BSc Ekonomi ve Yönetim

Genel

8 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

  • Çalışma Şekli: Tam Zamanlı Çalışma
  • Çalışma Süresi: 3 yıl (6 yarıyıl)
  • Giriş Sınavları: Matematik testi ve İngilizce dil sınavı.

Lisans derecesi eğitim dalı Ekonomi ve Yönetim, bu geniş profesyonel alanla ilgilenenler için bir çalışma alanı sunar. Çalışma alanı, disiplinler arası ekonomik ve yönetsel disiplinlerin temelleri, nicel yöntemler, BİT ve sosyal bilimler disiplinleri kullanılarak tasarlanmaktadır.

Bu çalışmanın amacı, ulusal ve uluslararası işgücü piyasası sınırları dahilinde ekonomik, yönetsel, girişimci, yönetim ve diğer alan ve faaliyetlere yönelik mezunların pratik olarak hazırlanmasını sağlamaktır. Örneğin, orta düzey yönetimde idari görevlerin yerine getirilmesi için. Devlet ya da toplumsal kurumların çeşitli türleri, ekonominin tüm temel sektörlerinin organizasyonlarındaki pozisyonlar için, girişimcilik faaliyetleri için (uygun), hem ulusal hem de uluslararası kuruluşlar ve kurumlardaki pozisyonlar için, özel topluluklara ya da kar amacı gütmeyen sektör.

Mezunlar, genel ekonomi, yönetim teorisi, kamu sektörü ekonomisinden teorik ve pratik bilgiler, firma ekonomisi, finans, kredi yönetimi, defter tutma gibi ileri düzey bilgiler edinirler. Üretim, hizmet, ticaret, devlet idaresi, finans sektörü ve sigortacılık alanındaki faaliyetlere karşılık gelen teori, kavram ve yöntemleri anlarlar.

Devlet Final Sınavı, Genel Ekonomi, Yönetimin Temelleri, Kantitatif Yöntemler olmak üzere üç karmaşık konudan oluşmaktadır.

Lisans derecesi çalışma dalının mezunları Ekonomi ve İşletme, başvurularını yüksek lisans derecesinin ilgili bölümlerinden birine teslim ederler veya uygulama için ayrılırlar. Uygulamada kazandıkları bilgilerden bağımsız olarak, operasyonel ve orta düzey yönetim alanında yaratıcı ekip üyeleri olarak küçük ve orta seviye şirketler düzeyinde görevlerin yerine getirilmesi sırasında pratik faaliyetlerde bulunma yeteneğine sahiptirler. Hizmet işletmelerinde, proje ve danışmanlık kuruluşlarında, işleme sektörü işletmelerinde, finansal kurumlarda ve yetkililerde iş bulurlar. Uygulamaya hazırlık seviyelerinin iyi olduğu, yayınlanan Üniversite mezunlarının işsizlik düzeyine ilişkin araştırma sonuçlarıyla kanıtlanmıştır, FEM CULS mezunlarının en düşük değerlerden birinin bildirildiği (HN'deki% 1.4) .

106063_Sloup-030.jpg

Hazırlık Profesyonel ve Dil Kursları (PPL, CŽV)

Uluslararası İlişkiler Ofisi FEM CULS Prag, İngilizce olarak verilen akredite lisans ve yüksek lisans programlarında çalışmalara yol açan bir buçuk yıllık kurslar sunmaktadır. PPL'de çalışılacak giriş sınavı yoktur.

İngilizce olarak verilen akredite lisans programlarına çalışmalara yönlendiren PPL kurslarına kabul için gerekli belgeler:

  • Pasaport taraması
  • Lise bitirme sertifikasının bir kopyası (orijinali İngilizce değilse, çıkış sertifikanızın onaylı İngilizce çevirisi gereklidir)
  • Ortaokulda veya son 4 yılda alınan her dersin saatlerinin tahsisi ile birlikte İngilizce liseden alınan kayıtların transkriptinin bir kopyası
  • İngilizce dil sınavının sonuçları (TOEIC, TOEFL, IELTS veya diğer) - en az 2 yıl boyunca tam zamanlı İngilizce eğitim aldıysanız gerekli değildir
  • DHL + vize başvurusunda bulunacağınız şehrin adı için iletişim adresi ve telefon numarası
  • Kısa bir özgeçmiş
  • Tüm başvuru sahipleri çevrimiçi başvuru formunu doldurmalıdır.

Son Güncelleme Eyl 2020

Okul Hakkında

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Re ... Devamını oku

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Republic. Daha Az