İstatistiksel Veri Biliminde BSc (Hons)

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

genel bakış

İstatistiksel veri bilimi, karar verme sürecini bilgilendirmek ve zorlu sorunları çözmek için verileri zekaya dönüştüren modern veri analitiğinin merkezinde yer alır. Uygulamalar ekonomi ve tıptan sosyal ve çevre bilimlerine kadar uzanmaktadır. Bu derece, modern istatistiğin teorik ve uygulamalı unsurlarını kapsar ve ekonomi, endüstri ve araştırmada ihtiyaç duyulan gerçek verileri modelleme, analiz etme ve yorumlama konusunda eğitim ve pratik deneyim sağlar. Derecenin ilk yılları temel matematik, hesaplama, olasılık ve istatistikleri kapsar. Son yıllar, istatistiksel modelleme, veri bilimi, makine öğrenimi, olasılık ve stokastik süreçlerde ileri düzey uzmanlık konularına odaklanır.

Kurs içeriği

İlk yıl

Matematik; İstatistik Bilimine giriş ve Mantık ve Kanıt, Ayrık Matematik ve Yazılım Geliştirme gibi seçmeli dersler.

İkinci yıl

Olasılık ve İstatistik; Lineer Cebir; Aktüerya ve Finansal Matematik; Gerçek Analiz ve Veritabanları ve Yazılım Tasarımı dahil isteğe bağlı kurslar.

Üçüncü yıl

İstatistiksel Modeller; Stokastik süreçler; Bayes İstatistikleri; Hayatta Kalma Modelleri; Sosyal Bilimler için İstatistiksel Yöntemler ve Yapay Zeka ve Veritabanı Yönetim Sistemlerini içeren seçmeli dersler.

Dördüncü yıl

Zaman serisi; Optimizasyon; Simülasyon ve İstatistiksel Hesaplama; Diğer İstatistiksel Yöntemler; İstatistiksel Makine Öğreniminin Temelleri; İstatistiksel Modellemede Özel Konular (örn. Epidemiyoloji, Ekoloji veya Finans), İstatistiksel Hesaplama ve Veri Görselleştirme Analitiği dahil olmak üzere geniş bir seçenek arasından tez ve seçenekler.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizcenin ortaokuldaki öğretim aracı olmadığı durumlarda, başvuru sahipleri IELTS 6.0 Academic'e eşdeğer İngilizce dil yeterliliği göstermek zorundadır (5.5'ten düşük bir öğe olmadan).

Son başvuru tarihi

Dubai Kampüsü, yıl boyunca süren bir kabul süreci yürütüyor: Bir alım kapanır kapanmaz bir sonraki başvuru için başvuruları kabul etmeye başlarız. Başlangıç tarihinizi bir yıla kadar ertelemeniz de mümkündür.

Çoğu öğrenci, seçtiği alımdan 6 ila 10 ay önce başvurur. Her alımın başlamasından 3 hafta öncesine kadar başvuruları kabul edebiliriz, ancak geç bir başvurunun neredeyse kesinlikle öğrenci matrisi kartınız gibi temel idari hizmetlerin sağlanmasında bir gecikme anlamına geleceğini unutmamalısınız. kütüphaneye veya çevrimiçi hizmetlere erişebilme).

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry.

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry. Daha Az