BA (Hons) Tekstil Tasarımı

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Tasarım ve yapım tutkunuz var mı? Renk için mi? Malzemelerle denemeler yapmak için mi? BA (Hons) Tekstil Tasarım derecemiz size sanat, mimari, moda, iç mekanlar, yaşam tarzı ve lüks için bireysel tekstiller tasarlama ve yapma arzunuzu şımartmanız için ilham verecektir.

El Sanatları ve Tasarım Okulu'nun bir parçası olarak, kursumuz tekstil yapma becerileri ve tasarımı üzerine odaklanmaktadır. Geleneksel becerileri, geleneksel tekstil el sanatları ile yeni bir yaşam ve modern alaka getiren, deneysel el sanatları tekniklerinin bir kombinasyonu ile öğretiyoruz. El boyama, ikat, indigo, pas ve direnç gibi zamana bağlı teknikler de dahil olmak üzere çeşitli elle basılmış ve elle dokunmuş işlemlere tanıtılacaksınız. Yaratıcı atölyeler yüksek vasıflı akademisyenler ve teknisyenler tarafından verilecektir. Programımız, kağıt yapımı, plise, keçe yapımı, marka yapımı, çizim, malzeme keşfi, inşaat / karma medya gibi uzman atölyeler sunan çağdaş tasarımcı üreticilerini ziyaret etmeyi içerir. Özel stüdyoları ve kişisel alanıyla bir dizi tekstil ekipmanına, iplik ve kumaş boyama laboratuarlarına, kimyasal karıştırma odalarına ve uzman terbiye alanlarına erişebileceksiniz.

Canlı işbirlikleri, projeler ve sergiler üzerinde çalışacaksınız ve ikinci sınıf öğrencileri hem İngiltere'de hem de yurtdışında işe yerleştiriliyor. İki ve üç yıl arasında, Avrupa, Amerika ve Asya'daki seçilmiş ortaklarla isteğe bağlı Yurtdışı Eğitim yılı var.

Akademisyenler ve misafir öğretim üyelerimiz, komisyon ve sergiler konusunda sektörde çalışan deneyimli uygulayıcılar ve araştırmacılardır. Kendi UCA Farnham Tekstil Koleksiyonumuz var, bu da öğrencilerimize çalışılacak tarihi ve çağdaş maddi nesnelerin kıskanılacak bir yerinde arşivi sunuyor. Kampüsümüzde ayrıca uluslararası ünlü El Sanatları Eğitim Merkezi, UCA'nın özel yapım müzesi, araştırma merkezi ve el sanatlarına adanmış galeri bulunmaktadır.

Lisansüstü meslekler, iç mekanlar, moda ve couture, kostüm ve aksesuarlar için tekstil tasarımı, malzeme ve teknik tekstil geliştirme, tekstil ürünleri, renk uzmanları, trend tahmincileri, küratörler, tekstil koruma, tekstil satıcıları ve stilistlerin imalatını içerir.

Öğrencilerimizi endüstri mesleklerine girmeye hazırlıyoruz ve mezunlarımız Burberry, Paul Smith, Jaeger, Colefax ve Fowler, Zoffany, David Linley gibi önde gelen firmalarda istihdam elde ettiler. Mezunlarımızın çoğu iş dünyasında kurdukları için girişimcilik konusunda da itibar kazandık. Tasarımcı ve tekstil sanatçısı olarak kurulan uzun bir mezun listemiz var ve mezunlarımızın birçoğu eğitimde akademisyen ve araştırmacı olarak çalışıyor.

Kurs ayrıntıları

Yıl 1

İlk yıl, orijinal tekstilleri sıfırdan oluşturmanızı sağlayan yeni tasarım ve teknik beceriler öğreneceksiniz. Pratik beceriler, çizim ve işaret yapma, renk oluşumu, malzeme, süreçler, baskı / yüzey ve dokuma / inşa tekniklerini içeren bir dizi atölye ve indüksiyon içerir. Sürdürülebilir uygulama, dersin her aşamasında tanıtılacak ve devam ettirilecektir. Sizi sanat, el sanatları ve tasarımın teori tarafına tanıtan bağlamsal çalışma birimleri ile tamamlanmaktadır.

Tekstil Uygulama Süreci 1

 • Ayrıca, tasarım ve yapım sürecinizi bilgilendirmek için konu öğrenme temelini sağlayan temel beceri ve bilgilere de tanıtılacaksınız. Malzemelerin ve süreçlerin keşfi yoluyla anahtar bir beceri ve deneysel araştırma aracı yapma eylemiyle tanışacaksınız.

Bağlamsal Çalışmalar 1

 • Bir dizi resimli ders ve seminer aracılığıyla, birim el sanatları ve tasarıma yönelik mevcut yaklaşımların zengin çeşitliliğini göstermek ve bağlamlarıyla ilgili belirli estetik kararları dikkate almak için bir dizi teorik ve uygulamaya dayalı pozisyonları araştıracaktır.

Tekstil Uygulama Süreci 2

 • Bu birimin amacı, proje özetlerine verdiğiniz bireysel yanıtlar aracılığıyla araştırma, fikir üretme, kavramsallaştırma, yinelemeli araştırma, tasarım geliştirme, dokümantasyon, değerlendirme, çözümleme ve iletişimi kapsayan mevcut materyalleri genişletmek ve yeni malzeme bilgi ve süreç becerilerini geliştirmektir.

Tekstil Uygulama Süreci 3

 • Daha önce geliştirilen beceriler yelpazesinde yetkinliği pekiştirmek ve daha karmaşık proje özetlerine giderek daha güvenli ve başarılı yanıtları destekleyen yeni beceriler edinmek, bu ünitenin ikinci yılı için hazırlık aşamasında amaçtır. Çalışmanız için konu bağlamıyla ilgili anlayışınızı genişletecek ve ilgili bir tekstil odağını keşfetmeye başlayacaksınız.

Yıl 2

İkinci yılınızda, daha fazla araştırma yaparak pratik ve tasarım becerilerinizi geliştirmeye devam edeceksiniz. Tarzınızı keşfetmeye ve kendi yaratıcı kelime dağarcığınızı ve bireysel tasarım kimliğinizi oluşturmaya başlayacaksınız. Kavramlarınızı genişletmek ve becerilerinizi ve mesleki gelişiminizi geliştirmek için, sektörde canlı yarışmalara, işe yerleştirme ve yurtdışında bir yıl eğitim alma fırsatına sahip olacaksınız.

Tekstil Uygulama Keşfi 1

 • Bu birimin amacı, bireysel tasarım kimliğinizi ve ilginizi geliştirmeye ve keşfetmeye başlamanızdır. Bu, mümkünse, canlı projeler, işbirlikleri, yarışmalar ve endüstri ile bağlantı kurmak için yerleştirme de dahil olmak üzere, kavramsal olarak yönlendirilen tekstil proje özet (ler) ine katılım yoluyla gerçekleştirilir.

Bağlamsal Çalışmalar 2

 • Nesneler ve ortamlar dünyayı anlamamızın temelini oluşturur. Bu birimin amacı, anlamın önemini ve bu anlamın el sanatları ve tasarım uygulamalarında değer yaratmak ve ifade etmek için nasıl kullanılabileceğini gösteren bir dizi bağlam tanıtmaktır. Yaptığımız ve kullandığımız şeylerin 'yaşamları' vardır - bunlar kamuya aracılık etmeden ve genellikle özel olarak deneyimlenip tüketilmeden önce seçilen malzemeler ve süreçler aracılığıyla tasarlanır, tasarlanır ve üretilir.

Tekstil Araştırmaları Araştırması 2

 • Tasarım sürecinin başından sonuna kadar tüm aşamalarını içeren ve mümkün olduğunda canlı projeler, işbirlikleri, yarışmalar ve yerleştirme içeren özetlerle bireysel tasarım kimliğini ve ilgisini genişletecek ve geliştireceksiniz. Bireysel kimliğinizi ve proje sonuçlarınızı test etmek için yaklaşımın karşıtlıklarını aktif olarak araştırmanız teşvik edilir.

Tekstil Araştırmaları Araştırması 3

 • Üçüncü yıl çalışmasında daha fazla araştırma yapmak için potansiyel ilgi alanlarını belirlemeye başladığınızda, araştırma, tasarım ve sonuçlandırma ve sonuçlandırma için bireysel uygulama yaklaşımlarınızı geliştirmeniz ve geliştirmeniz teşvik edilecektir.

Uluslararası Yıl (İsteğe Bağlı)

 • El Sanatları ve Tasarım Okulu öğrencileri, UCA içinde, bir denizaşırı kurumda (bir yükseköğretim kurumunda veya işyerinde) ek bir yıl eğitim eklemek için eşsiz bir fırsata sahiptir.

Uluslararası Yıl

Bu isteğe bağlı yıl, eğitim deneyiminizi genişletmek ve kültürel çeşitlilik anlayışınızı derinleştirmek için tasarlanmıştır, böylece farklı bir kültürel bağlamda çalışmanıza ve yeni perspektifler kazanmanıza olanak tanır.

Yurtdışında eğitim yaşamı değiştiren bir deneyim olabilir. Başka bir ülkede yaşarken, yeni yerler, insanlar, kültürler ve olanaklar yaşayacaksınız. İnisiyatif, bağımsızlık, motivasyon ve nereye gittiğinize bağlı olarak başka bir dilin çalışma bilgisini geliştireceksiniz - işverenlerin aradığı tüm nitelikler. Derecenizi, arkanızdaki Uluslararası Yıl deneyiminin tüm avantajlarıyla tamamlayacaksınız.

Yıl 3

Son yılınızda, kendi araştırmanızı kendinize yönlendirmeniz için size destek olacağız. Gelecekteki kariyerinize / mesleğinize yönelik bireysel bir uygulama oluştururken, portföyünüz için önemli bir tekstil çalışması geliştirecek, düzenleyecek ve küratörlüğünü yapacaksınız. Herkese açık bir sergiye katılarak ve katılarak yılı tamamlayacaksınız.

Tekstil Uygulama Portföyü

 • Profesyonel Uygulama birimimiz, mezuniyet sonrasında gelecekteki beklentilerinizle yapıcı bir katılım için hazır olmanızı sağlar. Kariyer ve endüstri uzmanlarından ve profesyonel pratisyenlerden bir dizi bilgilendirici görüşme, seminer ve konferans alacaksınız. Bu birim, öğrenciden erken aşama profesyonel bir uygulayıcıya veya kariyer hedefinize geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Gelecekteki kariyerinize / mesleğinize olan kişisel ilginizi yansıtan ısmarlama, amaçlı ve geleceğe dönük bir portföy seçmeniz istenecektir.

Tekstil Uygulama Konumu 1

 • Bu birimin amacı, araştırma / keşif prototipleme veya araştırmayı çözüme kadar test etme gibi iki yoldan biri aracılığıyla bireysel bir tekstil uygulama pozisyonunu çerçevelemeye başlamanızdır.

Bağlamsal Çalışmalar 3

Kişisel olarak anlamlı bir bağlamsal araştırma portföyü tasarlayacak, geliştirecek ve inşa edeceksiniz. Bu araştırma, uygulamanızı bilgilendirecek, artıracak ve üzerinde derinlemesine düşünecek, bir dizi bağlamsal ve teorik çerçeveyle eleştirel olarak ilgilenecek ve geçmişinizin, bugünün ve gelecekteki olası çabalarınızla ilgili olarak uygulamanızın konumlandırılmasını desteklemeye hizmet edecektir.

Tekstil Uygulama Konumu 2

 • Portföyünüz ve Graduate Show ve isteğe bağlı bir halka açık sergi (Yeni Tasarımcılar) için kendi kişisel final projenizi başlatacaksınız.

Ücretler ve ek kurs maliyetleri

Öğrenim ücretleri

2020 girişi için yıllık kurs ücretleri:

 • İngiltere ve AB öğrencileri - 9.250 £
 • Uluslararası öğrenciler - £ 16,250 (standart ücret)
 • Uluslararası öğrenciler - 15.600 £ (tam erken ödeme ücreti)

Ek kurs maliyetleri

Öğrenim ücretlerine ek olarak, lütfen 2020 girişi için ek kurs ücretlerine bakınız.

Bu ücretler yalnızca belirtilen akademik yıl için geçerlidir. Bir öğrencinin enflasyona bağlı olarak kursta devam eden kayıt süresi boyunca her yıl artabilir (herhangi bir maksimum düzenlenmiş öğrenim ücreti sınırına tabidir). Devam eden öğrenciler için herhangi bir düzenleme, RPI-X tahmin oranının altında veya altında olacaktır.

tesisler

Özel stüdyo alanlarının yanı sıra - üç, 9m uzunluğunda serigrafi tabloları; bireysel boyama laboratuarları; malzeme arama alanı; İndigo fıçı ve pas boyama alanı; endüstriyel vapurları, fırın dolabı ve ısı presleri ile kimyasal karıştırma odaları ve bitirme alanları; bilgisayarlı ve George Wood Dobby tezgahları, Kontra ve tezgah tezgahları; dokuma kumaşları bitirmek için endüstriyel koni ve çile bobinleri ve çerçeveleri; iyi stoklanmış kumaş ve iplik mağazaları; El Sanatları ve Tasarım Okulu genelinde uzman tesislere erişim.

Kurs bağlantıları

Bu derste, fırsatlar dünyasına maruz kalacaksınız

Sanayi bağlantıları

Sektörün önde gelen isimleriyle güçlü endüstri bağlantılarımız var - öğrencilerimiz, aşağıdaki gibi çalışma yerleşimleri ve / veya ödüllendirici kariyerler gerçekleştirdi:

 • Ben Sherman Tasarım
 • Courtaulds Tekstil
 • Colefax ve Fowler
 • David Linley
 • Debenhams Tasarım Departmanı
 • Dedar
 • Esquel Giyim Ltd
 • Ivo Baskılar
 • Jaeger
 • John Lewis Tasarım Stüdyosu
 • Ratti Spa Tasarım Stüdyosu İtalya
 • Sandersons İngiltere Tasarımcı Kumaş ve Duvar Kağıdı
 • Sacho Hesslein Müzesi
 • Savoir Yataklar, Mayfair
 • Zoffany Kumaşlar
 • Kraliyet Opera Binası
 • Tekstil ve Moda Müzesi
 • Zandra Rhodes
 • Mirjam Rouden
 • Paul Smith
 • Margo Selby Tasarımcıları
 • Christopher Farr Tasarım Stüdyosu
 • Keeler Gordan Tasarım Stüdyosu
 • LK Bennett Tasarım Stüdyosu
 • Westcott Tasarım Stüdyosu
 • V&A Müzesi
 • Çağdaş Sanatlar Galerisi, Londra.

Kariyer

Tekstil Tasarım derecemiz, size çeşitli kariyer yollarında bir sıçrama tahtası sunar. Son mezunlar rolleri şu şekilde sağlamıştır:

 • Baskı tasarımcıları
 • Kumaş teknolojisi uzmanları
 • Kamu sanatları uygulayıcıları
 • Örgü iç kumaş tasarımcıları
 • Kumaş ve aksesuar koordinatörleri
 • Tasarımcı-vericiler
 • Tekstil tasarımcıları ve stilistleri
 • Tekstil koruyucuları ve küratörleri
 • Sanat eğitimcileri ve öğretmenleri
 • Moda alıcıları ve perakendeciler
 • Sanat yöneticileri
 • Galeri yönetmenleri.

Personel ve teknik

Kursunuz aşağıdakiler yardımıyla Program Direktörü Sharon Ting tarafından yürütülecektir:

 • Kıdemli Okutman 0.4 basında Diana Harrison.
 • Kıdemli Louise 0.6 örgü Louise Anderson.

İlerideki çalışma

Ayrıca lisansüstü düzeyde daha fazla çalışma düşünebilirsiniz.

Giriş koşulları

İngiltere giriş şartları

Portföyünüzle birlikte, bu kurs için standart giriş koşulları *:

Aşağıdakilerden biri:

 • 112 yeni UCAS tarife puanı
 • Sanat ve Tasarım Hazırlık Diploması (Seviye 3 veya 4)
 • BTEC Extended Diploma şirketinde Distinction, Merit, Merit
 • UAL Extended Diploma şirketinde Merit
 • Uygun bir konuda akredite edilmiş Yüksek Öğrenim Diplomasına Erişim'den 112 yeni UCAS tarife puanı
 • Uluslararası Bakalorya Diplomasında 27-30 puan daha yüksek ve en az 15 IB puanı.
 • Ve İngilizce (veya Fonksiyonel Beceriler İngilizce / Anahtar Beceriler İletişim Seviye 2) dahil olmak üzere A * -C ve / veya derece 4-9 derecelerinde dört GCSE geçişi.

Diğer ilgili ve eşdeğer Seviye 3 İngiltere ve uluslararası yeterlilikler bireysel olarak ele alınır ve çeşitli eğitim geçmişlerinden gelen öğrencileri başvurmaya teşvik ediyoruz.

* Zaman zaman standart giriş kriterlerinden daha düşük, performanslarını etkileyen ve daha yüksek sonuçlar alması beklenen öğrencilere teklifler veririz. Başvuru sahiplerinin portföylerinin gücünü ve notlarını dikkate alıyoruz - bu durumlarda güçlü bir portföy özellikle önemlidir.

Uluslararası giriş şartları

Ülkenize eşdeğer giriş koşullarını görüntülemek için lütfen web sitemizi kontrol edin.

Portföyünüz

Bu kurs için bir Başvuru Günü'ne katılmanızı ve portföyünüzü değerlendirme için getirmenizi talep edeceğiz. 15 yaprağa kadar özenle seçilmiş bir portföy görmek istiyoruz. Bu, görsel çalışmaları, analitik çizimi, renkleri ve çeşitli ortamlardaki çalışmaları, eskiz defterlerini, ders notlarını ve en az bir denemeyi içermelidir. Bir portföyün nasıl derleneceği ve dahil edilecek çalışma örnekleri için özel gereklilikler hakkında daha fazla bilgi, başvurudan sonra Başvuru Portalı'nda sağlanacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Devamını oku

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Daha Az
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Daha fazla Daha az