BEng Kimya Mühendisliği

Genel

Program açıklaması

Kimya mühendisleri, esas olarak sabun, boya, polietilen, deterjan, gübre, çimento, tuğla vb. Gibi geniş bir yelpazede kimyasalların üretilmesinde, yemeklik yağ, margarin, meşrubat ve ilaç gibi gıda maddelerinin yanı sıra petrol ürünleri üretmektedirler. aynı zamanda içme suyu, kağıt hamuru ve kağıt, otomobil, çelik, maden kaynakları işleme, enerji üretimi, tekstil, içecek, atık işleme ve minimizasyon, nehir, su, toprak ve hava kirliliği ve arıtımında da yer almaktadır. Kimya mühendisleri süreçleri tasarlar, kimyasal işlemleri inşa eder ve yönetir ve fiziksel, termal ve kimyasal parametrelerin akıllı kontrolü ve optimizasyonu ile üretim verimliliğini sağlar.

Malzeme mühendisleri, mühendislik uygulamaları için istenen fiziksel ve mekanik özelliklere dayalı olarak malzemelerin tasarımı ve seçimi ile ilgilidir. Belirli koşullar için uygun malzemeler gereklidir. Mühendislik malzemeleri, metal alaşımları ve kompozitler gibi karışımları içeren metalleri, polimerleri, seramikleri kapsamaktadır.

Metalürji mühendisleri öncelikle metaller ve alaşımları konusunda uzmanlaşmıştır. Metalurji mühendisliği yelpazesi, minerallerin işlenmesinden, metal özütlemesinden ve rafine edilmesinden, alaşımlama ve kullanım için şekil verme biçimine uzanır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Botswana International University of Science and Technology is a Government of Botswana supported institution established through the BIUST Act (CAP 57:05) as a research-intensive University that ... Devamını oku

The Botswana International University of Science and Technology is a Government of Botswana supported institution established through the BIUST Act (CAP 57:05) as a research-intensive University that specializes in Engineering, Science and Technology at both undergraduate and graduate (Master’s and Doctoral) levels. It is located on an expansive and ecologically diverse 2,500-hectare site of gently sloping land in the Tswapong Hills, south-east of Palapye. The University is a national strategic initiative that is intended to serve as one of the key platforms for transforming Botswana’s economy from being resource based to knowledge-based through skills capacity building in Engineering, Science, and Technology. Daha Az