BSc (Hons) Muhasebe

Genel

Program açıklaması

Muhasebe derece kurslarımız, en son araştırmalarla bilgilendirilen öğretim ile birinci sınıf bir üne sahiptir.

Yeminli mali müşavir olarak bir kariyere hazırlanın - muhasebe teorisi ve pratiğinin çalışmasını bütünleştirin ve profesyonel muhasebe yeterliliklerinden önemli muafiyetler kazanın.

Aşağıdaki kurslar mevcuttur:

derece ünvanı

süre

UCAS kodu

BSc (Hons) Muhasebe

3 veya 4 yıl

N400

Endüstriyel / Mesleki Deneyime Sahip BSc (Hons) Muhasebe

3 veya 4 yıl

N401

Endüstriyel / Profesyonel Deneyimli BSc (Hons) İşletme Muhasebesi - PwC ile ortaklaşa

3 veya 4 yıl

? Cl N403

BSc (Hons) Muhasebe derecemiz, İngiltere ve Galler'deki (ICAEW) Lisans Ortaklığı Programının (UPP) Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü'nün bir parçasıdır ve yeminli muhasebe statüsüne hızlı bir yol sağlar. Öğrenciler, Birleşik Krallık içinde ve dışında bir dizi şirkette tam yıl işe yerleştirme başvurusunda bulunabilirler.

Alternatif olarak, yeni BSc (Hons) İşletme Muhasebe derecemiz Manchester Üniversitesi, PwC ve ICAEW arasındaki bir işbirliğidir. Bu yeni 'Uçan Başlangıç' derecesi, akademik çalışma, entegre profesyonel çalışma yerleşimleri ve ICAEW Yeminli Mali Müşavir kalifikasyonu ACA'ya doğru ilerlemeyi birleştiriyor. PwC'nin denetim departmanındaki yerleşimler, programın 2 ila 4. yıllarında İngiltere genelinde gerçekleşir.

Kurs önemli

  • Kooperatif Grubu, HM, Hazine, KPMG, İskoç Hükümeti, PwC ve HM Gelir ve Gümrük gibi organizasyonlar için gerçek dünyadaki projeler üzerinde çalışın.
  • PwC ile ortaklaşa ve entegre ücretli iş yerleştirmeleri içeren yeni 'Flying Start' derecesi.
  • Üç ana muhasebe kuruluşu olan ICAEW, CIMA ve ACCA ile güçlü bağlantılar.

128191_photo-1450101499163-c8848c66ca85.jpgHelloquence / Unsplash

Ne okuyacağım?

İki dereceli programlar hem ders içeriği hem de yerleştirme bileşenlerinin doğası bakımından farklıdır. BSc Muhasebe öğrencileri kampüste iki yıl eğitim alacak, isteğe bağlı bir tam yıl işe yerleştirme (çok çeşitli şirketler tarafından sunulan) tamamlamak ve son eğitim yılı için Manchester dönecektir. BSc İşletme Muhasebe öğrencileri, 2. , 3. ve son yıllarında PwC'de daha kısa iş yerleştirmeleri tamamlar ve çekirdek ve isteğe bağlı ders birimleri açısından farklı bir ders yapısı takip ederler.

Her iki programın kurs yapılarının tüm ayrıntıları için lütfen web sitemizi ziyaret edin:

Öğrencilerimiz ne söylüyor?

“Ernst & Young'da bir endüstri yerleşimi için bir yıl ayırmak, mevcut bilgi ve becerilerimi uygulamaya koymama izin verdi. Birden fazla yeni beceri edindim ve 'ticaretin sırlarını' öğrendim. Bu bana uzun vadede yapmak istediğim işin türü hakkında daha fazla netlik ve güven verdi. En önemlisi, yerleştirme yapmak rekabetçi bir iş piyasasında istihdam beklentilerimi büyük ölçüde artırdı. ”

Asma Wali, BSc (Hons) Muhasebe derecesi sırasında Sahtekarlık Soruşturma ve Anlaşmazlık Hizmetlerinde Ernst & Young'a yerleştirildi - şimdi Alexander Mann Solutions için çalışıyor

“BSc Muhasebesi diğer derslerden farklıydı, çünkü 200 üzerinden sadece bir öğrenci değildim. Küçük bir grubumuz vardı ve bu büyük bir fark yarattı - her zaman desteklendiğim, meydan okuduğum ve yapabileceğim en iyi şey. ”

Bhavna Dholakia, BSc Muhasebe mezunu şimdi Finansal Kontrolör olarak çalışıyor

Lisansüstü kariyer fırsatları

Son BSc Muhasebe mezunları BDO, Deloitte, Ernst & Young, Grant Thornton, HM Gelir ve Gümrük, KPMG, NHS, Ulusal Denetim Ofisi ve PwC için güvence ortakları, denetim ortakları, adli muhasebeciler, iç denetçiler, risk analistleri ve vergi danışmanları olarak çalışır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Alliance Manchester Business School, ?ngiltere'nin 1965'te kurulan ilk iki i?letme okulundan biridir ve ?u anda ?ngiltere'deki en büyük kampüs tabanl? i?letme ve yönetim okulu.

Alliance Manchester Business School, ?ngiltere'nin 1965'te kurulan ilk iki i?letme okulundan biridir ve ?u anda ?ngiltere'deki en büyük kampüs tabanl? i?letme ve yönetim okulu. Daha Az