ve başarılarını içeren kısa bir yazılı ifade. Kişisel bilgileri, eğitimi, iş deneyimini, diğer nitelikleri ve kariyer beklentilerini ekleyin.
 • Transkriptler: Başvuru sahipleri, son beş (5) yılda orta veya üniversite seviyesindeki kurumlarda yapılan tüm akademik çalışmalar için resmi transkript sunmalıdır. Transkriptler doğrudan kurumlar tarafından AUS'ye gönderilmelidir. İngilizce olmayan tüm belgeler için de onaylı çeviriler sunulmalıdır.
 • Motivasyon Mektubu: Makale veya motivasyon mektubu en az 500 kelime uzunluğunda olmalıdır. Akademik gelişiminizin öyküsünü ve birinci şahıs anlatımında edindiğiniz diğer iş deneyimlerini anlatmalısınız. Başvuru nedenlerinizi ve AUS'un mevcut kariyer hedeflerinizi daha da iyileştirmesini nasıl beklediğinizi açıklamalısınız.
 • Dil Yeterliliği: Yeterlilik normal olarak, öğrenciler aşağıdaki koşullardan herhangi birini tamamladıysa tanınır:
  • a. Tek eğitim dilinin İngilizce olduğu bir kurumda en az üç tam yıl süren okula devam
  • b. Uluslararası Bakalorya (IB) 'da Standart seviye ya da üstü seviyenin elde edilmesi.
 • Bu koşullardan hiçbiri geçerli değilse, aşağıdakilerden birine uygun puanı alarak İngilizce dilindeki yeterlilik kanıtı sağlanmalıdır:
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavında (TOEFL) en az 550 puan. Uluslararası İngilizce Test Sisteminde (IELTS) en az 6.0 puan.
 • Bir başvuru kabul sürecinde dikkate alınması için bu öğelerin tümünü içermelidir.
Başvuru Tarihleri

AUS, tamamlanmış başvuru materyallerinin yanı sıra tüm akademik kayıtların ve geçerli ücretin, AUS tarafından görev süresinin başlamasından en az 10 hafta önce alınmasını şart koşan bir kabul esasına göre çalışır. Kabul edilirse, resmi bir Kabul Mektubu ve kayıt için bir davet alacaksınız. Şu anda, dosyanızı tamamlamak için vermeniz gereken ek bilgiler de size bildirilecektir. Öğrenim ve ödenecek ücretlerin ödeme planı Kabul Mektubu içinde gönderilen Teklif Mektubunda belirtilmiştir.

Öğrenim Ücretleri

 • 3 Yıllık Program
 • Kayıt Ücreti: 3.500 CHF
 • 1. Yıl Öğrenim: 24.000 CHF
 • 2. Sınıf Öğrencisi: 24.000 CHF
 • 3. Sınıf Öğrenim: 24.000 CHF
 • Toplam: 75,500 CHF

* Tüm fiyatlar İsviçre Frangı (CHF) cinsindendir.

* Öğrenim ve harçlar önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir tabi olabilir

Öğrenim ücretleri tarafından karşılanmayan ve ayrı olarak muhasebeleştirilmesi gereken öğrenciler tarafından bir takım ek masraflar beklenmelidir. Ek masraflar şunları içerebilir:

 • Sağlık Sigortası
 • Konaklama
 • taşımacılık
 • Sosyal etkinlikler / geziler
 • Fotokopi maliyetleri

Tüm ücretler CHF (İsviçre Frangı) cinsindendir. AUS - American University in Switzerland özel bir kurum olduğundan, tüm öğrenciler milliyetten bağımsız olarak aynı ücretleri öderler. Ücretler zaman zaman gözden geçirilir ve listelenenlerden değişebilir.

Üniversite gerekli değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Nasıl ödenir

Vize başvuru işleminden önce başvuru ve kayıt ücretleri ödenmelidir. Öğrenim ücretleri, akademik programın başlama tarihinden en az iki hafta önce ödenmelidir. Ödeme yapılmazsa, ödeme yapılana kadar derslere kayıt olamaz ve dersleri başlatamazsınız. Ödemeler banka havalesiyle veya şahsen yapılabilir. Tam ödeme alınana kadar bir öğrenci tam olarak kaydedilmeyecektir. Ödeme yapılmaması durumunda öğrenim ve hizmetler geri çekilebilir.

Geri ödeme politikası

Bir çalışma programına başlarsanız ve ardından geri çekilmek isterseniz, İdareye yazılı olarak bildirmeniz gerekir. Herhangi bir geri ödeme, geri ödeme politikamıza göre yapılacaktır.

Not: Bu işlem birkaç ay sürebilir.

Burslar

AUS, eğitiminizde size yardımcı olmak için çok sayıda burs ve burs sunmaktadır. Daha fazla bilgi doğrudan Yönetim ekibimizden toplanabilir.

Kariyer fırsatları

 • Kendi girişiminizi kurma: Girişimcilikle ilgili kurslar, kendi şirketlerini kurma hayallerini sürdürmek isteyen öğrencilere ilham veriyor. Kapsamlı AUS ağı ayrıca, öğrencilerin fikirlerini başarılı bir şekilde uygulayabilmek için ihtiyaç duyacakları doğru bağlantıları sağlayacaktır.
 • Yeni başlayanlara katılmak: Girişimcilikte uzmanlık derecesi olan AUS derecesi, öğrencileri mevcut yeni girişimlere katılmak için ihtiyaç duyacakları araç, beceri ve ağ ile hazırlar.
 • İş danışmanı: Pratik tecrübeyle karıştırılan kurslar, öğrencilerin pazardaki boşlukları daha iyi tanımasına ve işletmelerin gelişmesine yardımcı olabilecekleri araçları ve becerileri sağlamayı amaçlar.
 • Satışta Çalışma: Satış elemanları, bir işletmenin ürünlerini satan kilit kişilerdir. Herhangi bir şirketi temsil etmeniz ve yönetmeniz için ihtiyaç duyacağınız becerileri size sunarız.
 • Ve daha fazlası.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Preparing you for the business of tomorrow, the American University in Switzerland is one of Switzerland’s leading international business universities situated in La Tour-de-Peilz on the beautiful sho ... Devamını oku

Preparing you for the business of tomorrow, the American University in Switzerland is one of Switzerland’s leading international business universities situated in La Tour-de-Peilz on the beautiful shores of Lake Geneva close to the Olympic Capital Lausanne, and Geneva, the center for diplomacy. Throughout its 45-year history, AUS has prepared international business students with the knowledge, tools, and training of today to be a positive contributor to the general management of any business organization of tomorrow. Offering tailored education in an international and multicultural environment, with practical and theoretical courses, which are relevant for today’s market, AUS has a new, dynamic and ambitious staff providing a personal approach – both in the classroom and outside of the school – for all students. Daha Az