BEng Civil

Genel

Program açıklaması

Sivil ve Çevre Mühendisliği Bölümü, inşaat, yapı malzemeleri, jeoteknik, su, çevre mühendisliği ve ulaşım konularında öğrencilere ayrıntılı kurslar sağlamak için tasarlanmış, inşaat ve çevre mühendisliği alanında beş yıllık bir derece sunmaktadır. Bir adayı mezun etmek için en az 660 kredi kazanır ve 660 krediyi geçebilecek diğer öngörülen müfredat şartlarına uymak zorundadır. Bu program Botswana Yeterlilik Kurumu tarafından ve sektördeki inşaat mühendisliği profesyonellerinden bir Departman Danışma Kurulu tarafından güvence altına alınmıştır.

Programın amacı, mükemmel eğitim, araştırma ve endüstri ile ortaklık yoluyla sivil ve çevre mühendisliği endüstrisi için yüksek kaliteli mühendisler üretmektir. Programın tamamlanması üzerine, bir mezun ulusal ve uluslararası meslek kuruluşları ile kayıtlı bir profesyonel mühendis olma yönünde daha fazla bilgi için gerekli bilgi, anlayış, yetenek ve becerileri olmalıdır.

İnşaat mühendisliği tartışmasız en eski mühendislik disiplinidir ve çok ihtiyaç duyulan inşaat endüstrisinin yüksek talebi nedeniyle dünya çapında en büyük istihdamı sağlamaya devam etmektedir. İnşaat mühendisleri, yollar, köprüler, demiryolu hatları, binalar, barajlar, su ve atıksu arıtma ve tedarik sistemleri gibi büyük ve en önemli altyapıların inşa edilmesi ve bakımı yoluyla uluslar inşa ederler. İnşaat mühendisliğinde birincil disiplinler yapılar, inşaat malzemeleri, jeoteknik, ulaşım, su ve çevre mühendisliğidir.

Bu program size, matematik, kimya, fizik ve malzeme mekaniği gibi temel bilim ve mühendislik temelleri tarafından desteklenen bu disiplinlerin teori ve pratik bölümünü verecektir. Ayrıca, profesyonel etik, inşaat yönetimi ve girişimcilik becerileri gibi sektörde performans göstermenizi sağlayan yumuşak becerilere sahip olacaksınız. İnşaat Mühendisi için sabit veya standart bir kariyer yolu bulunmamaktadır.

Botswana'da, geniş inşaat endüstrisine, danışmanlık sektörüne, Hükümet Departmanlarına, parastatals ve madencilik sektörüne katılabilirsiniz. Ayrıca, akademik dünyaya girme ve kariyer yolunuzu daha da genişletme fırsatı veren BIUST'ta lisansüstü programa katılarak öğreniminizi daha da ileriye götürmeyi tercih edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Botswana International University of Science and Technology is a Government of Botswana supported institution established through the BIUST Act (CAP 57:05) as a research-intensive University that ... Devamını oku

The Botswana International University of Science and Technology is a Government of Botswana supported institution established through the BIUST Act (CAP 57:05) as a research-intensive University that specializes in Engineering, Science and Technology at both undergraduate and graduate (Master’s and Doctoral) levels. It is located on an expansive and ecologically diverse 2,500-hectare site of gently sloping land in the Tswapong Hills, south-east of Palapye. The University is a national strategic initiative that is intended to serve as one of the key platforms for transforming Botswana’s economy from being resource based to knowledge-based through skills capacity building in Engineering, Science, and Technology. Daha Az