Program, İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Okulu tarafından sunulmaktadır. Program ya büyük ya da küçük bir program olarak tamamlanabilir, ikincisi sadece ELTE'deki diğer ana programlarda öğrenim gören öğrenciler için kullanılabilir. Programı en çok alan öğrenciler ilk dönem sonunda İngilizce ya da Amerikan pisti için tercihte bulunuyorlar. Üç yıllık bir program, öğretim yeterliliklerini sağlamaz.


Programın gücü

İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Lisans programında İngilizce çalışmalarında yer alan öğrencilerin, öğrenimlerinin ilk aşamasında bilgi teknolojisi ve tipografi temelleri hakkında bilgi edinme şansı sunulmaktadır. Bunu, İngilizce'yi, küresel iletişim dili, akademik yazı dili ve akademik ve iş ortamında gündelik sözlü tartışmalar olarak kullanma yetkinliğini geliştirmeyi amaçlayan bir dizi seminer ve konferans takip eder. Böylece öğrenciler, İngiliz edebiyatı, İngiliz ve Amerikan sosyo-politik tarihinde akademik araştırma, değerlendirme ve eleştirel düşüncenin temellerini oluşturacak ve İngilizcenin dilbilimsel düzeylerini ve analizlerini (fonoloji ve sözdizimi) anlamalarını geliştireceklerdir.

İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Lisans programında Amerikan Çalışmaları'nın izini süren öğrenciler, Amerikan tarihi, kültürü, edebiyatı ve Amerikan İngilizcesi çeşitliliğinin özgeçmişi ve özellikleri hakkında bilgi edinme fırsatı tanıyor. Bu araştırma alanlarına odaklanarak, Amerikan Çalışmaları'nın amacı, öğrencileri geleceğe yönelik çalışmalara hazırlamak için veya iş piyasasına girerken başarılı çalışmalarda bulunmak için eleştirel düşünme ve akademik araştırmaların temellerini kazandırmaktır.


Kariyer fırsatları

İngilizce ve Amerikan Çalışmaları lisans derecesi olan öğrenciler, İngiliz Çalışmaları Yüksek Lisans veya Amerikan Çalışmaları MA veya benzer filoloji derecelerine kabul için uygundur. Devlete bağlı olmayan okullarda, devlet kurumlarında, diplomasi ve lisansa özgü beceriler gerektirmeyen diğer işlerde, gazetecilik, turizm, eğitim gibi farklı alanlarda çalışabileceklerdir.


İş örnekleri

Akademik: Lisans mezunları, Amerikan çalışmaları veya benzer filoloji derecelerinde İngilizce veya Yüksek Lisans programına kabul için uygundur. Üniversite dışında kariyer: gazetecilik, turizm, devlete bağlı olmayan okullarda İngilizce öğretimi, hükümet kuruluşları, diplomasi, dereceye özgü beceriler gerektirmeyen herhangi bir iş, vb.

Program dili:
Ingilizce

Eötvös Loránd University için 9 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme November 29, 2018
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 9, 2019
Duration
3 yıl
Tam zamanlı
Price
2,200 EUR
Öğrenim ücreti / dönem. Başvuru ücreti: 150 EUR Diğer masraflar: 100 EUR (Giriş sınav ücreti)
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 9, 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 9, 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date