İngilizce ve Amerikan Çalışmaları BA

Genel

Program açıklaması

Program, İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Okulu tarafından sunulmaktadır. Program ya büyük ya da küçük bir program olarak tamamlanabilir, ikincisi sadece ELTE'deki diğer ana programlarda öğrenim gören öğrenciler için kullanılabilir. Programı en çok alan öğrenciler ilk dönem sonunda İngilizce ya da Amerikan pisti için tercihte bulunuyorlar. Üç yıllık bir program, öğretim yeterliliklerini sağlamaz.

Programın gücü

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları BA programındaki İngilizce çalışmalarını takip eden öğrencilere, kendilerini edebi ve dilbilimsel analizin temelleri, İngiliz ve Amerikan siyasal kültürü, dil gelişimi, akademik tartışma ve deneme yazımı ile tanıma şansı verilir. tipografi çalışmalarının ilk aşamasında. Bunu, öğrencilerin İngilizce'yi küresel iletişim dili, akademik yazı ve bilimsel ve iş ortamında günlük sözlü tartışmaların bir dili olarak kullanma becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir dizi seminer ve konferans izliyor. Böylece öğrenciler İngiliz edebiyatı, İngiliz ve Amerikan sosyo-politik tarihinde akademik araştırma, değerlendirme ve eleştirel düşüncenin temellerini kazanacak ve İngilizcenin dilbilimsel tanım ve analiz seviyelerinin (fonoloji, sözdizimi ve dilin temelleri) anlaşılması sağlanacaktır. Tarih).

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları BA programı dahilinde Amerikan Çalışmaları izlemesini seçen öğrencilere, Amerikan tarihi, kültürü, edebiyatı ve Amerikan İngilizcesi'nin çeşitli dilbilgisi ve kendine özgü özellikleri hakkında bilgi edinme fırsatı verilir. Bu araştırma alanlarına odaklanarak, Amerikan Araştırmaları bölümünün amacı, öğrencileri gelecekteki çalışmalara hazırlamak veya iş piyasasına girerken başarılı çalışmalar yapmak için eleştirel düşünme ve akademik araştırmanın temellerini vermektir.

Kariyer fırsatları

İngilizce ve Amerikan Etütleri Lisans derecesine sahip olanlar, İngiliz Etütleri MA veya Amerikan Etütleri MA veya benzeri filolojik derecelere kabul edilmeye hak kazanırlar. Gazetecilik, turizm, devlet tarafından finanse edilmeyen okullarda eğitim, devlet kuruluşları, diplomasi ve dereceye özgü beceriler gerektirmeyen diğer işler gibi farklı alanlarda çalışabilecekler.

İş örnekleri

Akademik: Lisans mezunları, Amerikan çalışmaları veya benzer filoloji derecelerinde İngilizce veya Yüksek Lisans programına kabul için uygundur. Üniversite dışında kariyer: gazetecilik, turizm, devlete bağlı olmayan okullarda İngilizce öğretimi, hükümet kuruluşları, diplomasi, dereceye özgü beceriler gerektirmeyen herhangi bir iş, vb.

Kabul şartları

Giriş koşulları

İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Lisans Programına başvurabilen öğrencilerin, bir ortaokuldan mezuniyet belgesi belgelerini sunmaları ve başvurularını gerekli eklerle birlikte sunmaları beklenir.

Üniversite, yalnızca Macarca matrikülasyon belgesine eşdeğer olan ve üniversite eğitiminde çalışmalarını sürdürmek için uygun olan sertifikaları kabul eder. Sertifika İngilizce değilse, üniversitenin ortaokul tarafından da tercüme edilebilecek resmi bir çeviriye ihtiyacı vardır.

Eğer başvuru sahibi ortaöğretimini cari dönemde tamamlarsa ve sertifikaları son başvuru tarihinden önce verilmezse, öğrencinin statüsü veya sertifikanın bir kanıtı olması halinde başvurucunun matrikülasyon alacağını doğrular. Bununla birlikte, öğrenci olarak kabul edilmesi durumunda, başvuru sahibi en geç kayıt olduktan sonra matrikülasyon sertifikalarını sunmalıdır.

Bu program Macar vatandaşları için mevcut değildir.

Eğitim ve sonuç gereklilikleri İnsan Kapasiteleri Bakanlığı tarafından tanımlanmıştır (Yönetmelik No 18/2016 (VIII. 5.). Başvuru ve kabul sürecinin detayları ELTE'nin Organizasyonel ve Operasyonel Yönetmelikleri tarafından tanımlanmıştır.

dil gereksinimleri

Tüm programın eğitim dili İngilizcedir, bu nedenle sözlü giriş sınavı sırasında ve tüm program boyunca çok iyi bir İngilizce komutu gerekir. Dil bilgisi görüşme sırasında değerlendirilir ve değerlendirilir.

 • TOEFL PBT (Kağıt tabanlı test): 453-497 veya
 • TOEFL IBT (İnternet tabanlı test): 46-59 veya
 • IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi): 5.5 veya
 • CEFR (Ortak Avrupa Referans Çerçevesi): B2
Başvuru ile birlikte sunulacak belgeler
 • Online başvuru formu
 • Ortaokuldaki son iki yılın kaydı
 • Ortaokul sertifikası (yalnızca istek üzerine noter onaylı)
 • Bir CV (Düşük çözünürlükte fotoğraf içeren MS Word formatında)
 • Motivasyon mektubu
 • Pasaportun ana sayfalarının kopyası (geçerli olması gerekir)
 • Başvuru ücretinin kopyası
 • Giriş sınav ücreti transferinin kopyası
 • Dil sertifikası (Resmi test sonuçları veya sertifikası verilmelidir; programa özgü yeterlilik şartlarına bakınız.)
 • Diğer: Eğer orijinal İngilizce değilse, sertifikaların ve kayıtların resmi İngilizce çevirisi
Kabul için isteğe bağlı belgeler
 • Referans mektubu
  "Tavsiye Mektubu" olarak da adlandırılır. Eski bir eğitmen ve / veya işverenden.
 • Yetki belgesi
  Başvuru sahibi, başvuru sürecinde sözleşmesiz üçüncü bir tarafın hizmetlerini kullanıyorsa, bir Yetki Belgesi imzalanmalıdır. Başvurular olmadan işleme alınmayacaktır.
Başvuru prosedürü

Uygulama çevrimiçi başvuru sisteminde başlar. Öğrencilerin sisteme kaydolmaları, çevrimiçi başvuru formunu doldurmaları, gerekli belgeleri yüklemeleri ve başvuru sürecinde talimatları izlemeleri gerekir. Başvurular ancak başvuru ücreti (150 EUR; iade edilemez) Fakülte'nin banka hesabına geçtiğinde işleme alınacaktır. Ücret transferi ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen Fakülte web sitesini ziyaret edin. Sonuçlar ve resmi karar başvuru sisteminde ilan edilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Devamını oku

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Daha Az
Bölge V. , Szombathely , Budapeşte + 2 Daha fazla Daha az