genel bakış

Istanbul Sehir University Psikoloji Bölümü, psikoloji alanında lisans derecesi için lisans çalışmaları sunmaktadır. Geniş müfredat, konuların genişliğini ve psikoloji alanındaki yaklaşımların çeşitliliğini yansıtır. Hazırlık kursları davranışsal, kültürel, gelişimsel, biyolojik ve sosyal psikolojik perspektifleri içerir. Bu temel derslerin ötesinde, daha uzmanlaşmış kurs teklifleri (örneğin motivasyon ve duygu, psikodilbilim, çocuk psikopatolojisi) öğrencilerin özel ilgi alanlarını daha derinlemesine takip etmelerini sağlar. Tüm kurslar aktif öğrenmeyi teşvik edecek şekilde yapılandırılmıştır ve öğrencilerin analitik yeteneklerini ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek için özel olarak tasarlanmış bileşenleri içerir.

117724_IMGL7856.jpg

Psikoloji

Çalışmak için en iyi strateji nedir? Olumsuz olaylarla nasıl başa çıkıyorsunuz? Neden aşık olduk? Bunlar psikologların araştırdığı bazı sorular. Psikoloji, insan ve hayvan davranışlarının ve deneyimlerinin sistematik olarak gözlemlendiği bir alandır. Çok erken yaşlarda, tecrübeli bir bilim insanı gibi soruları gözlemleyerek ve sorarak etrafımızdaki dünyayı öğreniriz. Psikoloji bu zorluğa bilgili bir şekilde cevap vermemize yardımcı olur. Peki neden ŞEHİR Psikoloji Bölümünü seçtiniz?

ŞEHİR Psikoloji olarak amacımız öğrencileri çok yönlü bir şekilde eğitmektir, böylece mezun olduklarında soru sorma, eleştirel düşünme ve çalışmanın önemini anlama becerisine sahip olurlar. Yüksek kalibreli fakültemiz gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji, örgütsel psikoloji, klinik psikoloji ve bilişsel psikoloji gibi geniş bir alanı temsil eden araştırma uzmanlıklarına sahiptir. Bir departman olarak, özgüven, ifade özgürlüğü ve verimlilik gibi niteliklere önem veriyoruz. Programın 2010'da başlamasından bu yana ne kadar başarıldığını görmek dikkat çekici.

Mezunlarımızdan bazıları yüksek lisans veya doktora çalışmalarına devam etti. programlar, diğerleri ise şimdi insan yaşamına en iyi şekilde dokunan kurumlarda çalışıyor. Amacımız, akademisyenler konusunda üstün olmak ve potansiyelinizi yerine getirmek için sizi öğrencilerimizi zorlamak olmuştur ve olacaktır.

Yard. Reyyan Bilge

Bölüm Başkanı, Psikoloji

Program Çıktıları

Numara


Psikoloji Bilgi Tabanı Bilgi Öğrenciler psikoloji alanındaki temel kavramlar, teorik bakış açıları, ampirik bulgular ve tarihsel eğilimlere aşinalık göstereceklerdir. 2 Psikolojide Araştırma Yöntemleri Araştırma Öğrenciler psikoloji alanında araştırma tasarımı, veri analizi ve yorumlama gibi temel araştırma yöntemlerini anlayacak ve uygulayacaktır. 3 Psikolojide Eleştirel Düşünme Becerileri düşünme Öğrenciler eleştirel ve yaratıcı düşünme, şüpheci sorgulama ve mümkünse davranış ve zihinsel süreçlerle ilgili sorunları çözmek için bilimsel yaklaşıma saygı gösterecek ve kullanacaktır. 4 Psikoloji Uygulaması Uygulama Öğrenciler psikolojik prensipleri anlar ve kişisel, sosyal ve organizasyonel konulara uygular. 5 Psikolojide Değerler Değerler Öğrenciler kanıtları tartıştırabilir, belirsizliğe tahammül edemez, etik davranabilir ve bir disiplin olarak psikolojinin temelini oluşturan diğer değerleri yansıtabilir. 6 Bilgi ve Teknolojik Okuryazarlık teknoloji Öğrenciler bilgi yetkinliği ve bilgisayar ve diğer teknolojiyi birçok amaç için kullanma yeteneğini göstereceklerdir. 7 İletişim yetenekleri İletişim Öğrenciler çeşitli formatlarda etkili iletişim kurabilecektir. 8 Sosyokültürel ve Uluslararası Farkındalık çeşitlilik Öğrenciler sosyokültürel ve uluslararası çeşitliliğin karmaşıklığını anlayacak, anlayacak ve saygı duyacaktır.

Giriş Kalifikasyonu

Lise / orta öğretim (veya daha yüksek)

Giriş yeterlilik belgeleri aşağıdaki dillerde kabul edilir: İngilizce / Türkçe.

Çoğu zaman okulunuzdan uygun bir not belgesi alabilirsiniz. Durum böyle değilse, resmi çevirileri ve orijinalin onaylanmış kopyalarını almanız gerekir.

En geç üniversiteye giderken yanınızda giriş yeterlilik belgelerinin doğrulanmış kopyalarını yanınıza almalısınız.

Dil gereksinimleri

ingilizce

Başvuru için İngilizce Dil Yeterliliğinin kanıtı gerekli değildir.

İngilizce Hazırlık Yılı’ndan muaf tutulacak asgari şartlar:

  • TOEFL: iBT 79
  • PTE Akademik: 55

Program dili:
  • Ingilizce

Istanbul Sehir University için 12 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Temmuz 8, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
4 yıl
Tam zamanlı
Price
6,000 USD
yıl başına
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Temmuz 2023
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date
Temmuz 2023

This is İstanbul Şehir University