Astronomide bs

Genel

Program açıklaması

astronomi bs

Gökbilimciler, bilimdeki en büyük ve en eski soruların bazılarına cevap ararlar: Evren nasıl başlıyor? Nasıl sona erecek Evrende Neler Var? Yıldızlar, gezegenler, galaksiler ve kara delikler nasıl oluşur? Nasıl sona eriyorlar? Bu soruların çözümlenmesinde fizik, matematik, kimya, biyoloji, bilgisayar bilimleri, optik ve enstrümantasyon yer alır ve hatta tarih ve felsefe de tamamlayıcı alanlardır. UH Hilo akademik astronomi programı, öğrencilere astronomi ve astrofizik hakkında bilgi vermek ve gözlemsel astronominin modern yöntemlerini öğretmek için Mauna Kea'nın astronomi altyapısını ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Parkı'ndan yararlanmaktadır.

BS derecesi programı, profesyonel astronomlar, gözlemevi teknik elemanları veya gezegen jeolojisi, öğretim ve araştırma alanlarını içeren ilgili alanlarda çalıştıkları gibi astronomide kariyer isteyenler için gerekli becerileri sağlar.

Misyon

UH Hilo astronomi programı (a) astronomi alanına odaklanarak, ister büyük isterse büyük olsun, öğrencilerin fen bilgisi ve analitik becerilerini geliştirmeyi; Ve (b) bilimin, özellikle astronominin takdirini öğrencilere öğretmek. Program STEM ile ilgili alanlarda geniş kapsamlı olabilmesi için öğrencilere devredilebilir beceriler kazandırmaktadır. Astronomi çalışmasıyla mezunlar ayrıca bilimi daha geniş anlamda anlamalarını ve anlamalarını öğrenecek ve daha bilinçli vatandaşlar olmasını sağlayacaklardır. Mauna Kea Rasathanelerine erişimimizden yararlanan BS derecesi programı, astronomide kariyer yapmak isteyen öğrencilere - profesyonel gökbilimciler, gözlemevi teknik elemanları ve eğitimciler - için gerekli eğitim sağlar. Programımız, Hawai'i Devleti için büyük önemi olan bir alana genel eğitim kursları açarak Üniversitenin liberal sanat misyonunu desteklemektedir.

Program Öğrenme Çıktıları

Astronomide BS programı öğrencinin ustalık geliştirmek için tasarlanmıştır:

 • Modern astronominin başlıca alanları: yıldızlar, gezegenler, yıldızlararası / galaksiler arası gaz, galaksiler ve kozmoloji;
 • Mekaniğin temelleri, optik, elektromanyetizma, atom yapısı ve modern fizik; ve
 • Enstrümantasyon, hesaplama, modern gözlemleme teknikleri ve veri analizi gibi pratik uygulamalar.

Binbaşı Öğrenci Öğrenme Hedefleri

Mezunlardan ayrıca:

 • Astronomi ile diğer bilim alanları arasındaki ilişkileri anlamalı;
 • Sorunları bilimsel akıl yürütme ve eleştirel düşünme becerileri ile çözebilir;
 • Karmaşık fikirleri sözlü ve yazılı olarak etkili bir biçimde iletir; ve
 • Hawaii eyaletinde astronominin etkisini takdir edin.

Öğrencilerin fakülte veya Mauna Kea Rasathaneleri personeli ile özgün araştırma yapmalarına her fırsatta sunmaya çalışıyoruz.

Astronomi Programının Özel Unsurları

Bölüm, öğrencilere ideal bir çalışma ortamı sunan modern ofisler, derslikler, giriş ve ileri lisans laboratuarları ve fakülte araştırma tesisleri sunan yeni Bilimler ve Teknoloji Binasında yer almaktadır.

Bölüm, Mauna Kea'da dünyanın en büyük ve en güçlü araçlarından bazıları arasında yer alan bir gözlemevi sitesine sahiptir. Planlanan yeni bir teleskop, öğrencilere, astronominin çeşitli alanlarında aktif araştırma projeleri bulunan Bölüm öğretim üyelerinin gözetiminde araştırma odaklı projeler izleyebilme olanağı sağlayacak. Buna ek olarak, Üniversite Parkı Bilim ve Teknoloji merkezli kurumlarla koordineli olarak bulunan Gözlemevi Staj programı, öğrencilere lisans almadan önce Mauna Kea'nın üstünde astronomik gözlemevlerinde pratik veya araştırma deneyimi kazanmak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Uzay Hibe Burs Programı, öğrencilerine olağanüstü vaat eden, genellikle üst düzey yıllarında, rekabetçi burslar sunar. Burslar tam öğrenim feragat ve küçük bir ödeme sağlar. Uzay Hibe Fellows, bir öğretim üyesi gözetiminde önerilen bir araştırma projesi yürütür ve Üniversite çapında Uzay Hibe Koleji sempozyumlarına katılır. Toplantılara seyahat için kaynak sağlama bu programdan edinilebilir.

Üniversite Teknoloji Parkı'ndaki bağlı fakülte ve diğer tesisler, öğrencilere fırsatları genişletmek için ek Özel Konular dersleri sunmaktadır.

BS Astronomi Gereksinimleri

Grup 1. Genel Eğitim Temel, Alan ve Bütünleştirici Gereklilikler Geçerlilik Sonbahar 2011

Öğrenciler Genel Eğitim Temel, Alan altında mezun seçebilirsiniz ve onlar UH Hilo girdiklerinde Bütünleştirici gereksinimleri ve tarihte yürürlükte olan mezuniyet şartları onlar UH Sistemi, girdi ya da mezun olduklarında, kayıt hiçbir kırılma olması koşuluyla.

Öğrencilerin büyük ve mezuniyet için bu gereksinimleri yanı sıra ihtiyaçlarını karşılamak için sağlayacak ders almaları sağlamak için akademik danışmanı ile karşılamak gerekir. Bazı kurslar Genel Eğitim gereksinimleri ve önemli gereksinimlerini karşılayabilir.

sertifikalı kurslar yeni GE temel, çekirdek ve bütünleştirici gereksinimleri ve listeler Genel Eğitim web sitesinde yayınlanmaktadır.

Grup 2. Ana Yükümlülükler

1.Astronomi ve Fizikte istenen dersler (48 kredi)

 • ASTR 110L Gen Astronomi Laboratuvarı (1)
 • ASTR 180 Astron Anıtı I (3)
 • ASTR 181 Astron II Lisesi (3)
 • ASTR 250-250L Gözlemsel Astronomi (3), Gözlemsel Astronomi Laboratuvarı (1)
 • ASTR / PHYS 260-260L Hesaplamalı Fizik ve Astron (3), Hesaplamalı Fizik ve Astr Laboratuarı (1)
 • ASTR 350 Yıldız Astrofiziği (3)
 • ASTR 351 Galaktik ve Ekstragal Astrofiller (3)
 • ASTR 495A-495B Seminer (1), Seminer (1)
 • PHYS 170-170L Gen Phys I: Mekanik (4), Gen Fiz I Lab (1)
 • PHYS 171-171L Gen Phys II: Elec ve Magnetizm (4), Gen Phys II Lab (1)
 • PHYS 270 Gen Phys III: Giriş Modern Phy (3)
 • PHYS 331 Optik (3)
 • PHYS 341 Termodinamik (3)
 • Ayrıca ASTR 400 Gözlemevi Stajı (1-6) dahil olmak üzere 300 veya 400 seviyesinde ek PHYS veya ASTR'da 6 kredilik

2. İlgili alanlarda istenen dersler (24 kredi)

 • CS 150 Bilgisayar Bilimlerine Giriş I (3)
 • KİM 161-161L Genel Kimya I (3), Genel Kimya I Lab (1)
 • MAT 205-206 Matematik I (4), Matematik II (4)
 • MATH 231-232 Analiz III (3), Bilanço IV (3)
 • MATH 300 Ordinary Diff Denklemleri (3)

Astronomide BS için Gerekli Toplam Dönem

120 kredilik gerekli.

notlar

 1. Öğrenciler, yüksek lisans için gereken derslerde en az 2.0 not ortalaması elde etmiş olmalıdır.
 2. Astronomide Bachelor of Science derecesi kazanmak için, öğrenciler büyüklerin gereksinimlerini yerine getirmeli ve üniversitenin diğer tüm lisans derecelerini karşılamalıdır.
 3. ASTR, PHYS ve MATH'de yukarıda belirtilen her ders için 2.0 ya da daha iyisi gereklidir.
 4. 300 veya 400 seviyesinde minimum 30 kredi gerekmektedir.
 5. Mezuniyet için zamanında ilerleme kaydetmek isteyen öğrenciler, tüm derece gereksinimlerine özen gösterilmeye çağrılır.
 6. Buna ek olarak, ders programını planlarken ders ön koşullarının ve derslerin hangi sıklıkla sunulduğunun farkında olmak zorunludur. Bu bilgiler ders listelerinde mevcuttur.
 7. Derece tamamlama yönünde ilerlemeyi sağlamak için, öğrencilerin her yarıyılda kayıt yaptırmadan önce bir danışmanla bir araya gelmeleri önerilir.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Hawai?i at Hilo is a state university with a private college atmosphere. We offer small class sizes, a low faculty-to-student ratio and opportunities for research and hands-on learni ... Devamını oku

The University of Hawai?i at Hilo is a state university with a private college atmosphere. We offer small class sizes, a low faculty-to-student ratio and opportunities for research and hands-on learning. Daha Az