BA Oyun Tasarımı

Genel

3 konum mevcut

Program açıklaması

Oyun Tasarımı Lisans Derecesi

Oyun Tasarım Çalışmaları ile kendi oyunlarınızı tasarlayın ve programlayın

Bilgisayar, video ve mobil oyunlar geleceğin aracıdır. Bugün zaten Almanların yüzde 40'ından fazlasını seviyorlar, yüzde 90'ından fazlası haftada birkaç kez oynuyor. Oyunlar eğlence ve işdir, aynı zamanda kişisel bakış açıları ve küresel perspektiflerin imajıdır - (çoğu durumda) aynı zamanda çok eğlenceli hale getirir! Bir oyun tasarımcısı veya tasarımcısı olarak yenilikçi oyun mekaniği geliştiriyor ve oyunun anlatımını yaratıyorsun! Uzmanlığınızla tüm gelişim adımlarına katılıyorsunuz: ilk fikirden teknik-yaratıcı konsepte kadar oda ve karakterlerin tasarımına.

University of Applied Sciences Europe bilgisayar oyunları ortamının sanatsal ve kültürel olanaklarının farkındayız ve bu nedenle oyun tasarım çalışmalarımızda sizi en son teknolojiye sahip ekipmanlarla pratik ve endüstri odaklı bir şekilde eğitiyoruz.

Oyun tasarımında lisans yaratıcı endüstri tanınmış öğretim üyeleri tarafından özel olarak öğrenmek ve profesyonel ekipman kullanabilirsiniz University of Applied Sciences Europe öğrenim projeleri için vs. Oyun Labs, VR ekipmanları, MacPools dahil kullanım. Öğretimimizin odak noktası, küçük öğrenme gruplarındaki bireysel desteğiniz ve arkadaşça, tanıdık ve yaratıcı bir atmosferdir. Disiplinlerarası konu seçimlerimiz, çeşitli pratik projeler ve yurtdışındaki bir dönem veya stajlarımızla, çalışmalarınızı ve kariyer yolunuzu aktif olarak şekillendirebilirsiniz.

gerçekler:

 • Derecesi: Lisans Derecesi
 • Kampüs: Berlin
 • Öğretim Dili: Almanca (Hamburg), İngilizce (Berlin, Hamburg)
 • Dönem başı: Kış dönemi: Eylül
 • Çalışma süresi: 7 yarıyıl (tam zamanlı)
 • Yurtdışında staj / dönem: 5. yarıyılda
 • Kredi Puanları: 210 ECTS
 • Çalışmanın odağı:
  • Küçük öğrenme gruplarında ve aile atmosferinde bireysel desteğe odaklanın. Birçok yaratıcı özgürlük, profesyonel ekipman ve pratik projeler. Yaratıcı endüstriden ünlü öğretim görevlileri tarafından öğretilir.
 • Çalışma Ücretleri:
 • AB adayları için: yıllık 7.980 €
 • AB üyesi olmayan adaylar için: yıllık 10.380 €

University of Applied Sciences Europe okumak hakkında özel bir şey

University of Applied Sciences Europe yapılan çalışma küçük öğrenme gruplarında gerçekleştirildi. Bu, bireysel destek ve öğretmenlerimizle kişisel bağlantıyı garanti eder. Öğretim görevlilerimiz, sektördeki ağı size fayda sağlayan bu alandaki başarılı uzmanlardır.

Çalışmalarınızın içeriği, disiplinlerarası geniş bir konu seçimi ile belirlenebilir ve genişletilebilir. Çalışmaya yönelik uygulama odaklı yaklaşımımız yurtdışında entegre stajlar ve / veya sömestr içerir. Ek olarak, Oyun Laboratuvarı gibi en son teknolojiye sahip ekipmanınız vardır.

Üniversitemiz devlet tarafından defalarca tanınmakta ve ödüllendirilmektedir - profesörlerimiz ve öğrencilerimiz. Bizde NC-free uygulayabilirsiniz, çünkü önemli olan sizin kişiliğinizdir.

Çalışmanın içeriği - yurtdışında sömestr, staj ve daha fazlası

Oyun Tasarımı çalışmalarında öğretimin odağı, yenilikçi ve deneysel karaktere sahip oyunların geliştirilmesi ve yaratılması üzerinedir. Bir öğrenci olarak, AAA'dan Indie Games'e ve deneysel biçimlere kadar bilgisayar oyunlarının ekonomisi, kültürü ve piyasaları hakkında bir genel bakış elde edeceksiniz. Oyun Tasarımı, Oyun Geliştirme, Oyun Sanatı ve Oyun Programlama alanlarında ve birbirleriyle etkileşimlerinde size öğretilecektir. Java ile Android oyun programlama gibi farklı yazılımların nasıl kullanılacağını öğrenirsiniz.

İlk yarıyıldan itibaren, takımlar halinde gelişim sürecine yaratıcı bir şekilde ustalıkla karar vermeyi öğreneceksiniz. Kendi oyunlarınızın ve prototiplerinizin gelişimi, oyun ortamının teorik yönleri, finansal perspektife genel bir bakış, ulusal ve uluslararası sektöre genel bir bakış ile çerçevelenmiştir. Disiplinlerarası seminerlerde, çalıştaylarda ve çalışma gezilerinde bakış açınızı genişletebilir ve ayrıca 5. yarıyılda Almanya'da veya yurtdışında staj yaparak edindiğiniz becerilerinizi deneme şansına sahip olabilirsiniz.

Oyun tasarımı çalışın ve kariyer yapın

Oyun tasarımcıları, yeni bir oyun yaratmanın tüm önemli süreçlerine katılıyor: oyun fikrinin ilk taslağından başlayarak, gelişim sırasında dünyalar ve karakterlerin yaratılmasına kadar tüm yaratıcı kararlarla. Yenilikçi oyun mekaniği geliştiriyorlar ve oyunun anlatı gücünü şekillendiriyorlar.

Büyük geliştirici stüdyolarında Oyun Tasarımcısı, Sistem Tasarımcısı, Seviye Tasarımcısı, Anlatım Tasarımcısı, Oyun Yazarı Oyun Sanatçısı veya Oyun Programcısı olarak çalışabilirsiniz, ancak kendi stüdyonuzun ve kendi oyunlarınızın yaratıcı yönetmeni olabilirsiniz. geliştirmek ve dağıtmak. Mezuniyet sonrası olası diğer çalışma alanları oyun gazeteciliği ve oyun araştırmasıdır.

Sanat bölümü için başvuru

Film Hareket Tasarımı, Fotoğrafçılık, İletişim Tasarımı, Oyun Tasarımı veya İllüstrasyon - Yeteneklerinize hangi çalışma şekli uyuyor? University of Applied Sciences Europe lisans derslerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Üniversitemizde istenilen dönem için bir yıl önceden başvuru yapabilirsiniz. Kış dönemi için son başvuru tarihi 15 Ağustos (AB dışı adaylar: 15 Haziran) ve 28 Şubat yaz dönemi (AB dışı adaylar: 28 Şubat) . Bunu takiben, tanınmayan çalışma yerleri için bir takip prosedürü vardır. Almanya için halihazırda geçerli bir öğrenci vizeniz varsa, resmi başvuru tarihine başvurabilirsiniz.

University of Applied Sciences Europe bir çalışma yeri için kabul kriterleri, üniversite giriş yeterliliği ve giriş sınavının sonuçlarıdır. Ayrıca, Berlin Yüksek Öğretim Yasası (BerlHG) 'de yer alan §11 kriterleri yerine getirildiğinde bir kayıt mümkündür.

Bu arada: Giriş sınavına lise diploması olmadan ve planlanan çalışmalara başlamadan bir yıl önce de girebilirsiniz. Bu size University of Applied Sciences Europe eğitim alıp alamayacağınız konusunda kesinlik verecektir.

Başvurunuzu 2019 ve sonrası yaz ve kış dönemi için almak için sabırsızlanıyoruz.

Resmi gereksinimleri

University of Applied Sciences Europe lisans derecesi programı için temel kabul şartı, lise diplomasıyla elde ettiğiniz (teknik) yüksek öğretim giriş yeterliliğidir. Federal ya da eyalet yasalarıyla düzenlenmiş en az iki yıl süren mesleki eğitimi tamamlayan ve en az iki yıl (her biri amaçlanan kursa benzer bir alanda) çalışmış olan kişi, konuya özel bir üniversite giriş yeterliliğine sahiptir (BerlHG § 11) University of Applied Sciences Europe .

İhtiyaçlarınızı inceleyeceğiz ve belgeleri teslim aldıktan hemen sonra çalışmalara kabul edilip edilmeyeceğiniz konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Diğer eyalet veya eyaletlerde öğrenim programlarındaki faydalar ve yüksek öğrenim kurumlarının yanı sıra ders dışı başarılar da ilgili ders çalışmasındaki başarılarla eşdeğerliklerinin sağlanması kaydıyla başvuruda kabul edilir. Maddi bir farkın ortaya çıkmadığı durumlarda eşdeğerlik sağlanacak ve kredinin talep edildiği çalışma programının içeriği, kapsamı ve gereklilikleri bakımından performans esasen aynı olacaktır. Bunun sorumlusu sınav kurulu. Kredilendirme için somut koşullar ve bunun için tam prosedür çalışma programının ilgili sınav yönetmeliklerinde düzenlenir.

Öyleyse sen başvur

 • Lütfen online başvuru formumuzu eksiksiz doldurunuz.
 • (Fach-) Abitur sertifikanızın veya eşdeğerinizin bir kopyasını yükleyin.
 • Kayıtlarınızı inceledikten sonra, University of Applied Sciences Europe bir derece almaya hak kazanıp kazanmadığınızı değerlendirebiliriz. Eğer öyleyse, sizi giriş sınavına davet edeceğiz. Lütfen geçerli bir telefon numaranızın olduğundan ve size ulaşabileceğinden emin olun. Elbette verileriniz gizli tutulacak ve bize aktarılmayacak.
 • Üniversitemizdeki giriş sınavı için lütfen kendi portföyünüzü ve orijinal veya sertifikalı fotokopilerde genel veya konuya özel bir üniversite giriş yeterliliği sertifikası getiriniz.

Kayıt görüşmesi nasıl gidiyor?

 • Lütfen kabul görüşmesi için getirin:
 • Tablo CV
 • Sertifikalı Fotokopilerde Genel veya Konuya Özel Üniversite Derecesi Sertifikası. Ayrıca, Berlin Yüksek Öğretim Yasası’nın (BerlHG) 11 inci maddesi yerine getirildiği takdirde kabul edilebilir.
 • Kendi sanatsal-yaratıcı eserleri ile portföy. Bu, 15-20 çalışma örneği içermelidir (Oyun Tasarımı (BA) hariç, üç ila beş kavram). Aşağıdakiler mümkündür: çizimler, resimler, eskiz kitapları, fotoğraflar, bilgisayar grafikleri, web siteleri, CD-ROM'lar, kısa filmler, aynı zamanda metin odaklı çalışmalar: B. Reklam kampanyaları veya makaleleri için kavramlar. Daha büyük heykel çalışmaları ve üç boyutlu nesneler de fotoğraf olarak veya dijital biçimde belgelenebilir. Klasöre, çalışmanın bağımsız olarak yapıldığı yazılı bir ifade eşlik etmelidir. Oyun tasarımı durumunda analog veya dijital oyunlar ve ayrıca prototipler için kavramlar gösterilebilir (Oynanış, Oyun Sanatı, Öykü).
 • Gerekirse Kendi sosyal taahhüdünün kanıtı, örn. Örneğin, dahil olduğunuz projeler.
 • Tür temsilcileriyle görüşmeniz
  • İlk olarak, yaratıcı bir çalışma için motivasyonunuz sorulacak.
  • Daha sonra, yaklaşık 15-20 iş örneğinin olması gereken klasörünüz incelenecektir. Portfolyonuz ve görüşmenin sonuçları University of Applied Sciences Europe okumak için kabul edilmenize karar verecektir.
 • Mülakattan hemen sonra, University of Applied Sciences Europe okumak üzere kabul edilip edilmeyeceğinizi öğreneceksiniz.

href = "https://www.bachelorstudies.de/BA-Game-Design/Deutschland/UEurope/

Son Güncelleme Ağustos 2019

Okul Hakkında

Private and state-accredited: The University of Applied Sciences Europe (UE) educates tomorrow's designers and decision-makers in the areas of business, sports, media & event and art & design. ... Devamını oku

Private and state-accredited: The University of Applied Sciences Europe (UE) educates tomorrow's designers and decision-makers in the areas of business, sports, media & event and art & design. The students become part of an innovative and international network, representing more than 100 nations at the UE campuses in Berlin, Hamburg and Iserlohn. Daha Az
Berlin , Iserlohn , Hamburg + 2 Daha fazla Daha az