Filter
Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Çeviri Sosyal Bilimler Lisans Dereceleri Karşılaştır

BA, Bachelor of Arts'ı temsil ediyor. Bu lisans derecesi genellikle sanat veya bilimlerde yoğunlaşmaktadır. Tamamlanması dört yıl veya daha fazla sürebilir, ancak programınıza bağlı olarak, en az üçte bir oranında tamamlanabilir.

Çeviride BA Nedir? Bu derecenin müfredatı, öğrencilerin profesyonel düzeyde iletişim kurabilmeleri için başka bir dilde akıcılık kazanmalarına yardımcı olabilir. Çalışma planlarının çoğu dil yapısı ve çevirinin amacı etrafında döner ve bazı durumlarda kültürel söylemlere odaklanabilir. Başlarken, çoğu öğrenci zaten başka bir dilde akıcılık derecesine sahiptir. Eğitmenler, bu kursları özellikle bir yabancı dilin ara veya ileri düzey konuşmacıları için tasarlayabilirler.

Çeviri alanında lisans aldıktan sonra, yüksek yabancı dil becerilerine ve kişilerarası iletişim becerilerine sahip olma eğilimi gösterir ve genellikle çeşitli kültürler hakkında bilgi edinir. Bu yetenekler, iş piyasasında ve ayrıca dünyanın dört bir yanından bireylerle iletişim kurmada öğrencilere faydalı olabilir.

Öğrenciler her üniversitede aynı fiyatı ödemeyi beklememelidir. Ücretlerin farklı kurumlarda farklılık gösterebileceğini unutmamak önemlidir.

Çoğunlukla, çeviri öğrencileri genellikle çevirmen olarak kariyer peşinde koşarlar. Çevirmenler birkaç farklı alanda çalışabilir. İş dünyası, siyaset, tıp ve hatta hukuk, çevirmene ihtiyaç duyan sektörlerden sadece birkaçıdır. Çevirmenlerin başka bir dile hakim olmaları gerekiyor ve bu da onları değerli çalışanlar haline getirebilir. Ancak bazı öğrenciler farklı bir yol seçebilir. Mezunlar, potansiyel olarak dil uzmanları, yabancı dil editörleri ve dil yazılım geliştiricileri olarak kariyer bulabilirler.

Birçok öğrenci, uygun olduğu yerde çevrimiçi eğitimini sürdürmeyi seçer. Ancak, bazıları yurt dışındaki kampüslere veya kampüslere katılabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Devamını oku Daha Az

1 Sonuçlar Çeviri

Yasar University

Bunlar tıp, hukuk, ekonomi, uluslararası ticaret ve Avrupa ilişkileri gibi çeşitli alanlarda yazılı ve sözlü çeviri yeterliliğine odaklanmaktadır. ... [+]

Mütercim Tercümanlık Anabilim Dalı, Mütercim-Tercümanlık alanında iyi eğitim almış, çeşitli çevirilerde ve tercümanlık disiplinlerinde yetkin ve ulusal ve uluslararası toplantılar bağlamında işleyebilen mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Akademik programın ilk yılında, okuma, konuşma ve yazma gibi öğrencilerin temel dil becerilerini geliştirmeyi amaçlayan dersler vardır. Bu bağlamda, birinci yılda, öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmek ve izleyen yıllarda alacakları yazılı ve sözlü çeviri kursları için sağlam bir altyapı oluşturmak amaçlanmaktadır. Teorik ve uygulamalı dersler ikinci yılda başlar. Programda, bu disiplinlerde öğrencilerin yazılı ve sözlü çevirilerde profesyonelleşmelerini amaçlayan Hukuk, Ekonomi, Teknik Çeviri ve Yerelleştirme ve AB İlişkileri gibi dersler bulunmaktadır. Tercüme Çalışmalarının çok disiplinli bir alan olduğu fikrinden yola çıkarak, “Hukuka Giriş”, “İktisada Giriş”, “Uluslararası Vakıflar ve Örgütler” gibi derslerin temelini oluşturan dersler de yer almaktadır. Bu bağlamda, öğrencilerimiz onlara sunulan küçük ve çifte büyük fırsatlarla daha da zenginleştirilebilecek kapsamlı ve güçlü bir eğitim alırlar.... [-]

Türkiye Izmir
Bilgi iste
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku