BS Mekatronik Mühendisliği

Genel

Program açıklaması

MEKATRONİK HAKKINDA

Mekatronik, sistemlerin tasarımını ve işlevselliğini iyileştirmek ve optimize etmek ve daha ekonomik hale getirmek için Mekanik, Kontrol Teorisi, Bilgisayar Bilimi ve Elektroniğin yönlerini birleştirdiği için doğası gereği disiplinler arası hızla büyüyen bir Mühendislik alanıdır. ve güvenilir. Endüstriyel robotlar ve insansız hava araçları, mekatronik sistemlerin en iyi örnekleridir: elektronik, mekanik ve hesaplama yönlerini içerirler. Modern üretim ekipmanı, uygun bir kontrol mimarisine göre entegre edilmiş mekatronik modüllerden oluşur. Popüler örnekler arasında, kilitlenmeyi önleyici frenler ve dönüş yardımı dahil olmak üzere otomotiv alt sistemleri ve otofokus kameraları, video, sabit diskler ve CD oynatıcılar gibi günlük ekipmanlar bulunur.

Mekatroniğin karmaşıklığı, alana girmek için en az bir lisans derecesi gerektirir. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS) mekatronik mühendisleri için belirli maaş bilgileri sağlamasa da, kategorize edilmeyen tüm uzman mühendisler için ortalama yıllık ücretlerin Mayıs 2013 itibariyle 92.680 $ olduğunu gösteriyor. Bu profesyonellerin ortadaki% 50'si 68.610 $ arasında kazandı. ve yıllık 117,930 ABD doları.

CI'DA MEKATRONİK İHTİYACI

CSU Channel Islands, Ventura County'deki tek devlet üniversitesidir. Kampüs stratejik olarak “101 Tech Corridor” olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır ve mahalleyi Amgen, Haas, Teledyne Technologies, HRL Laboratories ve diğer birçok şirket ile paylaşmaktadır, Point Mugu ve Port Hueneme Deniz üsleri ve Lockheed, Rocketdyne ve Los Angeles bölgesindeki diğer şirketler. Bu nedenle yerel endüstride ve toplumda mühendislere büyük bir ihtiyaç ve talep vardır.

Yerel şirketler, CI kampüsünde bir Mühendislik programının kurulmasını kuvvetle destekliyor ve topluluğun ihtiyaçlarını karşılayacak bir mühendislik derecesi tavsiyesi ile 2013 yılında kapsamlı bir rapor hazırlandı. Bu raporda, Ventura County'nin her yıl yaklaşık 290 mühendis işe aldığı, yerel Deniz Üslerinin, subaylarını ülke çapında Mühendislik derecelerini tamamlamaları için gönderdiklerinden bahsetmediği, bunun da Donanma için yüksek maliyetlere ve gelir kaybına neden olduğu belirtildi. Ventura County için.

ÖĞRENİM ÇIKTILARI

Mekatroniğin aşağıdaki Program Öğrenme Çıktılarına sahip olmasını öngörüyoruz:

Yetkili mühendisler ve problem çözücüler olun.

Mekatronik Mühendisliği alanında yüksek düzeyde bilgi sahibidir.

Standart mühendislik araçları ve bunların sahadaki uygulamaları hakkında bilgi sahibi olur.

Etkili iletişimciler olun.

Çok çeşitli mühendislik alanlarında mühendislik işleri yapmaya hazır olun.

Deneyimlerimize ve diğer programların deneyimlerine dayanarak, aşağıdaki ilk Öğrenci Öğrenme Çıktıları kümesini öneriyoruz:

Matematik, Fen ve Mühendislik bilgilerini uygulayın.

Spesifikasyonlara göre bir mekatronik sistemin veya bileşenin performansını değerlendirmek için deneyler tasarlayın.

İstenilen ihtiyaçları karşılamak için bir mekatronik sistem, bileşen veya süreç tasarlayın.

Bir Mühendislik problemini tanımlayın ve çözün.

Çalışma alanlarıyla ilgili yazılı bir mesleki etik sorumluluk beyanı geliştirin ve savunun.

Etkin bir şekilde iletişim kurabilme.

1 ilk iki yıl fen ve giriş derslerinde (programlama, matematik, kimya, fizik vb.) İşlenecek ve katı mantıksal / eleştirel düşünme birçok kursta öğretilecektir, örneğin MATH / PHIL 230. 2, 3 4, birden fazla derste işlenecek, örneğin Mühendislik Tasarımı EMEC 225'te öğretilecek, mühendislik problemlerinin çözümü ise Mobil Robotik (EMEC / COMP 470) veya Gömülü Sistemlerde (EMEC / COMP 462) öğretilecek. İletişim becerileri, birinci sınıf yazma kursları gibi Genel Eğitim kurslarında öğretilecektir.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Feels like family. Imagine a big family—one that’s warm, welcoming, smart and fun. That’s California State University Channel Islands (CSUCI), a four-year, public university in Camarillo, California. ... Devamını oku

Feels like family. Imagine a big family—one that’s warm, welcoming, smart and fun. That’s California State University Channel Islands (CSUCI), a four-year, public university in Camarillo, California. Established in 2002, we’re the youngest of 23 campuses in the CSU family. Daha Az