BA (Hons) Moda Tasarım

Genel

Program açıklaması

Orijinal, sorumlu ve ilham verici bir moda yaratın, sektörde benzersiz ayak izinizi yapın. Bu yenilikçi moda tasarımı kursunda, geleceğe dönük bir tasarımcı olmak için büyümenizi besleyecek deneyimli profesyonellerle destekleyici bir stüdyo ortamında çalışacaksınız.

Giriş

Kendi tasarım perspektifinizi geliştirmek için yaratıcılığınızı geliştireceksiniz. Hem simüle edilmiş hem de canlı külot üzerinde çalışırken, fikirlerinizi etkili bir şekilde nasıl ifade edeceğinizi öğreneceksiniz. Statükoya meydan okuyarak, sürekli değişen küresel endüstrinin en ileri noktasında kalmak için yenilikçi moda konseptleri geliştireceksiniz.

Olacaksın:

 • Zamanımızın çevresel, etik ve ahlaki zorluklarından kaynaklanan öğrenme yoluyla farkındalığınızı artırın.
 • Endüstriyel, uzman dikiş ve örgü makinelerinden, serigrafi baskıdan ve doğal boya bahçesinden kaynaklara ultrasonik kaynak makinelerine erişim ile sektörün ön saflarında yer alın.
 • CLO 3D dahil en son dijital tasarım teknolojilerini kullanmayı öğrenin.
 • İşbirliğine dayalı, meydan okuma tabanlı projeler üzerinde birlikte çalışarak gelişin.
 • Fred Perry, Lou Dalton, O'Neill ve New York merkezli Ryan Roche gibi önde gelen markalarla canlı külot üzerinde çalışın.
 • İkinci Pathway uzman bir Pathway seçeceğiniz Sportswear Design öğrencileriyle ortak bir ilk yılı paylaşın.

Ne arıyoruz

Biz:

 • Metni seslendirebilir, tonu değiştirebilir ve malzemeye yanıt verebilir.
 • Fiziksel olarak çevreleriyle ilgilenir.
 • Canlı ve duyarlı.
 • Bağımsız düşünüyor.

Mezunlarımız ne yapar?

Mezunlarımız Calvin Klein, Margaret Howell, Victoria Beckham, Akne Stüdyoları, Burberry, Iris van Herpen, palmer // harding, Jigsaw, Whistles, H&M ve Adidas gibi isimlerle çalışmaya başladı.

Kurs, 2018 yılında İngiltere Moda Konseyi'nin lisansüstü portföy sunumlarımız için Üstün Portföy Ödülü ile sunuldu.

Fashion Model Dancing in the Woods with Beautiful and Colorful Spring Dress Costa Rica

Ne öğreneceksin

İlk günden itibaren profesyonel hayatı yansıtan bu pratik moda derecesi, kadın giyim ve erkek giyiminde teknik ve yaratıcı tasarım becerileri öğretir - orijinal, sorumlu ve ilham verici moda önerileri oluştururken sektörde öne çıkmanıza yardımcı olur. Araştırma, analiz, çeviri, çizim, desen kesme ve inşaat gibi temel moda tasarım becerilerinin yanı sıra CLO3D ve ultrasonik inşaat teknikleri gibi yeni teknolojilerle risk alma ve deneme gibi yenilik becerileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

İlk yıl

Profesyonel donanıma sahip moda stüdyolarımızda uygulamanızı geliştireceksiniz. Akademik ve teknik kurs ekipleri tarafından desteklenen konsept geliştirme, 2D ve 3D tasarım, moda illüstrasyonu, renk ve malzeme geliştirme gibi temel becerileri öğreneceksiniz. Ayrıca desen kesme ve giysi yapımı gibi teknik becerileri de öğreneceksiniz. Modayı ve yazıyı çevreleyen teorileri incelerken kültürel, tarihi ve etik konuları keşfedeceksiniz.

Modüller

 • Araştırma
  Bu modülde, bir moda tasarım özeti bağlamında araştırmada temel becerileri kazanmaya başlayacaksınız. Dijital iletişim becerilerini geliştirirken, araştırma yöntemlerine ve moda sözlüğüne aşina olacak ve geleneksel marka yapımını çizim şeklinde keşfedeceksiniz.
 • Bu modül, temel giysi üretim tekniklerini geliştirmenize yardımcı olacaktır. Belirli teknik ve süreçlerin derinlemesine analizi,
  desen / yapım süreci ve moda endüstrisindeki uygulamaları.
 • keşif
  Tasarım projesi özetleri sayesinde, üretim ve araştırma becerilerinizi ve kendi ortaya çıkan tasarım sesinizi geliştirmek için önceki modüllerde keşfedilen teknikler üzerine inşa edeceksiniz. Hem 2D hem de 3D formatlarda orijinal ve ilerici tasarım fikirleri geliştirmek için risk alma, oyun ve merak kavramlarıyla ilgileneceksiniz.
 • Kültürde Temalar
  Bu modül, tasarım ve üretim becerilerinizi bağlamsallaştırmanıza yardımcı olur. Fikirlerinizi etkili bir şekilde ifade etmenizi sağlamak için uygun araştırma, sunum ve iletişim becerileri geliştirmeye çalışacaksınız.

İkinci yıl

Profesyonel uygulamaya odaklanan bu yıl, kendinden emin bir kişisel bakış açısı geliştirdiğiniz için moda tasarımcısı olarak kimliğinizi şekillendirmeye başladığınızı göreceksiniz. Canlı ve simüle edilmiş endüstri özetleri sayesinde, becerilerinizi marka ve pazar farkındalığı, sürdürülebilirlik, etik ve ahlaki konular ve sunulan fikirler gibi alanlara uygulayacaksınız. Dijital ve serigrafi, makine örme, gelişmiş kesim teknikleri, terzilik ve gelişmiş CAD / dijital tasarım çözümleriyle tanışacaksınız. Ayrıca yaz tatili sırasında kendi kendini yöneten bir endüstriyel yerleştirmeyi de tercih edebilirsiniz. Öğrenciler Maison Margiela, Dior, Christopher Kane, Mary Katrantzou, JW Anderson ve palmer // harding gibi markalarla iş tecrübesi yaşadılar.

Modüller

 • Moda Düşüncesi
  Güncel tasarım uygulamalarına, futuroloji ve etik hususlara dayanarak çağdaş moda endüstrisinin savunmasız bir bakış açısını araştıracak, sorgulayacak ve oluşturacaksınız. Bu felsefi araştırmanın yanı sıra, giyim markalarının nasıl formüle edildiğini de öğreneceksiniz. Bir grubun parçası olarak çalışırken, takım dinamiklerini deneyimleyecek ve fikirlerinizi tartışacağınız, müzakere edeceğiniz ve savunacağınız açık forumlarda sunmaya teşvik edeceksiniz.
 • Moda Endüstrisi Uygulaması
  Bu modülde, canlı projeler üzerinde veya endüstri çalışma uygulamalarını ve zaman çizelgelerini simüle edenler üzerinde çalışan bir "Gerçek Dünya" deneyimi kazanacaksınız. Moda endüstrisinin yaratıcı ve profesyonel bağlamları arasında gerçekleşen sinerjileri ve gerilimleri keşfedecek ve markaya özgü bir giyim koleksiyonunu yaratıcı bir şekilde yönlendirmek ve giysi gerçekleştirmeye taşınacak tasarım fikirlerini sunmak için beceriler geliştireceksiniz.
 • yenilik
  Örme, baskı ve gelişmiş kesim gibi gelişmiş giysi üretim tekniklerinde tanıtım atölyelerini takiben, kendi moda tasarım sesinizi geliştirmek için bu yeni becerileri kullanacaksınız. Beklenmeyenleri kucaklamak ve bariz olanı reddetmek için teşvik edilirken, hem 2D hem de 3D giyim için yenilikçi ve ilerici yeni fikirler üreteceksiniz.
 • Kültür Kuramları
  Bu modül, çağdaş moda tasarım pratiğinin gerçekleştiği tarihi, sosyal, kültürel ve küresel bağlamları daha derinlemesine inceliyor. Kendi ve başkalarının uygulamalarını akademik bir çerçevede tartışma yeteneğinizi geliştirmek için teorik bakış açıları sunar.

Üçüncü yıl

Moda Tasarımı derecenizin son yılında, 2D ve 3D kavramlarını yoğun bir şekilde araştırarak, geliştirerek ve keşfederek lisansüstü bir koleksiyon geliştireceksiniz. Bunun yanı sıra, kariyerinizi başlatmanıza yardımcı olacak bir tez, portföy ve görünüm kitabı üreteceksiniz. British Fashion Council ve Graduate Fashion Foundation tarafından belirlenen endüstri canlı yarışma brifinglerine katılarak kendinizi tanıtmak için fırsatlar olacak.

Modüller

 • Koleksiyon Araştırması
  Mezuniyet öncesi ve lisansüstü koleksiyonlarınızı bilgilendirmek için kullanacağınız konsept, pazar / müşteri, renk, malzeme araştırmaları vb. Araştırma anlamlı olacak ve seçtiğiniz moda mesajınızın etik ve sürdürülebilirlik konularını da araştıracaktır.
 • Ön Koleksiyonu
  Araştırma materyallerinizi tamamen bütünleştiren bir ön toplama araştırır, geliştirir ve sunarsınız. Bu süreç, lisansüstü koleksiyonunuzla ilgili nihai bir karara varmadan önce araştırmalarınızdaki güçlü ve zayıf alanlar hakkında bilinçli kararlar vermenizi sağlayacaktır.
 • Tez
  Bu modülde, kişisel ilgi alanlarınız ve uygulamalarınızla ilgili olarak üzerinde anlaşmaya varılan bir konuda bir tez tamamlayacaksınız. Kişisel araştırmaların güçlü yönleri ve pratikleri üzerinde düşünecek ve seçilen konunun ele alınan tartışması ve ayrıntılı tartışmasına katılacaksınız.
 • Toplamak
  Bu modülde, önceki Üçüncü Yıl modüllerinde tamamlanan hazırlığa bağlı olarak lisansüstü moda koleksiyonunuzu tamamlayacaksınız. Bu, bir moda şovunda veya eşdeğeri sunum için hazır, tutarlı kıyafetler olarak harmanlanmış belirli sayıda tam olarak gerçekleşmiş giysilerin teslimatıyla sonuçlanacaktır.
 • Mesleki Stratejiler
  Bu modül, mezun olduktan sonra bireysel hırslarınızla ilgili bir dizi kendi kendini tanıtan malzeme geliştirmenize yardımcı olacaktır. Sektör konukları ve kariyerleri / istihdam edilebilirlik uzmanları, mülakatlar, yerleşimler, potansiyel işverenlerle iletişim kurma ve lisansüstü eğitim ile ilgili tavsiye ve rehberliği paylaşacaktır.

Yukarıdaki modüller öğrencilerimiz tarafından incelenen veya yenileri önerilenlerdir. Program yapıları ve modüller, müfredat geliştirme ve gözden geçirme süreçlerimizin bir parçası olarak değişebilir. Belirli bir modül sizin için önemliyse, lütfen onu Kurs Lideri ile görüşün.

Nasıl öğreneceksiniz

Oldukça deneyimli akademik ve teknik ekiplerden oluşan ekibimizle çalışarak, farklı kurslardan meslektaşlarınız ve öğrencilerle işbirliği yapacak, endüstri konuk öğretim görevlilerinden öğrenecek, markalarla canlı projeler gerçekleştirecek ve kendi uygulamanızı bir endüstri standardına göre geliştireceksiniz. Düzenli öğrenme, hem bire bir hem de gruplar halinde, derslerde, seminerlerde, atölye çalışmalarında ve teknik gösterilerde öğreticiler aracılığıyla gelir. Erasmus + ve Yurtdışı Eğitim ortaklığımız aracılığıyla bir dönem yurtdışında eğitim alma şansınız olacak.

Değerlendirme yöntemleri

 • Görsel, sözlü ve yazılı ödevlerin sürekli değerlendirilmesi.
 • Son yıl tezi ve iki son yıl sergisi.

Personel

Alexander McQueen gibi ikonik tasarımcılar için çalışmanın yanı sıra, öğretmenlerimiz ve destek personelimiz stil alt kültürü, iş girişimciliği, etik, sürdürülebilirlik ve kendi etiketlerini çalıştırma gibi alanlarda ayrıntılı bilgi sağlar.

Bazı personel üyeleri sadece belirli modülleri öğretir ve kursunuzda her üye bulunmayabilir.

tesisler

 • Kesim masaları.
 • Montaj ayakları.
 • Endüstriyel düz yataklı makineler.
 • Clo3D, Gerber ve Adobe gibi dijital tasarım çözümleri.
 • Dijital ve geleneksel baskı ekipmanları.
 • Lazer kesim ekipmanları.
 • Silikon bantlama ekipmanları.
 • Ultrasonik inşaat makineleri.
 • Endüstriyel overloklar.
 • Kör dikiş makineleri.
 • Örgü makineleri.
 • Yayın / portföy üretim tesisleri.
 • WGSN ve LS: N Global'e çevrimiçi erişim.

Nasıl başvurulur?

UCAS ile başvur

Bize katılmaya hazır mısınız? UCAS Apply and Track aracılığıyla başvuru yapıyorsanız, aşağıdaki üniversite ve kurs kodlarına başvurmanız gerekir.

 • Üniversite kodu: F33
 • Kurs kodu: W232

Uluslararası öğrenci olarak mı başvuruyorsunuz?

Uluslararası öğrenciler bir kursa UCAS aracılığıyla, bir temsilci aracılığıyla veya doğrudan üniversiteye başvurabilirler.

Giriş koşulları

Tüm başvuruları kendi bireysel değerleri ve potansiyelleri üzerine düşünüyoruz. Tüm başvuru sahiplerini, kendi alanlarında ilham veren ve motive eden şeylerle birlikte bunu gösterme fırsatı vermek için bir görüşme gününe veya seçmelere davet ediyoruz. Adaylar ayrıca kurslarına göre portföylerini gösterebilecek veya performans gösterebileceklerdir. STEM'de, sanatta veya beşeri bilimlerde uzmanlaşmış olsanız da, tüm konu geçmişlerinden gelen başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz.

Bir rehber olarak, lisans düzeyinde tipik teklifimiz 104 - 120 UCAS Tarife puanıdır, temel olarak A-seviyeleri, BTEC Genişletilmiş Diploması veya Vakıf Diploması gibi ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere 3. Seviye niteliklerdir.

dil gereksinimleri

İlk dili İngilizce olan adaylar için GCSE İngilizce Dil Sınıfı 4 (C) veya eşdeğerine sahip olmanızı veya üzerinde çalışmanızı istiyoruz.

Eğer İngilizce ilk diliniz değilse, IELTS Academic 6.0 genel puanına eşdeğer olan ve en az 5.5 Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme standartlarını karşılamanız gerekir. Bir dizi ülke içi eşdeğerliği ve onaylı testleri kabul ediyoruz.

İngiltere'de okumak için Seviye 4 öğrenci vizesine ihtiyacınız varsa, onaylanmış bir Güvenli İngilizce Dil Testi (SELT) almanız gerekir. Daha fazla bilgi için İngilizce Dil Gereksinimlerimizi okuyabilirsiniz.

Tarihler

 • İngiltere / AB başvuruları: 15 Ocak 2020 (eşit değerlendirmeler için)
 • Mevcut yerler varsa geç başvurular dikkate alınacaktır.
 • Uluslararası ücret ödeyenleri yıl boyunca başvurabilirler. Ancak vize ve seyahat düzenlemeleri için zaman ayırmak için mümkün olduğunca erken başvurmanızı öneririz.

Öğrenim ücretleri 2020-21

 • 9.250 £ - tam zamanlı İngiltere / AB
 • 16.000 £ - tam zamanlı uluslararası

Öğrenim ücretleri yıllık olarak belirlenir ve her yıl gözden geçirilir. Bu nedenle Üniversite, bir kursun ikinci veya sonraki yıllarında enflasyon ve / veya yasa veya Devlet politikası tarafından izin verilen azami orana uygun olarak öğrenim ücretleri alabilir. Öğrenciler, mümkün olan en kısa sürede bilgilendirileceklerdir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Established in 1902 as Falmouth School of Art, it has grown over a century to become a digital innovation hub. Today, its portfolio of undergraduate and postgraduate courses represents the breadth of ... Devamını oku

Established in 1902 as Falmouth School of Art, it has grown over a century to become a digital innovation hub. Today, its portfolio of undergraduate and postgraduate courses represents the breadth of the Creative Industries, the fastest growing sector in the UK economy. Now, as we face the fourth industrial revolution; as technology provides great opportunities as well as challenges, it’s clear that Falmouth’s specialisms of creative innovation; creative thinking, problem-solving, communication and storytelling, will be key to future economic and cultural success both at a local and global level. Daha Az
Falmouth , Penryn + 1 Daha fazla Daha az