BACHELORSTUDIES

Güvenlik BA Programları Karşılaştır

Bachelor of Arts, genellikle beşeri bilimler veya sanat alanlarına odaklanan bir lisans derecesidir. Tabii ki, bazı okullar bilimler, matematik ya da ilaçlarda çalışma alanları için bir BA da sunmaktadır. Bir BA programı bitirmek için dört yıl sürebilir.

Güvenlikte BA Nedir? Öğrencilere ulusal, ulusötesi ve yerel düzeylerde güvenlik konularını anlamalarını sağlamak için tasarlanmış bir programdır. Bazı programlar ekonomik, bilgilendirici, politik, sosyal veya çevresel sektörlere odaklanabilir. Öğrencilerin alması gereken tam dersler üniversiteye bağlı olacaktır. Bununla birlikte, güvenlik, jeo-ekonomi, risk yönetimi, stratejik planlama ve stratejik analiz, küresel çevre sorunları, kriz durumlarında güvenlik yönetimi, güvenlik bilimi teorisi ve bölgeselleşme ve güvenliğin kurumsallaşması gibi bazı örnekler yer almaktadır.

Bu çalışma, öğrencilerin eleştirel düşünme, karar verme ve liderlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu yetenekler sadece onları hızlı bir şekilde sektördeki rollere daha uygun hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda katılımcıların düzenli yaşamda daha başarılı olmasına da yardımcı olur. Bu eğitim aynı zamanda daha yüksek başlangıç ​​maaşlarına da yol açabilir.

Güvenlik'teki bir BA'nın maliyeti bir okuldan diğerine değişebilir. Bazen maliyet bir dönemden diğerine bile değişebilir. Başvuru sahipleri üniversitelerle iletişime geçerek tahminler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Öğrencilerin genel olarak ya da belirli koşullarda güvenlik eğitimi almaları, geniş bir kariyer yelpazesi için hazırlanabilir. Birçok mezun devlet, uluslararası şirketler veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmaktadır. Bazı örnek kariyer fırsatları insan kaynakları sorumlusu, halkla ilişkiler uzmanı, güvenlik analisti, iletişim sorumlusu, baş güvenlik görevlisi, güvenlik yöneticisi ve çevre güvenlik danışmanıdır. Önceki iş deneyimi ve mezunların eğitimi, ne tür işlerin mevcut olduğunu etkileyebilir.

Çevrimiçi programlar ve uluslararası üniversiteler sayesinde güvenlik alanında bir BA dünya çapında mevcut olabilir. Daha fazla bilgi almaya hazır mısınız? Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Güvenlik Filter

Sanat lisans: güvenlik çalışmaları - 21. yüzyılda askeri olmayan zorluklar

University of Lower Silesia
BA
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

Güvenlik Çalışmaları gibi, sosyal, politik, ekonomik, bilgisel ve çevre sektörleri ile ilgili olanlar gibi askeri olmayan yönlerine odaklanarak, güvenlik konusu derinlemesine ...

Devamını oku