Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Lisans

Genel

Program açıklaması

Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Lisans

chowanAA

Bu Lisans çeşitli faktörleri ve Afro-Amerikan bir deneyim ama dünya tarihinin kendi bağlamında değil, sadece karmaşıklığını inceler. Öğrenciler günümüze kadar Sömürge Döneminden Kuzey Amerika'da Afro-Amerikan bir deneyim araştıracağız. Bugüne kadar Sivil Haklar mücadelesi ile "Jim Crow" çağ ve siyah liderlik gelişimi sırasında siyah toplum yaşamının ve Afro-Amerikan deneyim yoluyla kölelik altında siyah direniş kökenleri.

Bu dönemlerin içine daha da detaylı bir bakış sunuyor kurs da vardır.

Öğrenciler ayrıca azınlık gruplarının ve çok sık geleneksel araştırmalarda göz ardı diğer insanların bakış açısı kazanmak için çeşitli ulusal ve kültürel geçmişlerini inceleyeceğiz. Etkileşimlerden tarihsel etkisi değişen konular öğrencilere ülkenin gelişiminin daha geniş bir anlayış vererek ele alınacaktır.

Edebiyat odaklanarak Afro-Amerikan sanatı araştırıyor ek ders vardır.

Son olarak, öğrenciler günümüze kadar 1400 döneminde üzerinde durularak, günümüze insanlığın başlangıcından itibaren, Afrika'nın tarihini gözden geçirecektir. Afrika imparatorluklar ve sömürge öncesi toplum erken tanınması köle ticaretinin, kolonizasyon, direnç, milliyetçilik ve bağımsızlık yanı sıra vurgulanır.

Son Güncelleme Eki 2015

Okul Hakkında

Chowan University was founded in 1848. For over 165 years, Chowan has enjoyed a long and distinguished tradition of faith and education in Northeastern NC. Our mission is to provide a caring environm ... Devamını oku

Chowan University was founded in 1848. For over 165 years, Chowan has enjoyed a long and distinguished tradition of faith and education in Northeastern NC. Our mission is to provide a caring environment characterized by Christian values. Daha Az