BİLGİSAYAR BİLİMİNDE UZMAN, YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ KONSANTRASYONU

Genel

Program açıklaması

Yazılım mühendisliği, bilgisayar programlarının tasarlanmasını, uygulanmasını ve sürdürülmesini içerir. Modern yazılım sistemleri geliştirmek, programlama becerilerinden ve temel bilgisayar bilimi kavramlarından fazlasını gerektirir. Yazılım endüstrisinde yüksek talep gören yazılım mühendisliği becerileri gerektirir.

Yazılım Mühendisliği konsantrasyonu, yazılım analizi, tasarım, test, bakım ve ekip çalışması için gerekli olan kavramlara, tekniklere ve araçlara odaklanır. Kurslar, endüstride kullanılan yazılım mühendisliği araçlarıyla uygulamalı çalışmaları içerecektir.

Bu konsantrasyon, titiz bir bilgisayar bilimi derecesini yazılım tasarımı, yazılım testi, proje yönetimi ve sistem analizi ve tasarımı dersleriyle birleştirir.

Öğrenme Çıktıları

Bu programı tamamladıktan sonra öğrenciler şunları yapabilecekler:

Karmaşık sorunlara hesaplamalı çözümler geliştirmek için ekipler halinde etkili bir şekilde çalışın.

Teknik fikirleri yazılı ve sözlü olarak etkili bir şekilde iletin.

Yazılım mühendisliği ve bilgisayar bilimlerinde yüksek lisans veya profesyonel istihdamda güvenle devam edin.

Potansiyel Meslekler

Tüm bilgisayar bilimi mezunlarına açık olan kariyer fırsatlarına ek olarak, yazılım mühendisliği konsantrasyonu aşağıdakileri içeren kariyer yollarını açar:

Yazılım geliştirici, yazılım mimarı, tam yığın geliştirici, yazılım proje yöneticisi, veritabanı programcısı, bilgisayar sistemleri analisti, web geliştiricisi, bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticisi, UX tasarımcısı, bulut mühendisi, mobil uygulama geliştiricisi ve eğitimci.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Welcome to the College of Natural Sciences at Colorado State University, where the next generations of scientists and leaders discover right alongside accomplished researchers and teachers. Our missio ... Devamını oku

Welcome to the College of Natural Sciences at Colorado State University, where the next generations of scientists and leaders discover right alongside accomplished researchers and teachers. Our mission is to provide innovative programs of excellence in education, research, and outreach. We are guided by the principles of inclusiveness and integrity. The college is committed to providing a positive educational experience for each student, an environment of growth and achievement for each faculty and staff member, significant new knowledge within the sciences, and scientific and mathematics literacy for society. Discovery begins here. –Janice L. Nerger, Ph.D., Dean Daha Az