Oyun Tasarımı Lisans Derecesi ile Kendi Oyunlarını Tasarla ve Programla

Bilgisayar, video ve mobil oyunlar geleceğin aracıdır. Zaten bugün, Almanların yüzde 40'ından fazlası kendilerine olan sevgilerini ifade ediyor, bu insanların yüzde 90'ı haftada birkaç kez oynuyor. Oyunlar eğlence ve iş demek, aynı zamanda kişisel ifadeleri ve küresel bakış açılarını yansıtıyorlar - ve hepsinden önemlisi çok eğlenceliler! Bir oyun tasarımcısı olarak yenilikçi oyun mekaniği yaratacak ve oyun anlatılarını şekillendireceksiniz. Uzmanlığınızla, geliştirmenin tüm aşamalarına katılacaksınız: ilk fikirden teknik ve yaratıcı kavramsallaştırmaya, sonra da boşluk ve karakter tasarımına kadar.

Bilgisayar oyunları için sanatsal ve kültürel fırsatları bir araç olarak belirledik ve sizi gerçek sektörde pratik yapmak için eğiteceğiz. Yarının bir oyun tasarımcısı veya oyun geliştiricisi olarak, oyun konsepti için ilk prototipten başlayarak, oyunun gelişimi sırasında tüm teknik ve yaratıcı kararlarla ve dünyaları tasarlayarak yeni oyunların yaratılmasındaki tüm önemli süreçleri öğreneceksiniz. ve karakterler Başarılı tasarımcılar kutunun dışına bakar ve diğer disiplinlerdeki insanlarla işbirliği yapar. University of Applied Sciences Europe kendi bireysel oyun tasarımı, programlama ve sanat kombinasyonunu bir araya getirmek için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız; bu, bireysel disiplinleri ve onların karşılıklı etkilerini tanıyacağınız anlamına gelir.

Üniversitemiz gelişiminize odaklanmaktadır. Bu yüzden küçük öğrenme gruplarında ve arkadaşça ve kişisel bir atmosferde öğretmenlik yapıyoruz. Bireysel gelişim sürecinizi denetler ve kendi görsel imzanızı geliştirmenize yardımcı olurken yeteneklerinizi ve güçlü yanlarınızı tanımlamanıza yardımcı oluruz. Oyun endüstrisinden tanınmış öğretim görevlileri tarafından verilecek ve merkezi bir konumda bulunan, en son teknolojiyle donatılmış (oyun laboratuvarı, VR ekipmanı, MacPools, vb.) Ve uluslararası ve İngilizce konuşulanlarla bilinen bir kampüste çalışacaksınız. karakter.

Üniversitemizdeki Oyun Tasarımı, işe en başından itibaren işe girmeniz için uygulama odaklı. Bir öğrenci olarak, AAA'dan indie oyunlara ve deneysel biçimlere kadar bilgisayar oyunlarındaki ekonomi, kültür ve pazarlara genel bir bakış alacaksınız. Oyun Tasarımı, Oyun Sanatı ve Oyun Programlama alanlarında ve bunların etkileşimlerinde sizlere talimat verilir. University of Applied Sciences Europe çalışmalarınızı ve kariyer yolunuzu aktif bir şekilde şekillendirme olanağınız olur. Kişisel kariyer hedeflerinize bağlı olarak, kendi uzmanlık alanınızı seçecek ve çeşitli disiplinlerarası konular arasından seçim yapacaksınız. Üniversitemizde verilen programlar, sizi oyun endüstrisinin en iyi ortakları, saha gezileri ve atölye çalışmaları ile pratik projeler içerir;

Gerçekler:

Derece: Sanat Lisans

Kampüs: Berlin

Öğretim Dili: İngilizce (Berlin, Hamburg), Almanca (Hamburg)

Başlangıç dönemi: Kış dönemi: Eylül, Yaz dönemi: Mart

Yarıyıl sayısı: 7 yarıyıl (tam zamanlı)

Staj dönemi / Yurtdışında sömestr: 5. yarıyıl

Kredi: 210 ECTS

Özellikleri:

Küçük öğrenme gruplarında kişisel gelişim ve kişisel bir atmosfer üzerinde odaklanın. Yaratıcı özgürlük, profesyonel ekipman ve pratik projeler. Oyun endüstrisindeki ünlü öğretim görevlileri tarafından öğretilir.

Öğrenim Ücretleri:

AB başvuru sahipleri için: yıllık 7,980 €
AB üyesi olmayan adaylar için: yıllık 10,380 €

University of Applied Sciences Europe öğrenimi olağanüstü kılan nedir?

University of Applied Sciences Europe devlet tarafından akredite edilmiştir, birçok ödül almıştır ve uluslararası bir yaklaşıma sahip üniversiteler arasında dünya lideridir. Başvurmak için lise diplomasına ihtiyacınız var.

Kampüslerimizde küçük gruplar halinde çalışacaksınız. Bu, bireysel destek ve öğretim görevlileri ile kişisel etkileşimi garanti eder. Profesörlerimiz işlerinde başarılı uzmanlardır.

Teorinin yanı sıra, programlarımız proje haftalarını ve çalışmalarınızın odağını belirlemenizi sağlayan çeşitli disiplinlerarası seminerleri içerir. University of Applied Sciences Europe oyun laboratuarı gibi modern donanımlar ve daha fazlasını sunar.

Staj ve / veya yurtdışında bir dönem zorunludur ve heyecan verici geziler size yeteneklerinizi geliştireceğiniz New York, İzlanda, Vietnam, Paris ve diğer yerleri görme şansı verir. Hikayeni yarat, dünyaya ilham ver!

Program: yurtdışındaki kurslar, stajlar ve sömestr

Oyun Tasarımı programında, çalışmalarınız, yenilikçi ve deneysel oyunların geliştirilmesi ve yaratılmasına odaklanacaktır. Bir öğrenci olarak, AAA'dan indie oyunlarına ve deneysel formatlardan bilgisayar oyunlarını çevreleyen iş, kültür ve pazarlara genel bir bakış kazanacaksınız.

Oyun tasarımı, oyun sanatı ve oyun programlama alanlarında sınıfların yanı sıra birbirleriyle etkileşime gireceksiniz. İlk dönemden itibaren, proje bazında takımlarda gelişim sürecinin nasıl yönetileceğini öğreneceksiniz. Kendi oyunlarınızın ve prototiplerinizin gelişimini tamamlamak için oyunun bir ortam olarak kuramsal yönlerini öğrenecek, finansal perspektiflere genel bir bakış kazandıracak ve ulusal ve uluslararası düzeyde endüstri hakkında bilgi edineceksiniz.

Disiplinlerarası seminerlerde, çalıştaylarda ve çalışma gezilerinde ufkunuzu genişleteceksiniz.

Oyun Tasarımı alanında derece ile kariyer seçenekleriniz

Oyun tasarımcıları, yeni bir oyunun yaratılması sırasında her bir karar sürecine katılırlar, oyunun ilk taslağı ile başlayarak, gelişim sırasında tüm yaratıcı kararlar aracılığıyla dünya ve karakterlerin tasarımına başlarlar. Oyun mekaniği geliştirir ve bir oyunun anlatısını ortaya koyarlar.

Bu program öğrencilere, oyun geliştirirken kendileri de geliştirici stüdyolarında çalışabilecekleri bir özerklik kazandırır.

Tipik iş alanları şunlardır:

  • Oyun tasarımcısı, sistem tasarımcısı, seviye tasarımcısı, anlatı tasarımcısı, oyun yazarı
  • Oyun sanatçısı, çevre sanatçısı, karakter sanatçısı, 3D modelci, doku sanatçısı, piksel sanatçısı
  • Oyun programcısı, oyun programcısı, prototip programcısı, AI programcısı
  • Oyun gazetecisi, oyun akademik
  • Serbest meslek, serbest meslek veya tam zamanlı iş

"Otuz yıl önce, genç öfkeli insanlar hayatları hakkında bir şeyler ifade etmek istediklerinde, bir gitar toplarlar ve bir şarkı yazarlardı; eğer bir hikaye anlatmak isterlerse, bunu şiir olarak yazmış veya bir kamera alıp yazmış olabilirlerdi. Şimdi bir oyun yapma ihtimalleri çok yüksek. [...] Oyunlar, bir zamanlar punk rock'ının izin verdiği yaratıcı alan oldu. ”
Gardiyan

href = "https://www.bachelorstudies.de/BA-Game-Design/Deutschland/UEurope/

Program dili:
  • Ingilizce
  • Almanca

University of Applied Sciences Europe için 22 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Ağustos 17, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Mar 2020
Duration
7 dönem
Tam zamanlı
Price
10,380 EUR
AB başvuru sahipleri: yıllık 7,980 €; AB üyesi olmayan adaylar: yıllık 10.380 €
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Mar 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Mar 2020
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Location
Son başvuru tarihi
End Date

Mar 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Location
Son başvuru tarihi
End Date