Topluluklarda ve Bölgelerde Gelişim Lisansı

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

tanıtım

Toplulukların ve Bölgelerin Geliştirilmesinde Lisans, insan ve sosyal bilimlerdeki teorik dersleri, aksiyona bağlılık için hazırlanan kurslar, pratik atölyeler ve stajlarla birleştiren çok disiplinli bir eğitim sunmaktadır.

Nüfusun yaşlanması, küreselleşme, iklim değişikliği, kentsel yayılma, kırsal dönüşümler, demokrasi, bilgi ekonomisinin büyümesi, sosyal eşitsizlikler ve kültürel çoğulculuk ve yaşam biçimleri Bunlar, uygulamalı sosyal bilimler eğitiminde ele alınan sosyal değişim ajanlarının karşılaştığı gerçeklerdir.

Program, toplumların ve bölgelerin kalkınmasını etkileyen güncel sosyal gerçeklerin bilgisini ve eleştirel bir anlayışını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

hedefleri

Toplumların ve bölgelerin gelişme durumlarını etkileyen çağdaş sosyal gerçeklikler hakkında bilgi ve anlayış geliştirmek.

Çeşitli sosyal bilimler disiplinlerini kullanan disiplinlerarası bir eğitim

Toplumların ve bölgelerin gelişimi birkaç sosyal bilim disiplini içerir: antropoloji, sosyoloji, coğrafya, siyaset bilimi, ekonomi, tarih.

Kurslar, incelenen gerçekliklerin eksiksiz ve eleştirel bir perspektifine sahip olmak için, sosyal ve bölgesel risklere bu farklı bakış açılarından yaklaşılmasını mümkün kılmaktadır.

Şirketlerin ve Bölgelerin Geliştirilmesindeki Bakalorya, yönetim, etik, uygulama ortamlarına giriş ve stajyerlik tecrübesiyle işgücü piyasasına girişi kolaylaştırır. Dersi tamamlamak için, öğrenci diğer UQAR zenginleştirme kurslarını da seçebilir.

Daha iyi hareket etmek için toplumdaki yaşamı daha iyi anlama fırsatı

Toplumların ve Bölgelerin Gelişimindeki Bakalorya, vatandaşların istekleriyle etkileşime girme, somut durumları analiz etme ve sosyal sorunların çözülmesine yardımcı olma fırsatı sunar.

Toplum fenomenini anlamak, sosyal inovasyonu teşvik etmek ve ortak harekete rehberlik etmek için güvenilir bilgi üretmek için teoriler seferber edilmiştir. Tarihsel veya felsefi bir bakış açısı almak da mevcut sorunları, olayların önemini ve devam eden değişikliklerin sonuçlarını netleştirmek için uygundur.

Alanda pratik yaparak öğrenme

Bekarların şirket ve bölgelerin gelişim derecesindeki pedagojik formülleri iki ilkeye dayanır:

 • gerçek durumların analizi, farklı disiplinlerin başarılarını bütünleştirmede ilerlemenin en iyi yoludur;
 • Bir sonraki adım, ona ilham verebilecek sosyal gelişim profesyonellerine ulaşmak, uygulamanın talepleri hakkındaki farkındalığını arttırmak ve katılım fırsatlarına ilgisini çekmek.

Öğrenciler birçok geliştirme uzmanı ile yapılan birkaç toplantıdan ve organizasyonları, etkinlikleri ve saha gezilerini ziyaret ederek onları geniş bir yelpazedeki olası alanlara tanıtarak yararlanırlar.126565_rsz_adobestock_250661602.jpg

Somut bir bağlamda edinilen bilgileri uygulamak için staj

Topluluklar ve Bölgelerdeki Gelişim Lisansı, gelişim ve değişimin aracı olmak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmak isteyen kuruluşlarda kredili stajlar içerir.

Bir profesörün ve seçilen örgütün nezaretinde, bu kurslar teorik, eleştirel ve metodolojik boyutları birleştirerek tam bir araştırma yaklaşımının gerçekleştirilmesi için edinilen bilgileri uygulama fırsatı sunar.

Bu süreç aynı zamanda bir araştırma raporu yazmayı ve sonuçları müşteri kuruluşuna sunmayı içerir. Set eğitim ortamında uygulanmayı amaçlamaktadır.

Staj yurtdışında da yapılabilir.

Çok çeşitli profesyonel alanlarda arzu edilen beceriler

Kamu ve özel kuruluşların, hükümetlerin ve vatandaşların gruplarının, toplulukların ve bölgelerin kalkınmasında farklı ölçeklerde çalışanların kısaca karşılaştığı zorlukları ele almak için yaratıcı ve titiz beyinler aranır.

Ana işverenler

Bir sosyal analist olarak, BScD mezunu, sosyal kurumlarda hizmetlerini bir kalkınma görevlisi ya da uygulamalı sosyal bilimlerde çeşitli devlet kurumlarında danışman olarak sunmasını sağlayan bir geçmişe sahiptir. planlama, perspektif açısından bölgeleri ve popülasyonları etkileyen sosyal olaylarla ilgili projeleri veya girişimleri koordine eden topluluk, yerel ve bölgesel.

Topluluklar ve Bölgelerdeki Gelişim Lisans Mezunları için ana işverenler, ister kamu sektörü ister özel sektörden olsunlar gibi yerel ve bölgesel kalkınma örgütleridir:

 • Toplumsal Kalkınma Yardım Şirketleri (CFDC'ler);
 • bölgesel danışma ve kalkınma konseyleri (CRCD);
 • Bölgesel Çevre Konseyleri (CRE);
 • bölgesel ilçe belediyeleri (RCM'ler);
 • kar amacı gütmeyen kuruluşlar (sosyal ekonomi, çevre, sosyal içerme, vb.);
 • belediye;
 • kamu hizmeti;
 • araştırma kuruluşları;

Ana işler

Topluluk ve Bölgelerde Gelişim Lisans Mezunları için mevcut ana işler şunlardır:

 • geliştirme görevlisi;
 • araştırma görevlisi;
 • proje yöneticisi;
 • koordinasyon görevlisi;
 • topluluk aracısı;
 • turist geliştirme acentası;
 • geliştirme danışmanı;

Doktora devam etme imkanı

Şirket ve bölgelerin gelişiminde lisans derecesine sahip olan mezunlar, bölgesel gelişimde yüksek lisans derecesine (bellekle veya testle), bölgesel ve bölgesel gelişimde DESS ve bölgesel gelişimde doktora derecelerine ilerlemelerine devam edebilirler.

Ayrıca aşağıdaki alanlarda UQAR lisansüstü programlarına da erişebilirler:

 • etik;
 • proje yönetimi;
 • işyerinde insan yönetimi.

Öğrencilere kendini adamış profesörlerden oluşan bir ekip

Sınırlı sınıf dersleri, profesörlerle ve öğrenciler arasındaki alışverişi kolaylaştırırken, öğrenci projelerinin gerçekleştirilmesine elverişli bir ortam yaratmaktadır.

Farklı fakülte ekibi, Quebec, bölgelerinde ve uluslararası alanda gelişimi anlamaya ve desteklemeye adanmış araştırma projeleri yürütmektedir.

Bu profesörlerin mevcudiyeti ve dikkate değer denetimleri, çalışmaların başarısını desteklemektedir.

Yurt dışında kalmak için birçok fırsat

UQAR , faydalı bir kültürel deneyim yaşarken bilgilerini geliştirmek için motive olmuş öğrencilere yurtdışında kalmak için birçok fırsat sunar. Bu konaklamalar bir değişim programı, pratik staj veya araştırma süresi şeklinde olabilir. Birkaç fon kaynağı da mevcuttur.

Batı Katolik Üniversitesi ile Çift Derece Anlaşması (Fransa)

Eğitimlerinin bir parçası olarak, öğrenciler bu anlaşmadan yararlanarak, şirketlerin ve bölgelerin geliştirilmesinde lisans derecelerine sahip olmalarına ek olarak, beşeri ve sosyal bilimlerde, sosyal bilimlerde, derslerde lisans derecesine sahip olmalarını sağladılar. Uygulamalı Sosyoloji ve Etnoloji Université Catholique de l'Ouest, Angers Kampüsü, Fransa.

Kabul şartları

Üniversite üssü

Diploma Üniversite Çalışmaları (DCS) veya eşdeğeri tutun.

Fransızca dil becerileri: Ek olarak, "Fransızca lisansı politikası" kriterlerine göre Fransızca'da yeterlilik gösteremeyen bir adayın kurumsal sınavına sunması gerekecektir. Fransız, bu etki için bir çağrı aldı. Sınavın başarısız olması durumunda, fonksiyonel bir Fransızca kursunun başarılı bir şekilde tamamlanması zorunlu olacak ve bu derse kayıt yaptırmak bir sonraki dönemde zorunludur.

Temel deneyim

Uygun görülen bilgi ve tecrübe sahibi olmak, uygun görmektedir. Bu durumda, adayın seçim komitesinin üyelerine bir üniversite lisans programı yürütmesi için gereken bilgiye sahip olduğunu göstermesi gerekecektir.

Fransızca dil becerileri: Ek olarak, "Fransızca lisansı politikası" kriterlerine göre Fransızca'da yeterlilik gösteremeyen bir adayın kurumsal sınavına sunması gerekecektir. Fransız, bu etki için bir çağrı aldı. Sınavın başarısız olması durumunda, fonksiyonel bir Fransızca kursunun başarılı bir şekilde tamamlanması zorunlu olacak ve bu derse kayıt yaptırmak bir sonraki dönemde zorunludur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La comp ... Devamını oku

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La composition des axes d'excellence en recherche de l'UQAR- les sciences de la mer, le développement régional et la nordicité- reflète cette réalité distinctive. https://uqar.ca/nouvelles/uqar-info/3088-l-uqar-se-demarque-en-recherche-parmi-les-meilleures-universites-au-canada Daha Az
Rimouski , Levis + 1 Daha fazla Daha az